61

Re: H.parodii "Germa"

Pavle,zrovna dnes jsem přesazoval některé dceřinné cibulky a zrovna Germu jsem řešil.Nějak celý rok stagnuje,narostl jeden lísteček a ten starší uhynul.Tak jsem měl obavu z kořenového systému a kořínky jsou bílé a zdravé.Cibulka má lehkou spálu ale jen povrchově,jinak ok,jen je moc maličká.Nicméně letos ji musím stejně chtě nechtě nechat růst i přes zimu,tak na jaře budu moudřejší.

62

Re: H.parodii "Germa"

Mě také Germa kvetla pouze loni po koupi a od té doby nic.Měla jsem jí celé léto s ostatními na balkoně měla sice zelené listy
ale nové rostly málo.
Jak čtu vaše řádky asi jsem udělala chybu odnesla jsem jí s ostatními do sklepa a nechala spinkat.

63

Re: H.parodii "Germa"

Len chcem upozorniť tích ktorím som poslal malinké cibuľky aby si naozaj dávali pozor na premokrenie substrátu - to je istý koniec cibuliek pri tejto odrode. Pestovanie je naozaj ťažké - po dvoch rokoch stále neviem čo vlastne potrebuje k spokojnosti. Ani malé cibuličky necheli rásť, tak snáď sa bude dariť s ich pestovaním.
Konečne sa mi prebúdza veľká cibuľka - resp. to čo z nej zostalo po hnilobe a orezaní.  ac  Už som si myslel, že je po nej, ale zabojovala.

64

Re: H.parodii "Germa"

Teda Pavle,teď jsi mě postrašil, to jsem nevěděla že germa patří mezi botanické  a tím pádem ani že je tak citlivej.  Zatím teda vypadá dobře, ale novej lísteček ještě nenasadil  a zalila jsem jej možná víc nežli chtěl. Myslíš ,že jej mám honem přesadit????

65

Re: H.parodii "Germa"

Ja neviem, sám mám s ňou trápenie.  :o

66

Re: H.parodii "Germa"

Tak jsem koukala na mojí Germu má šest listů, jedno mimčo se třemi listy a květ stále nikde. Kvetla pouze jednou po koupi v červnu 2010 a od té doby nic už dva roky  ac  tak nevím jestli nedělám někde chybu mám jí na balkoně docela ve stínu a tak jsem jí dneska přestěhovala trochu víc na sluníčko, tak možná jí to pomůže, ale zase aby jí to nespálilo no uvidím.

67

Re: H.parodii "Germa"

Ilonko máš pro někoho to mimčo? ad  ad

68

Re: H.parodii "Germa"

Jani to mimčo už má dlouho zamluvené Evča roste hodně pomalu a množit se jí moc nechce a do budoucna jestli bude mít další mimčo
už je také zadané  ab

69

Re: H.parodii "Germa"

ac  ac  ac

70

Re: H.parodii "Germa"

Nebreč třeba se rozrodí  ab

71

Re: H.parodii "Germa"

Moje mimino se rozjelo:
http://img.janforman.com/th/P5190002hgpe6g.JPG

72

Re: H.parodii "Germa"

http://img.janforman.com/th/H.germa2012slpu.jpg

73

Re: H.parodii "Germa"

Pavle koukám na tvou Germu a zdá se jako by se chystala odpočívat žloutnou jí listy, nebo se mi to jenom zdá?
Moje má deset listů a je stále zelená.

74

Re: H.parodii "Germa"

Je to možné, je stále von vo foliáku a teploty v noci už idú celkom nízko. Celé leto bola na výslnom a najteplejšom mieste vo foliáku, takmer na sucho - a rástla!!! Keď jej zmiznú listy zazimujem ju na sucho na 4-5 mesiacov. Uvidíme potom na jar čo na to povie.  ab

75

Re: H.parodii "Germa"

http://img.janforman.com/th/10033109uu0.JPG http://img.janforman.com/th/10033091rh9.JPG
Tak takhle vypadá moje Germa před stáhnutím z balkonu domů na okenní parapet. Teď už jí mám doma a zdá se, že se jí spinkat ani trochu nechce, tak uvidím jak se jí bude dařit za nějakou dobu.

