481

Re: Pokec o všem-14

Normálně je ale měřím při dávání do krabice, dneska všechny měly nové listy, takže bylo jen přesazování a třídění. Takže se čas s amarylkami zdvojnásobil, což celkem nemile nesou záda. Ale květy budu odměněna(o: Kříženeček evegreen a giraffe nejspíš pouští stvoly dva, je to jeho teprve druhé kvetení(o:

482

Re: Pokec o všem-14

Dneska objeveno další poupě, takže na květ jich jde momentálně šest.

483

Re: Pokec o všem-14

už se těším  an   an  an

484

Re: Pokec o všem-14

http://img.janforman.com/th/14505731632510073679ehxb.jpg

485

Re: Pokec o všem-14

Nedaří se mi otevřít    janforman.com   . Jak to vypadá u ostatních?

486

Re: Pokec o všem-14

http://img.janforman.com/th/sg111zh71.jpg U mě funguje, na zkoušku jsem vložil foto Supreme Garden, který mě právě kvete.

eda

487

Re: Pokec o všem-14

Včera nešel, dneska jde.

edo - krasavice, ty mé zatím poupatují, ale vykvetou((o:

488 Naposledy upravil: karelex (27-12-2015 19:43:03)

Re: Pokec o všem-14

bezva už mi to taky funguje.

http://img.janforman.com/th/14505731632510073679mws6.jpg

489 Naposledy upravil: karelex (27-12-2015 19:43:32)

Re: Pokec o všem-14

Musím se s vámi podělit o nový způsob "pěstování" amarylek .Tuhle krásku jsem dneska dostala od vnučky. To dřevěné kolečko měla cibule přitlučené několika hřebíky ze spodu do cibule. Veškeré kočeny  a že jich původně nebylo zrovna málo měla chudina otočené směrem nahoru  - to asi aby nedosahovaly do vody. Takto byla napasocvaná do té keramické nádobky Dřevěné kolečko s napíchnutou cibulí bylo napasované na dno té nádoby a zalité vodou. Jak se dřevo nabobtnalo drželo pevně na místě. Dalo mi docela práci jej dostat ven. Kořeny jsou odumřelé cibukle hooodně scvrklá, ale kvetla fakt bohatě, Je vidět že už jeden stvol odřízly . Tak jsem zvědavá jestli ji dám dohromady. Evergreen sice už mám ,ale  to nevadi. Myslím že stvoly seříznu abych cibulce ulehčila. Nyní jsem jí nechala nasáknout a ráno oberu odumřelé suknice i kořeny. Jen doufám, že tu ještě najdu do čeho jí zasadit.

http://img.janforman.com/th/IMG4995q2jx.JPG http://img.janforman.com/th/IMG5001g7vs.JPG http://img.janforman.com/th/IMG5004nonb.JPG

490

Re: Pokec o všem-14

Zem žádná? no chudák cibulka s hřebíky v zadečku...

491

Re: Pokec o všem-14

Je naozaj neskutočné čo obchodníci vymyslia aby mohli amky predávať.  ac
Niečo podobné som videl na obrázkoch z USA keď tamojšie firmy obaľujú cibule amiek na sviatky do vrstvy vosku!!! ktorá je ozdobená trblietkami a takto obalená cibuľa je hodená v priesvitnom kelímku!!! Nejde o nič iné ako o zisk za každú cenu. Je to naozaj smutné a stretávam sa s tým už vo viacerých prípadoch.

Karen, verím že sa s týmto problémom popasuješ ako vždy a urobíš všetko pre prežitie cibule.  ad

492 Naposledy upravil: Pavel (28-12-2015 09:14:06)

Re: Pokec o všem-14

Prikladám fotku čo som našiel.
Zdroj - internet - forums.gardenweb
Už sa nad tým zamýšľajú aj naši spolupestovatelia amiek na fóre v USA.

http://img.janforman.com/th/amkavovosku30qj.jpg

Toto je pre mňa naozaj nepochopiteľné!!!

493

Re: Pokec o všem-14

Kdo tohle vymyslel, taky bych ho zalil do vosku ať si užije.

eda

494 Naposledy upravil: Tychi (28-12-2015 17:55:10)

Re: Pokec o všem-14

Já jsem ve frontě v nějakém marketu před vánoci vysvětlovala za mnou stojící, že amky opravdu nejsou kytka na jedno použití. Ona, že jí vždy po odkvětu chcípnou a cibule zahodí. Pokladní to šlo pomalu, tak snad pár amek tyhle vánoce pro změnu přežije. Ve vosku sice nebyly, ale "substrát" měly nacucaný příšerně.

