1

Téma: Pokec o všem-15

Edo, stránky vypadajú skvele. ad Super.

2

Re: Pokec o všem-15

Děkuji Pavle. ag

eda

3

Re: Pokec o všem-15

Smajlíky se nedaří vrátit zpátky.  Asi to zůstane jako před 7 lety když jsme začínali.  ac

eda

4

Re: Pokec o všem-15

Zdravím, v těchto dnech probíhá na Pražském hradě výstava: Voda na Pražském hradě & hyacinty a hvězdníky. Byla jsem se podívat a je to pěkné. Výstava bude otevřená do 14.3. tak kdo by měl čas a chuť, tak můžu doporučit. Kdo to má z ruky, tak může potěšit oko tady:
http://www.uschovat.cz/strejbarka/2016/ … hvezdniky/

5

Re: Pokec o všem-15

Pěkné, moc pěkné.  an an :rolleyes:

eda

6

Re: Pokec o všem-15

Anor, moc hezky jsi nafotila. Byla jsem tam také, dokonce hned v neděli. Ovšem věřte nevěřte na foťák jsem úplně zapoměla a pak mě to mrzelo.

7

Re: Pokec o všem-15

Veľmi pekné.  an Krásne fotky.

Keď tam vidím Herculesa tak si vzpomeniem na to ako na túto odrodu mám veľkú smolu. Kupoval som ju už asi 5 krát a nikdy to nebol on. Vždy niečo iné, veľmi podobné. Teraz som si ho objednal znovu z Royal Collors Jumbo cibuľu tak dúfam že to bude on. Cibuľu už mám doma spolu s Chico a Flamenco Queen.
Bola síce zboku trochu nahnitá, takže som musel operovať ale na kvitnutie by to vplyv nemalo mať.
Inak je to naozaj Jumbo veľkosť - 12 cm priemer a 38cm obvod. Takú veľkú cibuľu som ešte nevidel. :rolleyes:

8

Re: Pokec o všem-15

Karen, chtěla bych ti poděkovat za tvoje album o léčení amek. Babička dostala k svátku amarylis, ale poupě uschlo, tak jsem hledala, kde je chyba. Cibulka byla zevnitř shnilá od špatně ustřiženého stvolu  ac  Tak jsem jí opravdu brutálně okrájela podle tvého návodu. Zasypala skořicí, nechala důkladně zaschnout... No a už pustila kořínky, krásně drží v zemi a rostou listy. Sice je to teď prďolka malinká, ale žije a vypadá dobře  ab

9

Re: Pokec o všem-15

Jsem ráda opravdu moc mě potěší, když někdo má z mých fotek a rad o záchraně amaryllisů užitek. Proto jsem je taky fotila  a ukládala. každé odumřelé cibulky která zajde nesprávným opatrováním je mi líto. Přitom už je to většinou vinou prodávajících . Myslím si že to snad dělají i naschvál.Mám na mysli ty cibule zasazené až po krček a přelité už u prodejců . Chudinky sice vykvetou a pak už jen zahynou. Každá zachráněná mě pak potěší.

A fotky máš nádherně nafocené  prostě paráda!!

10

Re: Pokec o všem-15

Karen, všetky tvoje fotky na Rejčeti sú perfektné. Veľmi rád sa chodím na ne pozerať. Je to veľmi inšpiratívne.  ad 
Však ti to dalo aj mnoho práce, ale stojí to za to.

11

Re: Pokec o všem-15

Pavle dík za pochvalu  ab

12

Re: Pokec o všem-15

Ahojky, po docela dlouhé době Vás všechny zdravím  br  Snad si mě ještě pamatujete  ab  Amarylky už nějaký ten pátek nepěstuji (když nepočítám asi tři no name cibule) ale poslední dobou mě láká myšlenka se k nim vrátit. Chybí mi to těšení se na květ. Snad Vaše řady opět brzy rozšířím. Mějte se pěkně, Evča

13

Re: Pokec o všem-15

Ahoj Evčo, to víš, že si na Tebe pamatujeme ab
Věřím, že Ti to nedá a zase nějaká ta cibulka u Tebe najde domov. Mám to podobně, když mám všechno zazimovat, tak bych s nimi nejraději sekla, ale pak když je zima a zahrádka spí, tak je na co se těšit a co sledovat. Jsou to takové moje zimní kytky a najaře když  už se přes květníky nedá projít obývákem, tak na ně chudinky zase nadávám ab Ale teď je to období, kdy mně zase láká alespoň jednu, nebo dvě nové pořídit ab ab ab

14

Re: Pokec o všem-15

Ahoj Evo, to víš že nás potěší  když se mezi nás vrátíš. U mne došlo k velkým ztrátám   - psala jsem tady o tom, ale kdyby jsi měla zájem o mladé cibulky  něco bych pro tebe ještě našla.  Když ti to vyjde tak se zastav.  Karen

15

Re: Pokec o všem-15

Zdravím po dlouhé době snad skoro 3 roky.   br

eda

16

Re: Pokec o všem-15

No jo  máš pravdu Edo, už jsou to 3 roky  .To teda uteklo!!

