1

Téma: H.papilio x H.reticulatum

Takto se mají dnes moje semenáče,z jedné cibulky mám již 11 ks.
http://img.janforman.com/th/IMG20131003084004gj9q.jpg

2 Naposledy upravil: karelex (04-10-2013 06:38:06)

Re: H.papilio x H.reticulatum

Tak já sem přidám ty svoje, ale Jirko já je mám zapsané jako matka H.papilio + otec H. reticulatum. Pocházejí od Martina pyl od Pavla.
http://img.janforman.com/th/249IMG9233fo99.JPG

Jo a mají odstřižené listy.

3

Re: H.papilio x H.reticulatum

Jjj,špatně jsem uvedl pořadí rodičů,snad to Eda opraví.

4

Re: H.papilio x H.reticulatum

Jirko opravil jsem. Jinak by ten, kdo vytvoří svoje nové téma, by měl mít možnost si první příspěvek i s názvem dodatečně upravit. Doufám, že se nemýlím. Prohlédl jsem všechny tvoje fotografie, pěkně ti amarylky rostou.

eda

5

Re: H.papilio x H.reticulatum

Jirko tak to je niečo!!!! To bude nádherný trs cibuliek až narastú.  an
Tak ako pri H.morelianum mám záujem aj o jednu túto cibuľku do budúcna - až raz budeš presádzať.  an

6

Re: H.papilio x H.reticulatum

Peľ použitý na toto kríženie bol z H.reticulatum var. Bangkok Rose.

7

Re: H.papilio x H.reticulatum

S těmito dceřinkami samozřejmě počítám pro Vás(Karen,Pavel) případně i pro další zájemce.Ale s rozesazováním opravdu nechci nikam spěchat,jelikož zatím velice dobře prospívají.

8 Naposledy upravil: karelex (28-10-2013 08:25:37)

Re: H.papilio x H.reticulatum

Moji dva kříženci  po Papilku a reticulátu  jak jsem je v říjnu přesazovala  a přito jim zakracovala listy vypadajítaké docela spokojeně.U obouch rostou nové listy .

http://img.janforman.com/th/249anfmr.JPG http://img.janforman.com/th/249blrey.JPG

9

Re: H.papilio x H.reticulatum

Darí sa im. To je dobre. Nech pekne rastú. Veľmi sa teším až budú kvitnúť.  an

10

Re: H.papilio x H.reticulatum

To asi ještě tak hned nebude, ale mám z nich velkou radost. an

11

Re: H.papilio x H.reticulatum

Jirko, ako sa darí rastlinkám?
Karen, ako sa darí tvojim?  ad

12

Re: H.papilio x H.reticulatum

Já si při sklizni neuvědomila že by se asi neměly zimovat, a protože v říjnu měly obě rostlinky listy skoro uplně zhozené šly do zimování s ostatníma. je to dva dny co jsem je šla hledat. Cibulky jsou už docela velké a pěkně tvrdé neraší jen dceřiné cibulky kolem nasazují lístečky. Trochu jsem je zalila  a nechala dál v zimování, ale hlídám je každý den.

13

Re: H.papilio x H.reticulatum

Karen, teraz tak rozmýšľam, že vlastne aj papilio aj reticulatum by sa malo prebúdzať na jeseň, kedy by najviac malo rásť a aj kvitnutie by malo byť v časovom horizonte jeseň - jar. V lete, počas horúcich dní  by oba tieto druhy mali mať obdobie odpočinku. Hmm, všetko však záleží na vlastných podmienkach ktoré má každý doma. ZIMOVAŤ v chlade by som však určite neodporúčal! Cibuľa si sama určí kedy bude mať odpočinok - ale v tých najlepších podmienkach, aké jej môžeme poskytnúť a to počas celého roku. Celkom jej postačí umiestnenie na mieste kde nieje až tak moc svetla - priame slnko nieje dobré.
  Toto sú moje pozorovania na druhoch ako je papilio a reticulatum, pri tomto kríženci to môže byť však iné.
Karen, nechystáš sa ich presádzať?  ab   ad  Veľmi sa teším na deň, keď mi pošleš malú cibuľku.  ag

