481

Re: Pokec o všem-13

Míro děkuji máme z něj ohromnou radost. ab  ab

482

Re: Pokec o všem-13

Jani, moc gratuluji k chlapečkovi, je kouzelný  an

483 Naposledy upravil: Pavel (09-04-2013 20:48:54)

Re: Pokec o všem-13

Pripájam sa ku gratulantom Jani, je nádherný.  ag

484

Re: Pokec o všem-13

Všem vám moc děkuji. an  an

485

Re: Pokec o všem-13

ahoj Karen, je to cibulka koupená v loni v Holandsku, vykvetla 2 stvoly, pak jsem to hnojila normálka, starala se o listy, dala spinkat, a teď raší už 6. lísteček a pupen zatím nikde

486

Re: Pokec o všem-13

Jani , blahopřeji opožděně , dorazila jsem až dnes na forum . Přeji Sabastianovi do života jen to nejlepší a celé jeho rodině taktéž.

487

Re: Pokec o všem-13

moc děkuji  všem za přání   an

488

Re: Pokec o všem-13

Krásné video http://player.vimeo.com/video/56810854

489 Naposledy upravil: dj.joop (18-04-2013 19:39:12)

Re: Pokec o všem-13

Jo jo Kačenka umí.Opavačka jedna.

490

Re: Pokec o všem-13

Koukám Eviku,že sis udělala čas a vytvořila webovky.Tiše závidím ale chválím.

491

Re: Pokec o všem-13

Jirko, děkuji ale je to zatím ve fázi pokusu  ab  nějak to nestíhám dotvořit  ab

492

Re: Pokec o všem-13

Rozhodl jsem se ,že zimování na sucho už praktikovat nebudu,letos mi cibule nekoření,u více jak poloviny hnije podpučí a to jsou skoro na suchu,pořád jen seřezávám a mořím a furt dokola.Zatím jsem o nic nepřišel ale je to peklo.

493

Re: Pokec o všem-13

Jirko ja jsem při zimování neměl žadný problém. Ještě dnes jsem asi 20 posledních cibulí přesazoval. Tři cibule ze všch byly napadeny mouchou, to je opět po dvou letech, kdy nebyla ani jediná. Něco jsi psal, že jsi cibule pěstoval více ve stínu, nemá to vliv na hnilobu v zimě? Já je mám většinou na plném slunci. Ovšem s přírůstky na průměru cibulí moc spokojen nejsem. Není to ono.

eda

494

Re: Pokec o všem-13

Edo,tím na sucho jsem myslel bez zeminy,neosvědčuje se to,vše co zůstalo přes zimu v květináčích prosperuje a nově vysazované hrůza.Nekoření,hnijí ap.Se semenáči co byli ve stínu problém nemám,většinou jen s dospělci.A tím přímým sluncem je to jasně dané,že budou menší nárůsty cibulí,je větší vedro = větší odpar a meně přírůstků.Ve stínu vytvořily některé amky až 16 listů na slunci maximálně 9.

495

Re: Pokec o všem-13

Zkusím letos více zalévat. Uvidím jestli to alespoň trochu pomůže. Nemám jinou možnost s přemístěním amarylek.

eda

496

Re: Pokec o všem-13

Ono se ani není čemu divit,častým přesazováním se narušuje a mnohdy i totálně zlikviduje kořenová mokroflora a tím pádem nastupují hniloby,plísně a rozkladné bakterie.Prostě jdu letos vše sázet do bedýnek na zeleninu,kořeny co prorostou zkrz jen na podzim šmiknu a celé bedýnky přemístím k zimování.

497

Re: Pokec o všem-13

No jo  Jirko, a co pak až začnou nasazovat na květ?  Taky jsem o tom uvažovala, zdá se mi jako velká zátěž pro cibuli,když každý rok musí budovat komplet novej kořenovej system.Ale když budu mít v bedničkách i květoucí, nemohu je přece dát do pokoje.Mám naplánované že do beden dám jen semenáče  po druhém roce, co už mají zimovat. Ty bedny mohu dát jedině do sklepa (máme takovej hlubokej na brambory) .
Ty potíže co popisuješ - že nekoření ., a td..... jsem měla minulý rok  zrovna jak to píšeš, odkvetly ale nezakořenily. Letos byly taky zimované v novinách a ve stejných podmínkách, zatím jsem docela spokojená. Teda sázela jsem převážně jen mladé cibulky a semenáčky. Ty staré do dneska skoro všechny spí - neraší. Až včera jsem znovu probírala  a našla jsem 9 starých cibulí, které narašily na květ. zrovna jsem je dosázela, tak uvidím jak jim to půjde. Jediné cibule které mě zlobí a po odkvětu nezakořenily byly dvě a obě jsou z letošního nákupou.
Já si loni říkala, jestli ty cibule nechtěly lepší výživu.Vysazené je mám do volné půdy a hnojené byly jen Cereritem tak jsem loni víc přihnojovala, všechny amky byly vysazené na sluneční straně, docela dost zalívám  a to  když byly největší vedra  tak i každý den.

