61

Re: Papilio 2

Děkuji  an

62

Re: Papilio 2

Ilonka, to som rád že sa im darí. A komu kvitne papilio 2x do roka????  Tuším iba Edovi a to je úžasné!!! Nepoznám nikoho ani vo svete komu by papilko pravidelne kvitlo 2x do roka.
Mne tiež ide kvitnúť.  ad  Špička kvet. stvolu vyčuhuje z cibule, takže si chvíľu ešte počkám. Ale mám radosť.

63

Re: Papilio 2

Ilonko,kvete mi jen jednou za rok.Tohle je podruhé co kvete.Mám ho ze společné objednávky co dělal Jirka.

64

Re: Papilio 2

Tak to ti Pavlíku moc gratuluji a závidím je to moc krásná amka  an
Pavlíku nekupoval jsi ho náhodou před dvěma roky v červnu 2010 v Rostlinkách? Já ho tam kupovala byl ve výprodeji,ale stále nevím jestli je to on má dvě mimča ale ještě nekvetl  ac

65

Re: Papilio 2

Kupoval som ho tam - 11/2011, ale cibuľa od nich ešte nekvitla (foto príspevok č.36) Táto kvitnúca je zo sveta.  ab  Mám 4 dospelé cibule ale iba jediná, najvačšia zatiaľ kvitne. Pritom sú pestované v rovnakých podmienkach. Takže je to naozaj nevyspytateľný druh a robí si čo chce. Chce to pri ňom veľa trpezlivosti.  an

66

Re: Papilio 2

Pavle letos mě zatím kvetl jenom jednou v květnu, ale má šanci do konce roku ještě vykvést. Bylo by to třetí rok po sobě. Listy mu již vyrostly a nyní by se potřeboval na nějaký čas pozastavit. Ještě mám Papilko venku ale dnes  ho umístím domů do teplíčka. Doma  mu bude lepší, už začíná být chladno.

eda

67

Re: Papilio 2

Moje Papilko se rozbíhá po letním odpočinku. Je zajímavé ,že začalo znovu obrůstat okamžitě jak jsem s ním pohla. Bylo na zahradě pod tím foliakem co se mi rozpadla tkanina na něm. Tenkrát  jak jsem vzdala pokusy nějak tkaninu na něm udržet a amky zůstaly nechráněné, vybrala jsem odtud Papilko a ještě několik cibulí co byly v květináčích po léčení. Dala jsem je všechny do dvorka podstřechu. Tady na ně neprší.  Zrovna jsem si říkala, že dneska už Papilko dám na okno. Má nyní docela vzrostlé listy ale na květ nejde. Edo přihnojuješ jej v tuto dobu?

68

Re: Papilio 2

Ilonko já ho kupovala v r.2010 u Lukonu a taky nekvetlo. ac

69 Naposledy upravil: Pavel (13-09-2012 16:51:53)

Re: Papilio 2

Všetky treba dať k Edovi a oni hneď pokvitnú.  ab   ab   ab
Edo naozaj tomu nerozumiem ako to že ti kvitne dvakrát do roka a to pravidelne. Je to raritka.  ag

70

Re: Papilio 2

Já ho minulý rok přesadila do velkého květináče a dala jsem mu směsku perlit,kokosovou drť ,substrát pro pokojovky akremzit.
Takže od každýho něco   ab

71

Re: Papilio 2

Karen, nyní ho zälévám jen jednou týdně a do vody přidávám Kristalon podzim ale jen 4x v září. Potřebuji aby se trochu zastavil.  V létě byl hnojen kristalonem plod a květ a normálně asi dvakrát až třikrát týdně zaléván.  Pavle, cibule je už dosti velká, možná proto kvete dvakrát do roka. Ještě by mohly vykvést tři květy na jednom stvolu, ale to by asi už bylo příliš. Na jaře jsem ho přesazoval do většího květináče ale bez porušení kořenového balu. Takhle to dělám už asi potřetí, takže nehýbu s kořeny a  asi mu to prospívá.

eda

72

Re: Papilio 2

Helenko, nádhera, blahopřeji  an

73

Re: Papilio 2

Edo dík.Ten můj byl v květináči pod foliakem a přihnojení si myslím,že se k němu nedostalo. Proto jsem se ptala.Přez leto se vůbec nehnulo, staré listy postupně od konců usychaly,ale zůstalo jich i tak ještě půlka.Nekolikrát jsem jej aspoň zalila do květináče. Teď je na okně a přihnojit už by to šlo.

