511

Re: Nemocnice-2

Trošku jsem hledala na netu a našla jsem tohle: "Roundup má v půdě poměrně krátký poločas rozpadu (Monsanto udává 32 dní), ale skutečná hodnota hodně závisí na teplotě, vlhkosti a bakteriálním složení půdy." Tak vážně nevím... Je to záhada. Hlavně, kdo by měl potřebu ničit kytky, které ničemu neškodí, jen si rostou. Neřeknu, kdyby dělaly oddenky a lezly na sousední zahradu, nebo smrděly jak bolavá noha. Ještě bych byla schopná pochopit, kdyby je někdo ukradl. Snad se po výměně substrátu vzpamatují. Víš o jaké odrůdy jsi přišla, nebo jsi škody ještě tak do hloubky nestudovala?

512

Re: Nemocnice-2

To víš že vím o co jsem přišla, každá amka  má svoji cedulku mám jich nyní celou plnou krabičku .Dneska dvě přibyly , a to se ví že jsem přišla zrovna o ty kterých si víc hledím. Tady je to pohřebiště ak  ak  ak  ak
http://img.janforman.com/th/IMG9751men9.JPG
Já skutečně nevím jestli je soused postříkal něčím jako je ten Roundup  jen si neumím oředstavit co jiného by to mohlo bejt. Naše vztahy zrovna přátelské nejsou. Několikrát mě seřval . Musela jsem kvůli nim zrušit chov kačen ale to uznávám že jim tam mohlo bejt cítit, na druhou stranu když oni zatopí v kotli  leze dým po celé zahradě  a dál do domu přez okénko v uličce. Naštěstí teda ne k nám ale k sousedům.  Jinak mě napadlo  že to může bejt závist z jeho strany. Mívam za oknem vystavené na prodej  kvetoucí amky  . Třeba když vidí co jich na zahradě jsem měla.........,ale jak říkám je to jen můj nápad proč hynulo tolik rostlin a pokaždé ve skupinách .Ani v jednom případě to nebyla jen jediná rostlina.

513

Re: Nemocnice-2

No pane jo  ai  Ta hromada vypadá fakt hrozně. Snad se to nebude opakovat. Budu moc držet palce, aby už se tahle hromada nezvětšovala.

514

Re: Nemocnice-2

V těchto dnech jsem ukládala k zimnímu spánku ještě i zmijovec  a užovník. Právě u užovníku jsem našla pokračování  a také jasný důkaz ,že odumírání rostlinek působilo něco v použité zemině po odumřelých amarylkách.
. Ještě v době kdy jsem netušila co mě čeká jsem přisypala tu vadnou jedovatou zeminu i na užovníky které začínaly zrovna rašit ven z půdy . Všechno rostoucí rostlinky zmizely a teprve za 2 měsíce vyrostlo 6 nových rostlinek .Připisovala jsem to tomu, že dodatečně vyrostly ty rostlinky ,které při přisypání jedovaté zeminy ještě spaly. Ty rostlinky které okamžitě odumžely měly nad půdou již výhonek který se přímo dotýkal přisypávané půdy po těch odumřelých amarylkách. Nyní po vyjmutí ze země zjišťuji, že všech 6 rostlinek jsou omlazené - nové dceřiné cibulky vyrůstající z odumřelých původních cibulek. Bylo to na cibulkách dobře vidět. Každá má starou odumželou cibulku dole  a na ní roste nová.

Tako vypadaly cibulky při jarním vysazování

http://img.janforman.com/th/201601...uaovnik9hhb.jpg

a tohle jsem včera vybírala z kbelíku

http://img.janforman.com/th/IMG0577j9nt.JPG
takové chudinky.
Takto vypadal užovník před zazimování to je těch 6 rostlinek co přežily

515

Re: Nemocnice-2

http://img.janforman.com/th/utovnikletosnapodzim61a2.JPG

516 Naposledy upravil: kristi_21 (10-11-2016 21:13:24)

Re: Nemocnice-2

Chcela bi som sa spitat ci bi tu  niekto nebol taky mily a napisal bi mi ako sa presne starat o Amarilis kolibri velmi bi som bola vdačna lebo som ten kvet dostala chela bi som radu ako sa o ne starat

Dakujem

517

Re: Nemocnice-2

Stačí když si tu přečteš jednotlivá temata . Nebo na úvodní straně je psaný návod  tak nějak uceleně.:  http://www.amarylis.estranky.cz/clanky/ … strum.html

518

Re: Nemocnice-2

Ano ale tam velmi zlozito bolo pisane ze ako presne treba polievat a ako je ta striedave polievanie

519

Re: Nemocnice-2

striedave polievanie  tím je myšleno střídat zálivku do květináče  a do podmisky.