17

Re: Pokec o všem-15

Ahoj, děkuji za milé přivítání  ab U mě se toho hodně změnilo. Času je strašně málo, ale nějakou tu cibulku si určitě pořídím. Věřím že neodolám. A Karen, jak budu mít chvilku tak se stavím na kafíčko :-)

18

Re: Pokec o všem-15

Ahojky, opět vás všechny zdravím. Včera jsem byla v Kauflandu a měli tam amarylky za 59 Kč. Ale viděla jsem jen klasický červený a nebo bílý tak jsem odolala :-) Ale byl to krásný pohled. Všechny šly na květ, paráda :-)

19

Re: Pokec o všem-15

Ale i ta červená nebo bílá by byla krásná zvláště jestli jinou nemáš  nebo ti něco pokvete?  A taky jak vidím  na to kafíčko ti čas nezbejvá taky , tak aspoň  častěji  napiš tady.

20

Re: Pokec o všem-15

Děvčata, já bych asi neodolala a určitě bych nějakou koupila (a za ty peníze!) Já jsem donesla ze sklepa domů moji původní bezejmennou červenou. Poupě už má pěkně venku a stvol má 5 cm. Ve sklepě jsem koukala, že další dvě vystrkují poupě, zatím maloučko. Přinesla jsem do bytu taky Exotic Star. Cedulička od něj se "zatoulala" k Purple Breeze, proto byly na podzim ty zmatky. Už je vše srovnané. Ex.St. už raší nové lístky. Odpočívala asi dva měsíce. Příště s ním musím být opatrnější!
Už se těším, až se zde objeví obrázky rozkvetlých amarylek. J.

21

Re: Pokec o všem-15

taky už mi jedna raší, ale budu mít problém, protože jsou stále všechny spolu v truhlíku, některé totiž rostou, jiné usnuly..
a přitom když kvetou, ráda je nosím do obývu, což rozhodně s truhlíkem nee

22

Re: Pokec o všem-15

Také jsem je letos uskladnila ve společných truhlících, ale mně zatím žádný nepouští.
Ale radovat se budu. Také jsem neodolala a koupila jsem v Tescu jednu červenou za 60,- a pak v OBI, ta byla sice příšerně drahá - vlastně ani nevím jaká bude, ani se tam nenamáhali dát informace o barvě, ale ta cibule byla chudinka naražená na kovovém stojánku obalená nějakým silikonem, voskem a na tom takové šílené třpytky. Vůbec se nepočítá s tím, že by kytka potřebovala vodu. Bylo mi jí tak líto, že jsem jí koupila. Cibule je obrovská a raší jí dva stvoly tak snad se zmotoří a pustí kořeny (ty měla poctivě uříznuté)toho vosku a silikonu jsem jí zbavila, tak se těším jaká bude a doufám, že poroste chudinka. A ještě jsem dostala nádherný dárek od mojí sestřičky - jen tak mi přivezla velikou číši a v ní aranžmá mech v něm sedí amaralys   ab a okolo jsou ozdůbky a už mu lezou také dva stvoly, takže překvapení budu mít letos dost, jen nevím jestli to stihnou kytičky do vánoc ab

23

Re: Pokec o všem-15

To co popisuješ,-cibule naražená na hřebu - jsem taky už loni měla. Ta moje to nepřežila. Byla bez vosku a silikonu stála s hodně seříznutým podpučím na dřevěném kruhu a připíchnutá k němu dlouhými tenkými hřeby. Ta dřevěná konstrukce byla v kelímku s vodou. Po očistění jsem věřila ýe to bude dobrý . Po oschnutí a očistěnou jsem zasaadila do zeminy na l§žko z perlitu. Bohužel od vpichů po hřebech se řasem šířila vnitřně hniloba. Asi bych byla udělala lépe  výříznout  ty vpichy. Možná ta tvoje na tom bude lépe že nestála ve vodě. DTŘÍM TIPALCE A INFORMUJ JAK TO VYPADÁ.

24

Re: Pokec o všem-15

Já ty moje cibulky ve sklepě okukuju při každé příležitosti, jak se jim daří. Nepochopím, že někdo dokáže takhle kytku "upravit" a ještě obdivuje, jak se mu to povedlo. Přeju, ať se jí podaří zachránit!
Moje obyč červená už pomalu začíná rozbalovat na poupata. Do Vánoc to nestihne, tak třeba na Nový rok. Další stejná cibule pomalu vystrkuje na květ (1 cm) a ještě oranžová. Zatím jsou ve sklepě. Snad stihnu dát foto, jestli bude během svátků čas...
Karen, co semínka? Plavou? Ještě nepouští kořínek, viď? To je brzy. ax

25

Re: Pokec o všem-15

http://img.janforman.com/th/148225778731849433802y3g.jpg

26

Re: Pokec o všem-15

Pěkné a pohodové Vánoce přeje Eda
http://hippeastrum.wz.cz/foto/2016/vanoce.jpg

eda

27

Re: Pokec o všem-15

Také přeji Všem krásný a klidný konec roku. A do roku nového spoustu radosti, pohody, lásky a samozřejmě spoustu krásných kvetoucích Amarylek ab

28

Re: Pokec o všem-15

Přeju krásný dnešní den! Ať je plný pohody a veselí! az
Do roku 2017 přeju pevné zdraví, štěstí, spokojenost a radost z kytiček... ax

29

Re: Pokec o všem-15

Všechny zdravím,
do nového roku všem zdraví a štěstí!
Magda

30

Re: Pokec o všem-15

http://img.janforman.com/th/maxresdefaultfg99.jpg