14 Naposledy upravil: karelex (20-12-2014 19:49:20)

Re: H.papilio x H.reticulatum

Určitě máš pravdu, jenže když já je brala dom všechny co listy zhodily nebo jich měly prokazatelně málo jsem dala do komory. Teprve časem jsem nad tím přemýšlela. Dospělé nebo dceřiné cibulky stálozelených druhů které si listy zachovaly a já je dala dom jaksi automaticky. Na víc u kříženců mám napsané většinou jen číslo a od koho jsou. Tak na první pohled ani nepoznám čeho je to kříženec. Zatím jsem od té chvíle co jsem je tam v říjnu dávala kontrolovala jen jednou(normálně bych to dělala každý měsíc, ale přišla mi do toho nemoc  a tak jsem jednu kontrolu vynechala) a to nic nerašilo, jen vedlejší malé cibulky - dceřiné někde vyhání nahoru.  U žádné dospělé cibule není vidět zatím žádný náznak růstu.
Tak jsem se šla schválně podívat na tyhle dvě. Cibule jsou na pohmat tuhé ale spí. Tak neboj s mladátkem s tebou počítám, není kam spěcht. Uvidím jak to bude vypadat až je vezmu dovnitř. To víš místa je málo. Tak nespěchám.

15 Naposledy upravil: karelex (21-12-2014 18:23:22)

Re: H.papilio x H.reticulatum

Tak jsem přenesla ty dva květináče do obyváku  a i jsem přeměřila průměr cibulí ale jen tak co bylo vidět po odhrnutí zeminy na povrchu .jedna má 4,2 a druhá 5,1 cm. Ten průměr je docela slušný o takové velikosti mi už některé semenáče šly na květ. Tak třeba se zadaří. Dceřinou cibulku bych ale odebrala nejdřív až je budu dávat na zahradu. Přesazování v plánu nemám jen bych je odloupla z okraje balu. Tak musíš vydržet. Třeba se dočkáme květu.  an
http://img.janforman.com/th/249a201403...prumerzasazenecibuleje51cm60xc.JPG http://img.janforman.com/th/249b201403...prumerzasazenecibuleje42cm0xej.JPG

Na začátku byla tahle semínka  tři. To poslední ale nebylo pruhované a někomu jsem jej posílala (už nevím komu  možná Jirkovi?) Zajímalo by mě jak se tomuhle semenáčku daří. Jestli roste?

16

Re: H.papilio x H.reticulatum

To je super Karen že sa im tak darí. Jasné že počkám, v tom vôbec nieje problém. No a keby nejaká cibuľka vykvitla, tak to by bolo super!
Moc sa teším až sa jedného dňa tak stane.  ag
Jirko má také čo nemá pruh na listoch. Možno aj jeho cibuľka už má veľkosť na kvitnutie. Celkovo pri H.reticulatum cibuľky kvitnú pri menšej veľkosti.

17 Naposledy upravil: karelex (21-12-2014 18:49:19)

Re: H.papilio x H.reticulatum

Tohle křížení mám  od Martina ( pyl měl od Pavla). tak ta rostlinka co není pruhovaná a má ji Jirka, bude asi ta třetí ode mne. Pamatuji si že jsem ji někomu posílala. to vím jistě.
H.reticulatum čistou já nemám. Sice jsem si ji kupovala ale zašla mi. Byla napadená tou třásněnkou , já ji koupala , sice se mi to tu nerozšířilo, ale o cibulku jsem přišla.  Tak, že tyhle dvě rostliny jsou jediné pruhované co mám.

18

Re: H.papilio x H.reticulatum

Ja už radšej ani nepočítam o koľko cibuliek reticulatum som prišiel. Bolo ich veľa. Pritom na začiatku sa mi ich pestovanie celkom darilo a aj kvitli. Teraz mám s tými pár čo mi ešte ostali iba trápenie. Celkom ma to štve.
Mal by som mať jeden semenáčik reticulatum x evergreen - list má s bielym pásikom. Cibuľka je ale v truhlíku v zimovaní s ostatnými, takže momentálne ani neviem ako sa jej darí. Myslím, že na jar by som ju mal presadiť osobitne do kvetináča. Dúfam že už nebude neskoro.

19 Naposledy upravil: karelex (21-12-2014 19:18:15)

Re: H.papilio x H.reticulatum

No tak tohle křížení nemám .Spletla jsem si to, mám jen Papilio + _Evergreen

20

Re: H.papilio x H.reticulatum

Obě cibulky mám na okně vedle sebe, brala jsem je najednou  a každá roste jinak. Ta větší má cibulku o 1 cm větší. Je to ta s většími listy.  Obě mají zatím po 3 dceřiných cibulkách  a ty rostou víc nežli ta mateřská.  Jinak nic , že by chtěly jít na květ vidět není.

http://img.janforman.com/th/249a249bvk9j.JPG