31

Re: probouzení cibulí

Předpokládám ,že jsou to cibulky již dospělejší a tak ty se sází tak do půlky nad zeminu  a s tou vodou sjkutečně jen velice opatrně.
A nezapomeň fotit  a pak se pochlubit   an  an  an

32

Re: probouzení cibulí

Tak mi to nedalo a teprve po 14 dnech od poslední kontroly a zavlažení spících cibulek jsem je dneska začala znovu kontrolovat.To proto,že jsem tam včera docela náhodou našla narašený ten  Hercules.
Tak zatím jsem v půlce  a mám  pěkvě narašené 3 rostliny  - Dancing Queen, Grvase a největší radost mám z nového křážence a to po rodičích matka Lemon Líme + otec Rilona  semínka jsem dostala od Janky.

33

Re: probouzení cibulí

Karen, tak to se máme na co těšit  an

34

Re: probouzení cibulí

To víš že se těším, ale Hercules i  Dancing Queen a Grvase jsou nádherné květy, ale nic to není proti novému kříženci  tam to bude teprve to pravé napínání jako pokaždé.  Cibulka je menší , také to narašené je menší  teda užší ta špička . Jednou už jsem takového prcka měla  a cibulka neutáhla květ do plné krásy. Musela jsem stvol odříznout .Tak doufím že tohle nenastane. Jakmile se růst stvolu víc rozběhne  skusím trochu přihnojit. Snad jí to pomůže.

35

Re: probouzení cibulí

Karen, mě na vánoce vylezl květ u Papilka.To jsem hleděla.Hodně cibulek mi na jaře pomrzlo,takže jesm zase v háji.Ale teď u nás měli Limonu a asi to odpovídá,právě mi kvete tak aspoň nějaká radost.Musela jsem si nechat dát opravit pc a nemám nahrátý program na rajče,takže sem nedám ani...... ab

36

Re: probouzení cibulí

Mně se všechna Papilka uložila asi tak před měsícem ke spánku  a spí pořád dál. Přitom si tak přeji aby aspoň jedno vykvetlo  a nic.  To jidiné - semenáček - kvetlo poprve loni v srpnu.

37

Re: probouzení cibulí

Helenka, to je mi ľúto že si prišla o cibuľky. Niekedy príde aj niečo zlé, ale treba sa cez to preniesť a začať znova.  an  Bude to znova dobré.
Spýtam sa ťa keď sme už pri tom, máš ešte Gilmar? Dúfam že ti prežil. Je to krásna amka. Ja som o svoj prišiel a momentálne je nedostupný.
Tak snáď rastie ešte u teba.  an

38

Re: probouzení cibulí

Pavle tak jsem se dívala velkou cibuli memám ale jsou tam nějací kříženci.V tom mi kocour guláš neudělal.
Nedá se nic dělat že jsem o nějaké přišla,byla to moje blbost.Odhadem to bylo asi 100ks ale od velkých až po dvouleté.
Nepočítala jsem to,mohu ti to říct jen na truhlíky  ab

39

Re: probouzení cibulí

Gilmar nemám, ale dva semenáče čisté od Helenky z r. 2010 mám zazimopvané .

40

Re: probouzení cibulí

Tak to jsi natom líp než já.  ab  Jestli nějaké mám tak pomíchané  ab 
Karen to už tak dlouho je pěstujeme? Toto utíká   ab

41

Re: probouzení cibulí

jj utíká to docela rychle. Pořád si ještě pamatuji jak mi nedozrál první semeníček a já jej vyhodila, pak mi někdo tady napsal že jsem to uspěchala  a já se přehrabovala  v popelnici a vyhozený semeník lovila....marně  už nedozrál  nic nevzešlo. A jestlipak víš,že první semínka která jsem sázela byla od tebe Heli.? Bylo to čisté Picote  a mám aspoň jednu rostlinu  dodneska. zatím nekvetla.

http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31c_cas … Picote.jpg

42 Naposledy upravil: Onka (08-02-2015 15:06:38)

Re: probouzení cibulí

Tak jsem si všimla, že každé poupě u těch kříženečků je jiné jedno je užší a kratší ta by mohla být jednoduchá, křížení
Charisma x Sweet Nymph a to druhé je delší a širší,mohlo by být plnokvěté, křížení neznámá bílá x Sweet Nymph, tak jsem zvědavá jestly mi ten odhad  vyjde

http://img.janforman.com/th/10042166hrk.JPG http://img.janforman.com/th/1004218to6e.JPG

43 Naposledy upravil: karelex (08-02-2015 20:35:04)

Re: probouzení cibulí

Plnokvětá poupata mívám tlustá ale většinou i krátká.
Dneska jsem našla nově narašenou na květ Ambianci. Tak mám celkem 6 cibulí co pokvetou.