495 Naposledy upravil: karelex (29-12-2015 09:40:01)

Re: Pokec o všem-14

Tak já už tu svojí chuděru včera zasadila. Když to shrnu, cibule měla pod sebou sice vodu ale až pod tou destičkou tak vlastně byla na suchu,navíc ty kořeny se do vlhka nedostaly vůbec. Po namočení z nich nezbylo nic byly dokonale mrtvé, cibule je seschlá byla i po namočení měká .Po očistění ale žádná hniloba  a navíc ty hřeby nezasáhly podpučí ale bok cibule.Tak snad se s tím nějak srovná. Květy jsem seřízla do vázičky. Nové kořeny ani listy nikde. Bohužel jsem neměla moc Perlitu, tak jsem s ním jen cibuli obsypala  no a uvidím jestli se s tím sama vypořádá.
Tady jsou fotky  je tam dobře vidět 4 dírky po hřebících  a prkýnko s hřeby  tady jsou fotky .

http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31e_Ama … uzanky.jpg

496

Re: Pokec o všem-14

karen, děs běs, co obchodníci dokážou..

já každé ráno koukám, jak se stvoly ženou vzhůru, dvě poupata už by mohla prasknout, už jsou dost vysoko, ale ještě se k tomu nemají. Letos to nestihnou, za to v lednu budu mít kvetoucí všechny místnosti(o:

497

Re: Pokec o všem-14

Tak to je síla. Já měla nové cibule naštěstí jen zasazené v kokosové drti, ale ty hřeby, nebo vosk, to už vážně přehánějí. Ach jo - no obchodníci k nim nepřistupují jako k živým květinám - berou je jen jako věc na jedno použití bohužel...

498

Re: Pokec o všem-14

Tak ta moje ukřižovaná chudinka nasadila na listy, cibule sice ztvrdla , ale je čím dál víc na povrchu flekatá, Tak doufám že to je pořád ještě ta vysílená svrchní suknice.. Ale listy jí rostou,zasadila jsem jí jen málo do hloubky abych měla lepší přehled jestli tam drží. No bude to překvápko. Odříznuté květy již odkvetly. Na květ mi nejde ještě nic.

499

Re: Pokec o všem-14

Mně už se vyklonila poupata Ambiance, jsou na jednom stvole jen tři, ale druhý stvol přidá další(o: Další dvě cibule už mají stvoly dost vysoké na to, aby brzo praskly a dalších moc je v různé fázi tlačení oupěte z cibule. Ještě tu mám čtyři, které jsou určené ke květu a zatím nic.. Potvory líné.

500

Re: Pokec o všem-14

Nahoře jsem psala o "ukřižované" cibulce  . Dost dlouho jsem věřila  že svoje přitlučení k destičce překoná, vyrostly jí dva listy, ale před tejdnem jeden náhle uschl. Tak jsem cibuli vyndala z květináče  a je to jasný. Díry po hřebících nezaschly jak jsem původně doufala ,ale rozšířila se od nich hniloba. Po vykrájení a koupeli  z cibule moc nezůstalo. Ještě doufám, ale moc v záchranu nevěřím.

Dneska jsem měla víc radosti  mám jednu cibulku již z roku 2012 měla by to bejt Summertime,ale zatím nikdy nekvetla. Tak to vlastně nevím ani jistě.Přez to mám velkou radost ,že nyní poprve nasadila na květ.  Zatím je to teprve na začítku, ale snad si to už  nerozmyslí a letos poprve rozkvete.  ab  ab  ab  ab  ab

501

Re: Pokec o všem-14

Niečo sa podarí zachrániť, iné zas nie. Je ale dobré vždy sa pokúsiť o záchranu. Amky si to zaslúžia.
Treba sa tešiť z toho čo sa nám podarí a na to ostatné treba rýchlo zabudnúť.  an

502

Re: Pokec o všem-14

No jasně to máš pravdu, ale líto mi je té chudinky . Když už se tak snažila  ,a dala dva listy, že to pak vzdala.  ac  ac  ac

503

Re: Pokec o všem-14

Všechno je rozďoubaný. Nic nefunguje

eda

504

Re: Pokec o všem-14

Už snad jo..

505

Re: Pokec o všem-14

I když teda kontrolní otázky by si to mohlo odpustit.

506

Re: Pokec o všem-14

už tam nejsou

eda

507

Re: Pokec o všem-14

Hurá, tak už je zase všechno v pořádku. Edo dík!!!

508

Re: Pokec o všem-14

Loni jsem si zavlekla z orchidee na amarylky vlnatky. Před zazimováním to už vypadalo, že mám vyhráno. Cibulky jsem zazimovala jako obvykle na chodbě a pak jsem měla spíš starosti s rekonstrukcí bytu a cibulky šly stranou. No v únoru když jsem je začala prohlížet...hrůza....nejhůř na tom byly ty co byly uskladněny v hliněných květináčích a ty při zemi v polici. Zajímavé je, že s každým patrem (3) bylo zjevně i méně vlnatek. Tedy směrem nahoru.

509

Re: Pokec o všem-14

Mám podobnou zkušenost, i když bez vlnatky. Cibule mi zimovaly v koších nad sebou. Tak 1xza měsíc od ledna jsem je přeskládala , trochu zavlažila a nyní od soboty vyhazuji odumřelé. To co říká jorky nahoře, dole se prostě drží víc vlhka  a v přízemí skoro všechno zašlo i když zalívala jsem minimálně ty dole byly zhnilé a zemina vlhká. Ty na zemi neměli dostatečné větrání, aspoň si to tak vysvětluji.  Vlnatku jsem měla kdysi taky, ale jen u jedné koupené cibulky. Koupelí jsem ji zlikvidovala  ale i s cibulkou.  TAk úspěch ástečnej  ale aspoň se mi to nezozšířilo.

510

Re: Pokec o všem-14

S dovolením se přidám... Já různou kvalitu přezimování cibulí připisovala různému substrátu, ale teď si uvědomuju, že některé květináče jsem postavila ve sklepě na zem. Třeba to bylo tím.

Jinak chválím nový vzhled fóra i stránek. Moc se mi to líbí ab