31

Re: Amarylis-skupinka 3

Ani mě Papilko nekvete , kvetlo jen po zakoupení. Mám ho stále v pokoji , asi před měsícem schodilo listy a tak jsem přestala zalévat. A co se týče kvetení , jsem na tom podobně. Letos kvetou málo.Velkou část mám zazimovanou ještě v novinách , nemám místo ale poupě není zatím na žádné.

32

Re: Amarylis-skupinka 3

Teda ,že by mi Papilko někdy zhodilo všechny listy, tak to se mi ještě nestalo, ale s kvetením jsem na tom jako ty. Jedinkrát a to po koupení. Nyné jsou všechna docela bohatě olistěná ale to je všechno. Vážně uvažuji, že bych snad ještě tak po týdnz začala s přenášením amek do foliaku na zahradu. Dám je pod netkanou textilku  a i pod igelit. Ještě nikdy jsem je nedávala ale ven tak brzo,ale taky ještě nikdy nebylo tak brzo jaro. Před okny nám kvetou třešně ,mirabelky a meruně už odkvetly.....Myslíte,že bych už mohla začít s letněním venku????
Část amarylek mi taky ještě pospává a to mám na mysly ty co zimovaly ve špajzu ne ve sklepě.

33

Re: Amarylis-skupinka 3

Karen, ja som už dnes prenosil nejaké amky do foliáku. Dúfam že som nespravil hlúposť, pretože nasledujúci týždeň sa má citeľne ochladiť. Minulý rok som začal letniť v polke apríla a to bolo  podstatne zimšie ako tento rok a amkám sa nič nestalo. Tak neviem...  :o

34

Re: Amarylis-skupinka 3

No právě, mě to taky moooc láká. Na dvorku mám ty rostliny ze sklepa  a dneska jsem k nim přidala starší amky zasazené po jedné v květináčku  co zatím nerostly. Pokaždé jsem je dávala každý rok až po zmrzlejch  a stejně jsem pokaždý měla strach z nějakých těch přízemních mrazíků. Letos si říkám ,že je to jaro tak časné. Prosím tě vždyť nám už začínají rozkvétat jahody. Zatím teda ojediněle.  Zato je strašný sucho. Už jsem poprve zalévala . Sázela jsem šlechtěné kosatce co jsem nedávno dostala  a bez zalití nevím nevím jak by se ujímaly. Myslím ,že se do foliaku pustím příští týden v sobotu. Aspoň to tak plánuju. My tu teda zimu zrovna nemáme. Většinou je přez den aspoň kolem 10 Cale většinou ke 20 C.Zato v noci to jde hodně  dolů .

35

Re: Amarylis-skupinka 3

TAké už jsem některé cibulky dala do skleníčku - pařníčku ab. Zatím jen ty menší, které ještě nekvetou. Zdálo se mi, že už potřebují vodu, některé pouští lístky, tak snad to přežijí. Velké, kvetoucí cibule mám zatím v obýváku a čekám jestli se moc neochladí...... Ale je fakt,že to počasí láká dát ven všechny kytky........

36

Re: Amarylis-skupinka 3

No právě, myslím,že v tom foliaku nebo pařeništi jim je celkem dobře. Přez netkanou dávám igelit .Vlastně ty co jsou na dvorku jen tak a igelit přez ně dávám jen v noci na tom můžou bejt hůř nežli kdyby byly ve foliaku. Ráno, jsme měli na dvoře +4 C. .Bude to prácička zase všechno vynosit nahoru  ale už se těším. Dneska jsem vytáhla cibulky mečíků. Od podzimu jsem se na ně nedívala. Překvapilo mě. Loni jsem je sázela až koncem dubna. Žádná nerašila  a dneska?  KAždá druhá má výhonek  a jsou tak seschlé..Tak jsem je dala mořit a ismenie taky raší. To loni nebylo. Odpolko je budu sázet když si o to tak říkají.

