31 Naposledy upravil: dj.joop (01-03-2013 22:16:55)

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Jansně,dokonce jsem je i rozesílal.Myslím Pasadena x Lemon Lime.Rok 2011.

32

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

No hl.aby to nebyli takoví nerosti jako Passadena! ale takový plnokvětý zelený nerost by mi stačil ke štěstí  ab

33

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Já mám 2 Pasadeny a ani s jednou nemám problém.Obě rostou,kvetou a vůbec jim zatím nevadí ani zimování na sucho.

34

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Jirko  tak to máš fajn, Já už kupovala druhou, první se poroučela po odkvětu  odešla na hnilobu.  Druhá vypadala že půjde za první, ale česnek to zachránil. Sice kvést jsem ji neviděla ,ale už má docela slušnou cibuli. Nyní zimuje v květináči. Eda s Pasadenou taky zápasil.

35

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

A zápasím stále, nyní začaly růst nové lístečky, jsem zvědavý jak dlouho. Po krátké době vždy zežloutly a byl konec nového růstu.

eda

36

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

si říkám jestli se časem u těchto starších odrůd nevyskytly odolnější klony, proto může mít Jirka odolnější klon nebo má Jirka podmínky, ve kterých pokvete i skála  ab

37

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Tak dneska budu sázet další 4 křížence, jsou teprve velice málo narašený, tak se ještě načekáme.jsou to: 2x Benfica +Amorice  moje
     1X  Sydney + Sydney od Helenky
      1x  červená +Dancing  moje

38

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

tak Karen, jako skeptik ke křížením stejnýxstejný jsem velice zvědav na potomka té Sydney  :cool:

39 Naposledy upravil: karelex (14-03-2013 15:53:14)

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Já si teda netroufám odhadovat vůbec nic. Původně jsem tohle dělala schválně, chtěla jsem mít možnost porovnávat takového křížence  s křížením s jinou barvou.
Já se spíš divím , proč tak málo ostatních má kvetoucí křížence.Přece by to mělo kvést i u ostatních ,když jsme si je měnili.???
Ty Sydney  by mně měly kvést ještě 2 další.Celkem mám 3cibulky co mají velikost větší nežli 4 cm.
Tak třeba příště. an

40

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Mají u tebe asi nejlepší podmínky, že ty jim zpíváš..(o:

41

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Karen,asi tím že je každý máme jinde,tak mají jiné podmínky.Mě loni skoro vůbec nerostli,něco asi bylo špatně.A to asi dělá hodně.Hold se o ně dobře staráš  an  .Já letos chci skusit jinší variantu letnění,tak jsem zvědavá jak se jim to bude líbit.  ab

42 Naposledy upravil: karelex (15-03-2013 11:29:23)

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Tak snad byly u mne spokojené ,ale taky chystám změnu to kvůli těm krtkům vyzkouším zasadit je do bedniček a tu zanořit do země. Pak je nechám zimovat v těch bedničkách ve sklepě.To se teda týká jen semenáčků. Dospělé nejspíš zůstanou tak jak loni. Tolik beden neseženu. Mám jich kolem 15.

43

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Karen, předloni jsem je měl v bedných od chleba s dírama a velice se to osvědčilo, ani jsem je nezakopával, měl jsem je však v polostínu, aby moc nepřesychaly-rozhodně se to povedlo!

44

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Tak to jsem ráda že mi to píšeš. Já je chci zanořit proto, že ty tunálky jsou nízké,ještě podumám, bylo by to méně práce.Bedničky mám takové ty ze zelkeniny. Jsou různého tvaru ale celkem dost husté .Snad se budou hodit. Takové ty bedny od uzenin by byly na mne myslím moc velké a těžké, pak na podzim když bych je měla dostat dom do sklepa.Ještě to musím všechno promyslet. Mám od Zdenka něco co nahradí netkanou textilii na překrytí. Všechno to je ještě jen v hrubých rysech. Myslím že to budu dolaďovat až na zahradě.Dneska nám tu svítí sluníčko, tak počítám,že se otevře několik nových květů kříženců  jsem moc zvědavá. an  an  an

45

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

s tou plachtou od Zenka jsem taky zvedav-pak dej prosim foto
u nas taky sviti slunce, snih uz praktickjy zadny, jen na severnich svazich je poprach
mozna dospod dej nejakou plachtu na dno, jinak se ti bude vyplavobvat substrat, i tak z boku neco odtece ale to bude OK
uz se tsim na fotecky co to mas zas za špeky  an

46

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Právě jsem dodělala fotky kříženců které již kvetly loni i letos, ale jsou tam jen ty moje.
Zde k nahlédnutí  an :

http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31bb_Am … e_semene/#

47

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

myslim Karen, ze na sebe muzes byt nalezite pysna .)

48

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Karen , máš pěknou úrodu kříženců.  Opravdu se ti daří.   an

eda

49

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Karen, máš to krásně zpracované  an

50

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Jsem ráda,že se vám to líbí, tak jsem ještě  dala k sobě květy ze stejné skupiny po totožných rodičích.Všechny  nejen moje.

http://img.janforman.com/th/08a201300...matkaMinervaotecPassadenamojevw9u.jpg http://img.janforman.com/th/36a201300...matkaEvergreenotecGirafeodKomulei9jo.jpg http://img.janforman.com/th/37a201300...matkaExoticaotecTresChicodPavelap8o2.jpg

51

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

za chvíli tu můžeš udělat soutěž o Tvůj nej hvězdník  an

52

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

To jsem zrovna neměla na mysli, přišlo mně , že takto je lépe vidět jak jsou rozdílné  a nebo co mají společného kříženci po stejných rodičích.

53

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

no Karen, tento Tvůj styl je dobrý, je to opravdu dobře vidět, mj.-já to ani takhle udělat neumím  :cool:

54

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

udělat to je docela snadné, jen to chce čas.Dělám to na Photo Scape  - úprava fotek.
To víš , čas už mně teď  nechybí, zvláště, když není práce na zahradě.  Baví mě to.

55

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

no práce jen u mě Karen tolik, že potřebuju klona Miroslava  ab

56

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

Já si to dovedu představit.Taky jsem kdysi nevěděla z který dokterý.Ale když máš práci co tě baví  a to ty máš, tak se to dá zvládnout mnohem snáž. Já jsem zase na všechno sama.Pepča je invalidní  děcka pomůžou,ale jsou daleko. Ale nestěžuji si ,slepičky, zvířátka, a amky  to mě baví .  ... je to všechno fajn.

57

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

koukám Karen, že jsi slavná ab
http://abecedazahrady.dama.cz/

58

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

cože????????proč????

59

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

jsi tam zmíněna na titul.straně

60

Re: Opylování,šlechtění,semena-2

kde?