76

Re: H.parodii "Germa"

Ilonko  to je teda už pořádnej macek.Jak je stará? Já mám od Pavla čistej semenáček -  letošní ,Roste a taky je pořád ještě venku i když už na dvoře. Pavle ten tvůj je taky semenáček,jak je starej ? Vyzvídám, abych věděla co od toho svého mohu čekat. No ale do toho Ilončina má hooooodně daleko.

77 Naposledy upravil: Pavel (29-09-2012 11:53:41)

Re: H.parodii "Germa"

Ilonka, krásna rastlina, veľká pochvala.  an  Vidno že na balkóne sa jej páčilo. Nechaj ju rásť pokiaľ jej nezačnú žltnúť listy. S vodou opatrne. Potom ju nechaj v kvetináči na sucho!!! kľudne aj 4 mesiace. Na jar po zálievke by sa mala prebrať a kvitnúť. Táto tvoja cibuľka by kvitnúť určite mala.

Karen, moja cibuľka bola dospelá a už aj kvitla v r.2010 (prvý príspevok). Mal som s ňou však veľké problémy a takmer som o ňu prišiel. Až tento rok sa ako tak dala do poriadku a aj rástla. Nepočítam však že bude kvitnúť. Táto odroda však kvitne už pri malej veľkosti cibuľky a tiež sa rada množí postrannými cibuľkami. Semenáčik ktorý máš je z pár semienok ktoré mi dozreli v r.2010. Nerástli však, len prežívali, boli malé, veď vieš ak malý semenáčik som ti poslal. Už som zase o čosi múdrejší a už viem čo asi táto odroda potrebuje k lepšiemu rastu.

78 Naposledy upravil: karelex (29-09-2012 14:37:35)

Re: H.parodii "Germa"

Pavle tak že ten můj maličkej semenáček Germy co mám od tebe je už z roku 2010 a semínko  dozrálo na odříznutém stvolu?!To si jej budu o to více cenit. Hned se jdu kouknout jak vypadá dneska. an


To bylo hledání  ale mám ji!! Ovšem skoro nevyrostla. Dávala jsem ji ven se dvěma lístečky . 8.7.jsem ji přesadila do truhlíku,aby se už s ní nehýbalo,a to měla stále ty dva první lístečky,jen se snad prodloužily
http://img.janforman.com/th/268201205...letnenivtruhlikuc.02.02cl.JPG

Teď jsem ji našla  a truhlík s ní vzala na okno dom. Má stále ty dvalístečky ale HURÁ!!!  VYKUKUJE ŠPIČKA TŘETÍHO.Tak se třeba taky probírá.

79

Re: H.parodii "Germa"

Karen je to cibulka koupená v červnu 2010 kvetla pouze po koupi od té doby nic.
Pavle děkuji za radu myslela jsem, že vůbec se nenechává zimovat asi jsem to špatně pochopila, takže jí nechám na okně dokud nezačně žloutnout a potom jí mám odnést k ostatním do sklepa?

80

Re: H.parodii "Germa"

Ilonko, každopádně je nádherná. Do jaké jsi je sázela zeminy?

81 Naposledy upravil: Pavel (29-09-2012 21:50:37)

Re: H.parodii "Germa"

Karen - je to presne tak ako píšeš.
Ilonka - nechal by som ju na najsvetlejšom okne čo najdlhšie. Je možné, že listy budú stále zelené. To je v poriadku a určite ich nezrezávaj. Oddych má mať 4 mesiace úplne na sucho a v chlade, ale aby mala aj čo najviac svetla - to bude v byte asi problém.
Takže ju nechaj rásť s veľmi miernym zavlažovaním aj do novembra, decembra a potom na tie 4 mesiace ako píšem hore do chladu a sucha.
  Táto odroda je ťažká na pestovanie ako aj donútiť ju opatovne kvitnúť.