37

Re: Amarylis-skupinka 3

Mečíky sázívám většinou už v březnu a když jsem na tom časově dobře, tak si udělám několik skupinek s časovým odstupem. Prodlužuji si tak dobu jejich květu. ab  ab  ab

38 Naposledy upravil: helena (08-04-2014 10:18:49)

Re: Amarylis-skupinka 3

Karen, mě papilko kvetlo po zakoupení a pak další rok(vždy kvete začátkem září).V loni jsem udělala změnu a nedala ho ven ale na huru a nekvetlo mi,takže letos všechny cibule letí ven a nebudu je přesazovat nechám je v truhlíkách a hodím je pod netkanou textilii,tak jsem zvědavá jak dopadnu.A jak tak čtu,tak už bych mohla začít,to zase bude dřina  ab   ab
no má to jednu pozitivní věc,zmiznou truhlíky z domu a budeme všichni spokojeni  ab    ab    ab

39

Re: Amarylis-skupinka 3

Moje Papilka letním každý rok a teda nepřesazuji je (mimo ten omyl jak už jsem psala).Jak je budu dávat ven tak vložím fotku, jsou velká, cibule zesílila tak dalece,že suchá svrchní slupka na jednom již pukla od zhora dolů.Ale květ  nic.  S foliakem začnu koncem týdne. Ještě ani nevím kde jsem jej v říjnu zastrčila. To se zase natahám ,ale těším se.  ab  ab  ab

40

Re: Amarylis-skupinka 3

Tak já nevím , jak to udělat , ale já letním amky zasazené v truhlíkách na dvorečku. V létě tam svítí tak půl dne slunce , ale nyní se sluníčko stolu kam je dávám vůbec nedotkne.Tak asi ještě počkám.Mám je v krabicích zabalené v novinách. Rozkvetl poslední a je to opět červený jednoduchý květ. Ještě jsem ho nevyfotila.Jinak mečíky mám narašené a píšete , že se mohou už sázet. Tak je dám asi také do země.

41

Re: Amarylis-skupinka 3

Na dvorku mám nyní jen prozatimně ty bedničky ze sklepa .Nejsou pod netkanou jen ten Igelit přez noc na ně natahuji jako ochranu před případným ochlazením. Zatím k tomu nedošlo. Doufám,že ta narcicová moucha snad ještě nelítá ....??Teď jsem tam ještě přidala ty dospělé rostliny které ještě se neprobudily. To abych je měla nachystané  a taky počítám,že tam se začnou spíš budit. Mně tam ale slunko už nyní dosáhnena několik hodin . Včera tu trochu několikrát lilo. Byla to docela slušná letní bouřka i s hromobitím.Tak to jsem je zakryla i před vodou.
Mečíky jsem viděla poprve tímto způsobem narašené cibulky byly dočista ztvrdlé jako kamínky. Docela mě to polekalo abych o ně nepřišla. Mám dojem ,že Mireček psal ,že je sazí až koncem dubna  a že než vyrostou mrazíky už nezrozí.Tak jsem si říkala ,že je jaro natolik v předstihu,že to bude už nyní taky v pohodě.Ismenie co jsem doma  rychlila jsem zasadila pozdě ještě nekvetla  a amky už s novým pylem nestihnu. Ty ostatní měly už taky výhony kolem 5-8 cm. Tak jsem to prostě ryskla. Jsou zasazené.

42

Re: Amarylis-skupinka 3

Karen, tu u nás už narcisová mucha lieta. Prvú som videl tak 8-10 dní dozadu. Tak daj pozor. Tento rok je veľmi teplý, narcisovka bude mať určite viac generácií v roku.
Amky už sťahujem pomaly do foliáku, myslím že cez víkend by som sťahovanie mohol už dokončiť. Ešte som si vo foliáku prirobil nejaký ten regál (amiek nejako stále pribúda  ab  ) Potom pridám foto.
Rozmýšľam aj nad zakrátením listov u tých mladších amiek ktoré zimovali v teple, pretože si myslím že aj tak o tie staré listy vplyvom zmeny prostredia a hlavne vačšieho osvetlenia prídu.