520

Re: Nemocnice-2

Aha a ako casto sa polieva ???

521

Re: Nemocnice-2

Opravdu si přečti ten návod na pěstování podle odkazu tam v předu-. Zálivka se líší podle ročního období  a jak rostlina roste.
Ze začátku jen málo  v době vegetace víc a je třeba přihnojovat .Já používám Cererit.
Nyní moje rostliny spí a nezalévám vůbec. ..........

522

Re: Nemocnice-2

@ karelex

I have sent you a Pm for some Help

523

Re: Nemocnice-2

Karen, já bych si snad našla nějakou laboratoř a nechala si udělat rozbor té hlíny. Teď mě tak napadlo, co by udělala v hlíně obyčejná kuchyňská sůl? Ta tam zůstává.
Jinak já zase léčím, tentokrát mamčinu amku, kterou dostala loni ode mě. A že jsem vybírala pečlivě, volně loženou, bez hniloby, bez spály... Měla tři krásné stvoly, pak mi zmizela z očí. Mamka jí chudinku přes léto málem umořila, bez listů, bez kořenů, cibule poloviční, nehnila, ale ani nerostla. Tak jsem cvičně seřízla podpučí, zasypala skořicí a už jí roste list a pěkně drží v květináči, cibulka se napila. Tak snad už bude v pořádku.
A dneska jsem dostala od kamarádky bílou amku. Klasika, kokosové vlákno, ohnilá. Ale ne nijak dramaticky, tak zase okrájet a moje oblíbená skořice  ab  Uvidím, jak se jí bude dařit, ale doufám, že dobře. Bílou ještě nemám.

524

Re: Nemocnice-2

Já si pořád myslím, že asi udělalo svoje právě to. že jsem měla cibule zasazené v květináčích tam je přece jen té zeminy méně  a tak se ten prostředek mohl chovat jinak nežli ve volné půdě. Nechat dělat rozbor půdy v laborce  na to já prostě nemám. To víš jsem důchodce  a důchod mám minimální  šla jsem do opředčasného protože manžel potřeboval pečovatelku.  A pak i kdyby mi potvrdila laborka že to byl skutečně něčí zákrok  nedokážu kdo za tím stojí.
Sůl netuším co by udělala  ale asi by taky škodila. Ale na pohled tam nybylo nic vidět, žádnej povlak nebo tak něco.

Jinak moje cibule zatím spí, ty co jsem nechala zimovat na okně  - ty stálozelené -u několika mi rostou pěkně  listy, některé  se ale stále ani nepohly.  Skupinka těch co na tom byly nejhůř  a zasadila jsem je do truhlíku  tak z těch se neprobouzí žádná. Tak z toho usuzuji, že odpisy ještě přibudou.
Ty tvoje určitě už budou v pořádku  bílou taky jednu mám a snad i poroste  aspoň doufám  byla krásná.

525

Re: Nemocnice-2

Dneska jsem na Superforu  dostala odpověď na můj problem s amarylkama  a myslím,že to nejspíš bude ten správný prostředek který u mne zasáhl na zahradě:

To nebyl Rondup, ten se při styku s půdou velmi rychle rozkládá. Roundupu stačí špinavá voda při rozmíchání a už se účinnost prudce snižuje. Potřebuje zasáhnout listovou plochu v době růstu, pak ho stačí málo a růže, nebo chmel reagují velmi rychle shozením listů.
Tohle víceleté působení je Lontrel, je to v postřicích na obilí a trávníky. Po ošetřeném obilí následující rok nevzejde třeba sója, která je na to extrémně citlivá a i hnůj ze slámy má ty účinky. Mám pokušení, že moderní alergie na lepek je alergie na tyhle účinné postřiky. I kompostovaná tráva po Bofixu (ve směsi je právě Lontrel) vede ke krpatění výsadby rajčat.
Pokud to bylo náhodné zanesení větrem, objevilo by se poškození i na stromech a keřích. Jestli byly postižené jen záhony, je to sprostý úmysl.