74

Re: Papilio 2

rastlinky zo semienok  ag

http://img.janforman.com/th/H.papiliosemenackym086.jpg

75

Re: Papilio 2

Pavlíku, kdyby jsi měl jednu rostlinku navíc tak si na mě prosím prosím vzpomeň  ad

76

Re: Papilio 2

Evi, myslím že ich je dosť.  ab  Jasné. Najskôr budem presádzať až na jar. Teraz mi to nedovolí zdravotný stav, stále som PN po úraze. Navyše papilio nemá rád "rušenie" v podobe častého presádzania. Takže si chvíľu počkáš.  ab

77

Re: Papilio 2

Děkuji, kdo si počká...  ab  Hlavně se brzy uzdrav  an

78

Re: Papilio 2

Pavlíku krásně ti to všechno roste  an

79

Re: Papilio 2

Tak papilko mi robí nesmiernu radosť. Rozhodol sa že bude kvitnúť dvoma stvolmi. Hurááááááá  ab   ab   ab

80

Re: Papilio 2

Tak to gratuluji  an  Hold kdo umí ten umí  ab   ab

81

Re: Papilio 2

No práveže tento rok v lete bol dosť zanedbaný. Vo foliáku prišiel o všetky listy až na jeden malý. Myslel som že sa bude z toho vzpamatávať a on mi vyparatí toto.  ab  Keď trochu stvoly povyrastú, odfotím.

82

Re: Papilio 2

Někomu dvakrát do roka a někomu radši dvěma stvoly naráz.To je mazec.

83

Re: Papilio 2

Pavle, velká gratulace. Mému Papilku ještě stále rostou nové listy.

eda

84

Re: Papilio 2

Také moc gratuluji, moje Papilko jak jsem jej přenesla do dvora začalo růst, ale nyní,co jsem jej dala do pokoje , nějak stojí.Na květ nejde.Už nekvetlo dva roky po sobě.

85

Re: Papilio 2

Pavle,gratuluji.  an    an     an

86

Re: Papilio 2

Počkat  asi jsem něco popletla.  Sem patří psát jen  botanický » Papilio?  nebo  i to co koupíme v obchodě? Pavle tobě pokvete  to botanické?  Mám taková tři ale maličké  ze semínka. Z botanických semenáčků rostou tato maličká Papilátka nejvíc.

87 Naposledy upravil: Pavel (20-09-2012 13:48:37)

Re: Papilio 2

Karen, myslím že sem sa píše všetko čo sa týka Papilia - či je zo semienok, alebo kupované v obchode  an   Aspoň ja to takto robím.
Kvitnúť mi bude samozrejme to kupované - najvačšia cibuľa ktorú mám od r.2010. Na kvet z tých zo semienok si nejaký ten rok ešte počkáme.

88

Re: Papilio 2

Karen,Papilio je samo o sobě původní botanický druh.

89

Re: Papilio 2

Vídíš Jirko  to jsem nevěděla .Tak že ty ze semínka budou stejné,?? já si myslela že budou nějaké menší .Ještě mám pořád semenáčky Papilka na zahradě  ale pod zakrytím. Slibují ještě teplé počasí  tak jim jej chci dopřát, ale koukala jsem jak krásně narostly.
http://img.janforman.com/th/170201202...mvve.JPG

90

Re: Papilio 2

Tak aby rostl i nadále, vidím že ti raší lísteček. Co ta plísen, už jsi si koupil tu přesličku?