43

Re: Amarylis-skupinka 3

Tak to jsi mě nepotěšil,ale měla jsem právě z toho obavu. Nám se tu dneska skutečně ochladilo, včera se přehnala dokonce bouřka  .Zítra mám v plánu stavět foliak, novou textilku jsem dneska koupila.
Já ty listky zakracovala pokaždý, jak je mám na okně hustě, opírají se jedna rostlina o druhou, a když ji pak dám ven listy se neudrží a krček se rozevře. Považuji to ,za nebezpečné pro rostlinu může tam zatékat voda  a taky to vypadá škaredě. Máš pravdu v tom, že ty listy co vyrostly doma na okně stejně na slunku odejdou. Tak o nic nejde.  A když jsem přesazovala minulé roky ven z truhlíků semenáčky ,vůbec to ani jinak nešlo, rostlinky jsou vytáhlé  a plete se to při práíci. Navíc stejně ležely na zemi.  Tak klidně zakracuj, já budu taky.

44

Re: Amarylis-skupinka 3

Karen, já předloni stříkala proti mouše a neměla jsem napadenou žádnou cibuli,jinak rok předtím to bylo horší-tenkrát as 10cibulí a polovina isménií.Takže letos budu zase stříkat,jen se mě teď neptej jak se to jmenovalo  ab

45

Re: Amarylis-skupinka 3

musím to zase někde najít  ab    ab   ach ta skleroza  ab

46

Re: Amarylis-skupinka 3

Helenko to bych ráda věděla název. Když jsem měla pět květináčů, tak u nás v Dejvicích a do 4. patra žádná moucha nedorazila. Teď když se rozmnožily ab , začínám mít obavy an  an

47

Re: Amarylis-skupinka 3

Já mám nejlepší výsledky s netkanou textilií. Zatím 100% ,ani jediná cibule nebyla napadená. Z nouze jsem jednu dobu použila tento postřik, to když jsem měla nově koupený foliak  a potah se ihned rozpadl. Tohle byla náhoda, a je to jen na odpuzení - takovej repelent ale použila jsem to až v době mimo hlavní sezonu. 
http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31k_Ama … padena.jpg

48

Re: Amarylis-skupinka 3

Heli taky mě zajímá název  a pak jak šasto jsi to stříkala. Já se vyptávala v obchodě a nic spec na narcisovku neznaly.

49

Re: Amarylis-skupinka 3

Karen, vypadá to že Calipso.Dívala jsem se na příspěvky,sice jsem psala že budu stříkat Karatem ale mám koupeno i Calipso a tím jsem stříkala.To víš za dva roky si touž nepamatuji  ab

50

Re: Amarylis-skupinka 3

Já tedy s tímto přípravkem byla spokojená,možná je to náhoda.Uvidí se letos ale chci mít jistotu ikdyž to dám pod textílii.Věřím že kočky se tam budou slunit  ab

51

Re: Amarylis-skupinka 3

Myslím že Calypso používa aj Edo. Je to insekticídny prípravok na ochranu rastlín  proti cicavému a žravému hmyzu.
Ja som minulý rok použil Dursban a bol som nadmieru spokojný. Žiadna larva...  ad

52

Re: Amarylis-skupinka 3

Stále používám Calypso, po zimě opět ani jedna larva. Postřik jsem provaděl třikrát, chtěl jsem zkusit dvakrát, ale neměl jsem dost odvahy.

eda

53

Re: Amarylis-skupinka 3

Takhle mi to nyní kvete. Nedá mi to, abych se nepochlubila ad  ad  ad
http://img.janforman.com/th/IMG99400th3.jpg

54

Re: Amarylis-skupinka 3

Krásná skupinka, velká gratulace u mě je vše po odkvětu  ac

55

Re: Amarylis-skupinka 3

U mne už taky nic nekvete, tak jen se chlub aby bylo na co koukat. .Krásná skupinka . an  an  an

56 Naposledy upravil: Pavel (13-05-2014 16:49:59)

Re: Amarylis-skupinka 3

Evergreen už odkvitol (nie je na fotke) a Sweet Nymph sa ešte len otvára.
http://img.janforman.com/th/skupinka20145vvy.jpg

57

Re: Amarylis-skupinka 3

Jé to je nááádhera, moc krásná skupinka  an   an  u mě už je dávno odkveteno  ac  ac  ac

58

Re: Amarylis-skupinka 3

jj je to nádhera. U mne už je taky po květech, leda tak jedna malá fialka.

59

Re: Amarylis-skupinka 3

Moje dnešní potěšení
http://img.janforman.com/th/20150201102813n3ws.jpg

60

Re: Amarylis-skupinka 3

To je paráda. ab ab ab gratuluji!!!