31

Re: Pokec o všem-14

Přidám svou trošku tulipánů do mlýna: 
http://img.janforman.com/th/PC1400358uh2.JPG http://img.janforman.com/th/PC140039of1q.JPG
A dorost:
http://img.janforman.com/th/PC140045by7c.JPG

32

Re: Pokec o všem-14

No jooo Jirko, kam se na tebe hrabu!!  A navíc všechno to máš krásně čisté, ale já k tomu také časem dospěji, dnes jsem už začala,jenže s jednou berličkou  to moc rychle nejde. ab

33

Re: Pokec o všem-14

nám jich většinu zlikvidovali hraboši..nevím kdo, ale narcisy tam jsou a tulipány chybí. Takže závidím..

34

Re: Pokec o všem-14

Tak to se divím, většinou  ze všech stran slyším nářky, že letos všude zmizely právě narcisky. Buď uplně ,nebo prořídly  a nekvetou. U mne je ten druhý případ. občas jsou vidět aspon ojedinělé lístečky. A to já mám jen jeden trs nějakých zplanělých,které jsem vyrejpala na louce u lesa.Takové drobné bílo žluté.

35

Re: Pokec o všem-14

Já dneska utrhla narcisky na louce, asi je tam odnesl krtek z některé ze zahrad(o:

36

Re: Pokec o všem-14

Sviatok práce oslávený prácou.  ab  Chodníček popred foliák.
http://img.janforman.com/th/chodnikforum3xf7.jpg  http://img.janforman.com/th/chodnikforum1j5by.jpg

37

Re: Pokec o všem-14

NO máš to vymakaný. Taky jsem slavila prací, ale tak pěkné to nemám.

38

Re: Pokec o všem-14

Achjo, mladá cibulka asi poupě nevytlačí, už stagnuje dlouho a nějak zvadlo.. co s ním? Nějak ho vydloubnout?

39

Re: Pokec o všem-14

nechala bych to tak .Ona uschne  a pak ji vythneš. Taky se mi to už stalo.

40

Re: Pokec o všem-14

Dnes na mě přišla krize a měl jsem sto chutí vyházet všechny cibule do kontejneru.Letos je strašnej rok,více jak 50 %  cibulí mi hnije,nedaří se skoro žádná křižení a když už se něco zdá ok,tak mi do kvítek skočí pes a všechno zničí a doláme.Příšel jsem i o druhou mandonii, a to jsem zaléval snad jak na sahaře a stejně shnila.Jsem z toho na prášky,všechny lepší kousky od cibysterů co absolutně nekoření a hnijí až po botaniku držím zuby nehty ale nějak mě to zmáhá.

41

Re: Pokec o všem-14

Jirko, nic si z toho nedělej... každý den není posvícení. Taky mám takové dny, zase bude líp  an

42

Re: Pokec o všem-14

Jiří, chce to pevný nervy a zůstat nad věcí.
   Ty cibulky vědí, jak nám na nich záleží, tak nám to dělají naschvál. Je to jako s počítačem, taky dělá naschvály, když nemáme čas si s ním povídat a hrát.
   Držím Ti všechny palce, nějaké si ještě půjčím, ať je dáš do latě, překonáš krizi a pak jim to ukážeš, donutíš je kvést a řádně růst.
   Měj se a vytrvej.

43

Re: Pokec o všem-14

Jirko,taky někdy mívám krizi.Kocour řádí jak šílený a já se můžu zbláznit a je mi to houby platné.Za chvíli mě to přejde.
Taky mě některé cibule zlobí,ale řekla jsem si ať dělají co umí.Někdy je lepší je chvíli nechat a zvládnou to líp než když kolem nich běhám každý den.Víš jak to bývá, lítáš kolem toho a výsledek nic moc a druhý na to kašle a výsledky parádní.
Stejně pokud nechtějí růst nenaděláš nic.

44

Re: Pokec o všem-14

Jirko,pokvete mi Lollypop,teda doufám ab .Poupě tam je tak snad ab

45 Naposledy upravil: janka (03-05-2013 11:37:28)

Re: Pokec o všem-14

http://img.janforman.com/th/DSCF0028v1fp.JPG
Jirko Lollypop od tebe.

46

Re: Pokec o všem-14

Byla jsem zvědavá jaký bude. Nejdřív jsem hledala na seznamu odrůd na stránkách amarylisů, ale nenašla. Fotečka, ale byla ve fóru - bude krásný.

47

Re: Pokec o všem-14

Jirko já měla něco podobného  loni. Každá druhá cibule kvetla  ale nezakořenila. Vůbec mě to ze začátku nenapadlo ,až když se rozkvetlá cibule vyvrátila. Nejdřív to byly skoro všechny co jsem nově kupovala.u těch jsem se utěšovala tím,že nevím jak dlouho někde ležely,že možná byly moc dlouho zazimované a tak jsou vyčerpané. Stvol šel do vody  a cibule po očistění do Perlitu  a  pořád dokola. O nějakoiu jsem teda taky přišla  a jasně že to byla zrovna taková  o kterou jsem moc  a moc stála. Evergreen mi dala novej Evča, Bogotu  jsem si koupila znova  a zse i letos trošku  hnila, ale teď už má dlouhé listy  tak snad ....Neonek  se po léčení zdál že bude dobrej  ale zašel letos...Když začaly loni rašit moje  už doma zazimované  a část to udělala taky -teda že kvetly  a pak bez kořenů  ....to samé co ty kupované... a zase jsem je lečila v Perlitu.  Přemejšlela jsem co teda dělám špatně.  Jediné co mě napadlo  vylepšit hnojení  a tak jsem použila  v srpnu  to na vyzrávání cibulí.  Teď si nemůžu vzpomenout  jak se to jmenuje. Na jaře se dává start,  a v létě plod   tak nějak.  Jinak jsem při výsadbě cibuli ven používala vždycky jen Cererit.
Tak abych to zkrátila.  Letos se mi nevyvrací z loňska už u mne zimované cibule žádná. Nechci to zakřknout  třeba ještě nějaké zahaprují, ale ty co nemám zakořeněné letos  jsou jen ty co jsem nově koupila.  Myslím že mě to hnojivo na vyzrání cibulí pomohlo.

