1

Téma: Přírůstek cibulí

Dokončil jsem veškeré přesazování a měření průměru cibulí. Proti rozměrům z roku 2014  přírůstek 3mm na jednu rostlinu.
Není to mnoho ale lepší trošku než zmenšování. Hnojivo jsem používal OBM.  Myslím si, že je to dobré hnojivo. Táké jsem rostliny letnil později až v červnu. Mám dojem, že dávat hvězdníky hned po zmrzlých je zastaví dalším růstu a mají min. na  2 měsíce pauzu.   bi

eda

2

Re: Přírůstek cibulí

OBM jsem nikdy nezkoušela, hned na začátku mi byl doporučen Cererit na všechny cibukloviny. Myslíš  že to mám změnit?

3

Re: Přírůstek cibulí

To nedokážu říct. Každý má jíné podmínky v pěstování a musel bych pozorovat delší čas jestli je OBM lepší než jiné hnojivo. Už jsem jich vyzkoušel hodně a žádná sláva to u mě nebyla. Když se to bude letos opakovat, tak bych začal věřit, že bude dobré. Pamatuji se, že OBM je hodně staré hnojivo, ale složení se za ta léta mohlo změnit jako to je se vším. Šidí se, kde se dá.
bd

eda

4

Re: Přírůstek cibulí

Máte někdo nějaké zkušenosti s tekutým Cereritem???  Ani jsem nevěděla  že něco takového existuje, až mi jej přinesla dcera na vyzkoušení. Je tam dávkování jedno víčko na 3 l vody.

5

Re: Přírůstek cibulí

Mám tento cererit doma, ale ještě jsem ho nezkoušel. Podle poměru NPK 5+5+5, plus guano a mořské řasy by mohl být dobrý. Amarylky nesnáší hodně dusíku a u tohoto je poměr vyrovnaný. Cererit Hoby od agro. Aby nedošlo k nějaké záměně.

eda

6 Naposledy upravil: skoda.michal (17-11-2019 15:22:16)

Re: Přírůstek cibulí

Ahoj, dnes jsem si koupil dvě nové obrovské cibule. Když jsem je doma převážil, měly průměrně 650 gramů, 36 cm obvod a asi 11 cm průměr. Ví tu někdo jakým způsobem je možné vypěstovat takovéto kusy? Píchají tomu hormony nebo hnojí kryptonitem? :-) A nebo jsou ty cibule dvacet let staré?

7

Re: Přírůstek cibulí

Michale, pozdě ale přece. Myslím, že jsou nadopované jak hormony, tak hnojivem a ještě jim je speciálně topeno a svíceno. Mám zkušenost, že některé odrůdy mají cibule větší, jiné menší... ale takových rozměrů, jako z obchodu se doma dosáhnout nedá.

8

Re: Přírůstek cibulí

dekuji uzivateli ANOR za odpoved ;-),  mozna, ze dosahnout tak mohutnych cibuli by se dalo pestovanim ve skleniku ve volne zemine, urcite by to stalo za to to vyzkouset

9

Re: Přírůstek cibulí

Jeden čas jsem to skusila vysadit cibulky amarylek do volné pldy do foliaku. Výsledek v prvním a ještě tak v druhém roku byl úžasný. Byly to nádherné velké  rostliny. Ale pak jak je zimovat?? Když jsem je sázela do květináčů a dala zimovat, kořeny v květináči hnily. Tak jsem je nechala zimovat na sucho jen  zabalené do novin. To bylo v pořádku , Po Vánocích jak začínaly rašit jsem je postupně sázela. Všechno vypadalo krásně, jen kořeny přez zimu docela uschly  a cibule musela tvořit všechny nově.  Po několika letech se mi právě tohle ukázalo jako nedostatek. Cibule jak musela tvořitnové kořeny  každý rok všechny nové tak jich tvořila stále méně. Nakonec jsem měla u některých jediný kořek, který se teprve bohatě rozrůstal.  To se mi nezdálo, stačilo pak aby do foliaku  vlezl krtek a ten jediný kořen - ten hlavní přeruši. a cibule hned vadla  a ..... Tak jsem se docela vrátila k celoročnímu pěstování amarylek v květináči. I zimování mají v tom samém a jen od nového roku občas spící amku trošku zavlažím aby kořeny nepřeschly  a zůstaly živé.