1

Téma: Papilio 2

Tak už rozkvetl, jeden den zpoždění mohlo to být na štědrý den. Má opět dva květy.
Cibule má 6 listů a sedmý je na cestě. Pruměr cibule je 92mm což je už docela slušná velikost.
http://edhau.wz.cz/2012/PB1(2)-f.jpg
http://edhau.wz.cz/2012/PB1(4)-f.jpg

eda

2 Naposledy upravil: Pavel (25-12-2011 19:20:20)

Re: Papilio 2

Edo, kvet je super nádherný, ako vždy. A cibuľa - je to už pekný "macek"   an  ab

3

Re: Papilio 2

Edo, nádhera jako vždy   an

4 Naposledy upravil: karelex (25-12-2011 21:26:46)

Re: Papilio 2

Nádherně ti kvete,moc gratuluji!!Pohled na tvoji velkou cibuli Papilka mě přimělo jít ji porovnat s tou moji. Na koneci letnění  měla cibule průměr  4,8 cm.Měřeno šuplerou u zasazené cibule.Teď jsem ji šla porovnat a naměřila jsem 5,5 cm. To je taky slušný,že od 5.10. Ale je pořád bez listí, jen ta cibule roste.

5

Re: Papilio 2

Děkuji za pochvalu. Je zajímavé, že ostatní cibule hvězdníků netloustnu tak jako Papilio, pomaličku ale stále. Možná proto, že se pěstuje stále zelená a nemá čas na spánek.
V roce 2008 měla průměr 70,
2009 - 73,
2010 v únoru - 76,
a nyní tj. skoro po dvou letech průměr 93

eda

6

Re: Papilio 2

Tak to vypadá ,že čím je starší tím víc nabírá na obvocu,ale to je celkem pochopitelné.Ovšem nárůst té tve za dva roky je teda úžasnej.

7

Re: Papilio 2

Edo, krásný květ, rozhodně potěší v tomhle počasí.
M.

8

Re: Papilio 2

Nádherný  an

9 Naposledy upravil: Pavel (30-12-2011 17:53:21)

Re: Papilio 2

Je to tak ako píše Edo. Aj moja cibuľa neustále rastie. Je to asi najkrajšia cibuľa ktorú mám. Rozmerovo pri kúpe na jar 2010 mala 20,5cm obvod, čo je tesne pod 7cm priemer. Momentálne jej veľkosť je 8,7cm v priemere. Kvitne však "len" jeden krát do roka.

10

Re: Papilio 2

Pavle, to už máš také pěkně vypasenou cibuli. Mohla by začít kvést dvakrát ročně.

eda

11

Re: Papilio 2

Martin, ako Papilio??? Semenníky by už mohli pomaly aj dozrievať  ad

12

Re: Papilio 2

Ahoj Pavle.
Je vidět, že máš všechno v merku. Dřív jsem se nedostal v PC. Tak píšu až nyní. Dnes jsem vysypal oba semenáče a budu semínka posílat v pondělí. U Evergreenu dozrálo podstatně mnohém více semínek než u konkurence. Ale něco přeci.

13

Re: Papilio 2

Super, tak to nejako porozdeľuj, aby sa každému ušlo.  an  Veľmi sa teším.

14

Re: Papilio 2

Martine, zbude něco i pro mne?

15

Re: Papilio 2

Karen, taky jsem ti poslal.

16

Re: Papilio 2

Jéé to mám radost, moooc děkuji !!

17

Re: Papilio 2

Martine,semínka došla v pořádku.Děkuji  an

18

Re: Papilio 2

Mně zatím nepřišlo nic

19

Re: Papilio 2

U nás není vůbec žádný sníh,tak proto je to asi bez problémů

20

Re: Papilio 2

Aj mne dnes semienka prišli. Díky. Uvidíme ako budú klíčiť a či vôbec.
Z kríženia H.reticulatum X Tres chic a H.reticulatum X Red pearl mi nevyklíčilo nič - bolo len po pár semienok (4 a 6).
Všetkím čo budú mať semienka držím palce aby niečo vyklíčilo.  an

21 Naposledy upravil: karelex (18-01-2012 17:59:35)

Re: Papilio 2

Dneska semínka dorazila, jsou v pořádku  a už plavou!!Díky moc.Budu  informovat jestli klíčí.
Prosím tě ještě dotaz pyl pro opylení  Evergreenem  jsi asi od někoho dostal?  Mezi fotkama jsem jej nenašla. Ukládám si křížence i s fotkou rodičů, doplnil by jsi mně od koho jej máš?

22

Re: Papilio 2

Ahoj Karen.
Pyl byl od Pavla. Jsem rád, že semínka došly i takhle rychle k našim kamarádům na Slovensko.   an

23

Re: Papilio 2

Martine,a mě si také posílal?Křížení po Reticulatum.

24

Re: Papilio 2

Jirko, tobě jsem je posílal taky. Doufám, že dorazila.

25

Re: Papilio 2

Karen ešte k tomu peľu Evergreen - ja Evergreen nemám.  Bol starší a poslal (a) mi ho  ?????? (skúsim zistiť)  an  ab

26 Naposledy upravil: Pavel (19-01-2012 20:40:12)

Re: Papilio 2

Poslal mi ho niekto odtiaľto z fóra. Ilonka??? Posielaný bol niekedy 12/2010 - 1/2011, pretože som sa s ním snažil opeliť Gilmar kúpený v 12/2010. Takže ako vidíte peľ môže fungovať aj po roku uskladnenia.  an

27

Re: Papilio 2

Díky Pavle , já už jej hledala ve fotkách a nenašla  ab  ab  ab

28

Re: Papilio 2

jj já mám taky celoročně nějaké zbytky v mražáku,jen jsem se ze začátku dopouštěla chyby v tom, že jsem si nepoznačila datum jen jméno amky a pěstitele .Tak jsem nevěděla jak je starý.Dneska už to píšu pořádně.S jistotou mohu říct,že loni se mi ujímal pyl sebraný v zimě ještě docela bez potíží koncem loňské sezony.Byl teda zcela jistě starší než půl roku.

29

Re: Papilio 2

Tak semínka už klíčí   an u  Papilio + Reticulatum mám zatím dvě semínka s kořínkem u .Papilio +Evergreen jen jedno. Mám radost !!!

30

Re: Papilio 2

Jdu se podívat  ab