48

Re: Pokec o všem-14

Myslím , že se jedná o KRISTALON já ho používám na všechno kromě vápnostřežných rostlin.U amarylků po odkvětu dávám Kristalon start a v létě Kristalon květ a plod. Jestli to dělám dobře nevím , letos kvetly málo , u 2 nasadily poupě a vylezlo jen z půlky. Já se ale od loňska věnuji méně všemu.Měla jsem a mám stále nějaký zdravotní problém . Letos od ledna mám za sebou 2 operace a před 14 dny se mi odloučil sklivec na zdravém levém oku a tak chodím na kontroly na oční . Zatím to vypadá dobře , snad sítnice ostane ležet. Jenže , stále nesmím se moc předklánět , zvedat břemena  atd. Amarylky mám v krabicích , jen ty co tlačily květ jsem zasadila před první operací.Nemám ještě ani zasázené okurky. Vždy je seju do foliáku v polovině dubna a foliák pak manžel odstraní. Slíbil , že zaseje okurky , ale chystá se k nám na střechu pokrývač , tak se to asi zase odloží.

49

Re: Pokec o všem-14

Myško  ano myslela jsem  Krystalon. ,jen jsem si nemohla vzpomenout. Myslím,že to děláš dobře. Že tě tak trápí zdravíčko, to je mrzuté, Já zase od konce zimy nemůžu na nohu, chodím o jedné berličce a proto jsem se nemohla vyhrabat po schůdkách na zahradu. Teď už mám schodečky opravené, a tak jsem okurky konečně zasadila. Dělám to stejně jako ty do malého přenosného pařeniště  anakladačky do foliáku. Manžel mi pomoct nemůže  je vozejčkář i když po bytě ještě chodí. Tak to vidíš  nemáme si co závidět. Amarylek jsem pořád ještě část nezasadila  a už to tak vidím,že je budu sázet přímo ven . Zasazené do květináčů mám jen ty co šly do květu.Zrovna jako ty.
Na zahradě se chystám na další pletí , všechno je zarostlé, dneska konečně napršelo tak to půjde vytrhat. Jidiný na co si netroufám je sekat trávu  a to mi slíbila udělat dcera.

50

Re: Pokec o všem-14

Jirko, viem že sa s tým popasuješ a uvidíš bude lepšie. Každý tu z nás čo pestujeme amky zápasí s problémami s ich pestovaním. Hlavne keď je amiek už viac a trochu strácame o nich prehľad. Každý sa rád pochváli s niečím čo sa mu darí, ale s tým čo sa mu nedarí sa už nechváli. Sám by som ti vedel napísať pekný zoznam toho čo som už stratil včetne botaniky. Niekedy je to ťažké prekonať, ale vždy po nejakom zlom období príde to dobré. Viem o čom hovorím an  Takže hlavu hore chlape!   an

51

Re: Pokec o všem-14

cibulky z RC jsou nějaké malé a vypadá to, že letos vůbec nepokvetou. Ostatní cibulky, co nám všem posílal Ivan, tak se mi chytly jen 2, zbytek je maličký a vůbec nereaguje, tak nevím, zda je mám vyhodit nebo co s tím.....

52

Re: Pokec o všem-14

Radko, trpělivost, mně se od Ivana chytly všechny, i ty vzácnější. Dej cibulkám čas.

53

Re: Pokec o všem-14

I mně se všechno ujalo a taky jsem měla cibulky docela drobné i ty rostou.

54

Re: Pokec o všem-14

koukám Karen, že u nás v Berouně se bude vařit z vašeho chřestu  an
http://www.slavnostichrestu.cz/

55 Naposledy upravil: karelex (09-05-2013 17:40:11)

Re: Pokec o všem-14

Vážně?  Vím, že tu máme každý rok chřestové slavnosti, ale mě to moc nenadchlo.  Měla jsem jej i na zahradě.

56

Re: Pokec o všem-14

ale krém z chřestu (něco jako polévka) mi teda jede, to je bašta  ag

57

Re: Pokec o všem-14

To jsem teda nejedla, ale na polívky moc nejsem . Mám ráda jen uzenou s kroupama.

58

Re: Pokec o všem-14

no Karen, tak to honem naprav a ještě k tomu ochutnej dýňovou  an

59

Re: Pokec o všem-14

To máš se mnou těžký, já jsem holt ta to masíčko.S dyňou u mne moc nepochodíš. Já ji sice pěstuji  ale jen pro slepičky.Cukety mám moc ráda ale jen do sekané  nebo tak . Jo a mladé plodnice naložené jako okurečky  to je mňamka  an  an  an

60

Re: Pokec o všem-14

no my máme doma cuketky a sbíráme jen malé plody, to je něco jiného než ta přerostlá torpéda  ab