1

Téma: Evergreen

Semenáček EvergreenxEvergreen.  2 roky. Velmi malá cibulka- nemůžu ji najít, tak ji nezměřím, ale v porovnání s krabičkou sirek je to vidět. Kvetl koncem dubna.
http://img.janforman.com/th/P1010020a17vj.jpg
http://img.janforman.com/th/P6050007e907.JPG

2

Re: Evergreen

Je krásná, to ti moc gratuluji.Nevypadá jako křížená  tohle vypadá jako čistá  teda chci říct že nejspíš je čistá geneticky .To poznáme až vykvete víc semenáčků z tohoto opylení.

3

Re: Evergreen

Ale je to určitě semenáč. Čistou cibulku jsem dostala vloni a mám ji bokem. taky jsem ji zkoumala,že vypadá jako čistá odrůda.

4 Naposledy upravil: karelex (17-09-2012 12:30:26)

Re: Evergreen

To já vůbec nepochybovala ,že je to semenáč. an  Je moc krásná.  Určitě nás čekají mnohá překvapení  a tohle je jedno z nich  a příjemné  ab  ab

Vidíš, zrovna mě něco napadlo. Myslím,že tohodle tvého křížence můžeme považovat za geneticky čistého Evergreena. To by se dalo v budoucnu využít při dalším křížení.  Máš od něho skovaný pyl?!!

5 Naposledy upravil: Onka (17-09-2012 14:53:24)

Re: Evergreen

Ke všem křížením velká gratulace jsou všechny moc pěkné  an ,ale ten Evergreen se mi líbí ze všech nejvíc mám pro něj slabost  ab 
ta zelená barvička prostě nemá chybu  ab

6

Re: Evergreen

Pyl jsem letos neschovávala.Letos nestíhám. Vypadá, ale raději bych ho za čistý nepovažovala.

7 Naposledy upravil: karelex (10-12-2012 16:38:17)

Re: Evergreen

Tak jsem dneska kontrolovala všechny zazimované cibulky  včetně semenáčků. Narašené nově na květ byly jen ale 3 cibule. Jedna z nich je ale semenáček a to  po matka Evergreen + otec Girafe od Komule.  Rašení je teprve na uplném začátku, Z cibule kouká teprve maličká špička, ale poupě to je.Tak snad bude pokračovat  a poutě nezanikne. Jsem nesmírně na tohle křížení zvědavá.Zatím jsem ji nechala zabalenou  a budu hlídat pokračování.

8

Re: Evergreen

Karen, myslím si že tebe ich už asi bude kvitnúť viac zo semenáčkov. Niektoré cibule máš nádherne narastené a majú už aj veľkosť na kvitnutie. Teším sa spolu s tebou. A tiež som veľmi zvedavý na kvety.  an  Už aby kvitli.

9 Naposledy upravil: karelex (10-12-2012 19:35:36)

Re: Evergreen

Jasně, od loňska máme vyzkoušené ,že kvetou od 4 cm průměru.  Tahle co jde na květ má 4,5 cm  a ještě mám jednu v této skupině co má 4,3 cm.Tak ta by taky mohla. Tyhle jsou ze semínek z  roku 2010.
Těch větších než 4 cm v průměru mám tak odhadem asi 10. Některé skutečně narostly úžasně.