498

Re: Pokec o všem-13

Karen, v tvojom prípade by som určite nič nemenil. Amky ti vzorovo rastú - aspoň semenáčky - tie ti môžeme všetci len závidieť.
Je to hlavne o mieste. Pokiaľ je dostatok miesta, je určite lepšie amky nechať zimovať v substráte bez porušenia koreňového balu. Pri vačšom množstve cibuliek je to však u vačšiny z nás nemožné.

499

Re: Pokec o všem-13

No právě, ale já začala plánovat  ty bedničky kvůli krtkovi  ten mně teda pěkně štval.
Stejně by mě ale zajímalo  jak to jirka plánuje dál. Když přenese na zimování amky dom i v bednách a bude je tak zimovat, jak budou kvést?? To je jak nasadí na květ,bude z těch bedniček dloubat ven? Taky jsem nad tím přemejšlela .Z toho sklepa je mohu odnést jedině až na zahradu a jakmile začne některá rašit na květ budu ji muset nějak vydloubat a dát do květináče.
Loni jsem nechala v květináči zimovat právě jen ty co jsem léčila byla to Pasadena,Purple Rain a jeden semenáč, kterému jsem nedopatřením utrhla podpučí při vyrývání ze záhonu. Uplně se zahojil.
Ale když už jsem se tak rozepsala  tak se musím pochlubit .Mám obrovskou radost. Poprve mi pokvete cibulka ze řízkované cibule .Je to Double Roma .Mateřská cibule odcházela na hnilobu  ,byla to první rozkrájená cibulka   a vyšlo mi to ab  ab

500

Re: Pokec o všem-13

Karen,jakmile je jednou přenesu z venku,tak je umístím do zimní zahrady,kterou začínám pro amky budovat, a tam už zůstanou až do jara,kdy zase půjdou ven na letnění.Budu tam mít cca 15m2 podlahové plochy,5 oken 110 x 180 cm ve stěnách a 2 střešní stejná,tam regály se 3 policemi,kde je dám.Výška police bude 80 cm,takže bude stačit i pro stvoly s květy(doufám).Regály budu dělat na míru bedýnky.Semenáče zatím budu řešit asi stejně jako doposud,možná v truhlících.No je to ale zase jen zkouška.Třeba se to osvědčí a budu spokojený.

501

Re: Pokec o všem-13

Jo tak ty to máš vyřešený, ale stejně by mně bylo líto když by mi už nekvetly na oknech ad líbí se mi, jak lidé zastavují  a koukají na ty krasavice.
V té zimné zahradě jim budeš přitápět až budou kvést?

502 Naposledy upravil: dj.joop (20-04-2013 21:01:29)

Re: Pokec o všem-13

U mě nemají jak koukat,nejbližžší okno od cesty je 25 m a to ještě ov cca 7 m převýšení.No jo holt bydlím na kopečku.

503

Re: Pokec o všem-13

To já zase bydlím pod kopečkem a kousek od hřbitova an ,vlastně cilnička vede na hřbitov. A náš domeček je přízemní, tak lidí do oken koukají.

504 Naposledy upravil: lenkak (21-04-2013 18:55:50)

Re: Pokec o všem-13

Hádejte, co mi to roste. Ps: Mám ještě nějaké zbylé semínka. Nechce někdo?
http://img.janforman.com/th/P4150106xija.JPG
I z těchto si nechám jen pár. Co bych s nimi dělala. Vyklíčilo jich víc, než jsem čekala.

505

Re: Pokec o všem-13

Toliko živých kamínků pohromadě?Jo kdy by to šlo dát ven na skalku?

506

Re: Pokec o všem-13

Leni, co to je? To vidím poprvé  ab

507 Naposledy upravil: lenkak (21-04-2013 19:42:41)

Re: Pokec o všem-13

Správně. Živé kamínky, Lithopsy, sukulenty z Afriky. Letos jsem zkusmo opylovala, a 3 semeníčky se zadařily. Na skalku bohužel.
http://img.janforman.com/th/P101001429fl.JPG

508

Re: Pokec o všem-13

Vím,znám,ale jsou pěkný.Když já mám čas jen na ty amky.

509

Re: Pokec o všem-13

To je krásný, ještě jsem to fakt nikdy neviděla  :cool:  Je to těžké na pěstování? Leni, jestli ti pár semínek zbyde tak ráda zkusím nasadit  an

510

Re: Pokec o všem-13

To nejsou semínka ale už miminka.