44

Re: probouzení cibulí

Karen už se těším na tvou Ambianci je to moc pěkná amka, také jsem jí měla, ale kam se poděla nevím prostě není  ac  ac   ac

45 Naposledy upravil: karelex (10-02-2015 13:23:04)

Re: probouzení cibulí

Ilonko já jsem na ni také moc zvědavá, po koupení v roce 2010 kdy překrásně kvetla  mnoha květy pak byla dlouho v léčení, další květy loni nebo už předloni byly nevybarvené spíš jen růžové místo červené , ale loni už byla slušně olistěná  i když cibulka je o 4 cm v průměru menší než byla při koupení. Tak jsem moc zvědavá jestli už bude mít letos barvu naspět. Zatím ji postupně zvykám v pokoji na světlo a teplo. Zato mě potěšila  Dancing Queen, nasadila hned druhým stvolem  tak bude na co koukat.

Jo mimčo loni neměla  třeba letos.....ráda bych ti jej darova.

46

Re: probouzení cibulí

Karen na mimčo si ráda počkám jestli do budoucna bude  ab  ab

47

Re: probouzení cibulí

Asi zítra vykvete jeden ze kříženečků, zdá se mi že bude hodně po otci růžový  ab 
http://img.janforman.com/th/1004247z2b4.JPG

48

Re: probouzení cibulí

Jak v detektivce....jaký asi bude konec? ab

49

Re: probouzení cibulí

Možná se to už brzy dovíme a to jsem koukala pomalu se začíná otvírat pouzdro u druhého kříženečka, chodím je tahat očima  ab 
nemůžu se dočkat  ab

50

Re: probouzení cibulí

Zatím má tvar jak turecká šavle ab  ab  Nějak jsem si nikdy nevšimla takového tvaru popěte :rolleyes:

51

Re: probouzení cibulí

Charisma x Sweet Nymph?   ad  Som veľmi zvedavý aký bude kvet.  ad 
Je tam aj náznak tenkej červenej linky na kraji lupeňov ... to by mohlo byť zaujímavé.  ag

52

Re: probouzení cibulí

http://img.janforman.com/th/10042496rzu.JPG
Je hodně slabě růžový, zatím při zvětšení poupěte máš Pavle pravdu je tam slaboulinká červená linka no uvidíme zítra  ab 
Jorku třeba to bude nějaký růžový tureček s malou šavlí  ab   ab   ab

53

Re: probouzení cibulí

Takhle vypadá dnes druhý kříženeček neznámá bílá x Sweet Nymph, řekla bych že jsou si dnes hodně podobné podle poupěte
jsem jí tipovala na plnokvětou no uvidím  ab 
http://img.janforman.com/th/1004251zzwi.JPG

54

Re: probouzení cibulí

http://img.janforman.com/th/1004259zup0.JPG

55

Re: probouzení cibulí

TAk jsme se dočkali!  Stojí za to čekání, je to to křížení  Charisma x Sweet Nymph? už strácím přehled.  Udělej mu novou skupinu a zařaď jej tam. Aby byl lepší přehled jak budou vypadat ostatní kříženci . U mne myslím žádná taková není .

56

Re: probouzení cibulí

Dneska jsem se přiměla k další kontrole zazimovaných amek. Už se jich hodně probouzí, ale jen bez nakvétání. Raší jen  lístečky. S těma nic nedělám ještě musí vydržet. Na květ jdou jen dvě nové.  Zombie  a  Candy floss . Žádný semenáček .Ale na Zombí se těším hodně. Loni kvetl později a napadly jej mšice .Zůstal jen jeden květ.

57

Re: probouzení cibulí

Ještě další dvě cibulky se probouzí je to CHristmas Gift  a Grand Crue

58 Naposledy upravil: Tychi (21-12-2015 07:51:41)

Re: probouzení cibulí

letošní léto těm cibulkám asi opravdu chutnalo, našla jsem ráno další poupě. I když cibule se spíš oproti loňsku zmenšily, tak květu schopné jsou víc než loni. Amaryla, co kvetla v únoru a říjnu pokvete opět někdy v lednu...

59

Re: probouzení cibulí

U nás už se také probouzejí, zatím mám 4 cibule na květ + ještě tři nové, které jsem si objednala od ježíška na ty jsem hodně zvědavá, nevěřím totiž, že to budou ty, které jsem objednala, tak se těším na překvapení ab

60

Re: probouzení cibulí

Taky se začínají probouzet, už jen pár dnů a vykvete Jewel, letošní první! Bohužel jsem definitivně přišla o Sunny Prince, cibule včera letěla do koše totálně zhnilá včetně malé cibulky ac .
Hezký večer všem!
M.