82

Re: H.parodii "Germa"

Pavle  a co ten semenáček,??  ten snad může růst celou zimu jako jiné mladé semenáčky.Jinak bych jej musela zase z truhlíku vydloubnout. Už jsem přemýšlela nad tím i vzhledem k zálivce. Je společně s jinýma semenáčkama  http://img.janforman.com/th/268201206...konecnevyrazilnovylistecekkvnw.JPG

83

Re: H.parodii "Germa"

Karen, ja by som semenáčik dal určite mimo ostatné. Vysoko priepustný substrát (piesok so zeminou), alebo naozaj minimálna zálievka. Táto rastlina rastie pomaly v púšťach na sucho, kde teplota v lete je vysoká okolo 40 C a zimy sú pomerne chladné. Pestoval som ju s ostatnými semenáčkami v minulom roku a nebolo to dobré. Tento rok som dospelú aj semenáčky polial počas leta asi len 2 razy a rástla.

84 Naposledy upravil: karelex (29-09-2012 22:14:37)

Re: H.parodii "Germa"

Dobře, dík  zítra ji teda vydloubnu a udělám to podle tebe.Písek mám na dvoře, ale je to ten kopaný  do malty,to snad nebude na škodu. A i takového prcka mám nechat 4 měsíce na suchu, zdá se že začala růst.
JJ vlastně nahoře se píše,že až začne žloutnout nebo tak .

85

Re: H.parodii "Germa"

Pavle máš určitě pravdu s tou pouští mám zasklený balkon na jižní stranu a to poslední prudké slunce jak bylo těch 40 stupňů
většinu amek co byly na přímém slunci spálilo, ale Germa naopak ožila bylo vidět že jí to evidentně svědčilo, tak jsem zase o něco chytřejší a příští jako jde hned na slunce.

Karen mám jí zatím v obyčejném substrátu pro pokojovky a roste dobře.

86

Re: H.parodii "Germa"

Kde myslíš ?  Jestli máš na mysli na konci kořínku? u Germy?  Nevím, ale takto červená místa vzniknou i po poranění.
Uvidím odpoledne, nyní již je semenáček přesazený  ale fotky mohu stáhnout až odpoledne, tohle píši na Pepčovým noťasu. Ve foťáku  nic červeného na koříncích nevidím,zato jsou pořádně dlouhé.

87

Re: H.parodii "Germa"

Tak takto narostly kořínky u mého semenáčku Germy za dobu od 8.7-30.9.  po přesazení do truhlíku.
http://img.janforman.com/th/268201205...letnenivtruhlikuc.02.o92v.JPG  http://img.janforman.com/th/2685zxr.JPG

Zemina tam byla normální kupovaná  a myslím ,že tam byla docela spokojená. Teď už je teda naspět v kelímku jen jsem jí musela udělat novej - hodně vyšší nežli ten původní z kterého jsem ji právě  toho 8.7 přesadila do truhlíku. Teď je teda v té směsi písku a zeminy.
http://img.janforman.com/th/IMG0128t52q.JPG

Mám ji na okně a budu čekat jak bude s touto změnou spokojená.
Dík všem za rady. an  an  an

88 Naposledy upravil: Pavel (30-09-2012 17:19:00)

Re: H.parodii "Germa"

Karen, super. Treba sa naučiť ju nezalievať.  ab  Dúfam že som ti dobre poradil a bude rásť. Inak ma to bude veľmi mrzieť.
A tiež by som ju umiestnil na najteplejšie a najsvetlejšie miesto.

89

Re: H.parodii "Germa"

Noprávě nezalévat. Dneska jsem teda nezalila vůbec  ab  ta zemina byla docela vlhká, To jsem si právě říkala, že na tý zahradě  mohlo být na ni dost vlhko. Byla teda pod textilií celou dobu,i na začátku v kelímku.Možna,že právě to jí pomohlo být víc chráněná před vlhkostí ze země.A v tom truhlíku vlastně určitě.

90

Re: H.parodii "Germa"

To je v pohode. Za pár dní substrát vyschne.  an