526

Re: Nemocnice-2

No potes, je to neprijemne vedet, ze Te ma nekdo az takhle "Rad"! Snad se to nebude opakovat.

527

Re: Nemocnice-2

Opakovat se to už nemůže. Na zahradu je nedám.Již loňský rok jsem ty co přežívají dala na dvorek .Horší je,že část z těch co zatím přežívají - tím myslím,že mají  cibulku, která vypadá zdravě je tuhá  a podobně ale loni už vůbec nezačala rašit. Tím pádem doposud není jisté, kolik jich vlastně skutečně přijde ještě pryč.

528

Re: Nemocnice-2

Ještě se vrátím k té mojí nešťastné otravě u amarylek. V současných dnech začínám další rok vysazováním těch cibule, které loňský rok přečkaly ,ale vůbec se neolistily. Na Rajčeti  jsem poopravila nebo spíš doplnila  staré fotky od začátku otravy do dnešní situace.   http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31k_Ama … 2010-2017/
Držte mi palce abych zachránila aspoň ty co mi ještě zůstaly   ak  ak  ak

529

Re: Nemocnice-2

Karen,lidí jsou ......Nechci být sprostá ty se tady roky o cibulky staráš,pipláš je a nějaký dobrák ti to likviduje.Nato se nic slušného nedá říct. Doufám že tě to neodradí a budeš pokračovat,ať závistivci puknout   bs  taky je ještě všechny co přežili mám a pořád dokupuji  ab   je to úchylka  bs  ,ale ať si všichni tržnou  bp

530

Re: Nemocnice-2

Držím palce   ay

531 Naposledy upravil: karelex (18-02-2017 20:58:00)

Re: Nemocnice-2

Já nemám žádnou jistotu kdo mně to provedl ,ale na jednoho si myslím. Nemá nás nebo možná mě rád .Několikrát mě vynadal za nějakou blbost, ale jinak se vlastně ani nezdravíme. Předpokládám že by mohlo jít o závist  když vidí jak mi to krásně kvetlo za okny  a navíc občas jsem něco nabídla za oknem na prodej (vlastní semenáče co kvetly třeba jen červeně, nabízela jsem i vajíčka...dříve když jsem chovala kačeny stěžoval si že  mu vadí a já je musela rušit......)Nevyhledávám spory  raději ustoupím
Já se nedám!!

532

Re: Nemocnice-2

Jo a pokračovat budu  určitě. Právě jen ty kytky  a pak ještě pejskové - Krysaříčci  jsou takovým štěstíčkem . Jsem pořád  doma  manžela mám na vozíčku  tak nikam nemůžeme . Tahle  záliba je moje radost  a nějakej ............darebák mě to nepokazí::: bo

533

Re: Nemocnice-2

Karen, už jsem oddělila miminka od DQ, jsou to celkem hezké cibulky. Jen tedy nevím, kdy ti jí poslat a jak...

534

Re: Nemocnice-2

Poslala jsem ti SZ.

535

Re: Nemocnice-2

Karen,jinak se s takovými dobráky jednat nedá,máš pravdu  bs

536

Re: Nemocnice-2

Tak jsem dokončila průběh onemocnění amarylek po tom postřiku. Fotky i s popisky jsou seřazené od prvních příznaků až do dneška . Doufám, že nikdo z vás nebude moje skušenosti  potřebovat, ale třeba někdy budou někomu ke prospěchu., aby to moje trápení mělo nějaký užitek.

http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31e_Ama … 2015-2017/

537

Re: Nemocnice-2

Prošla jsem to a je to šílené. Neumím si vůbec představit tu práci s takovým množstvím cibulek, ale jejich ztráta musela být děsivá. Věřím, že už bude líp.

538

Re: Nemocnice-2

Taky jsem tu hrůzu prošla!
Jsi šikula, že jsi zbytek cibulí dokázala svojí péčí zachránit! Tak ať pěkně rostou!!!   br

539

Re: Nemocnice-2

Obávám se,že ještě nenám vyhráno, ale snad to nejhorší už je za mnou. ab

540

Re: Nemocnice-2

No to je hrůza, když si to jen představím. Mám cibulek mnohem méně a co mi to dalo práce když jsem likvidovala ty protivný vlnatky. Lázeň chemie a dva večery přesazování, sice jsem se snažila jmenovky a cibulky nepoplést a určitě budu časem ještě přicházet, že nesouhlasí. Nedokázala jsem ani nepřehodit ty co jsem jim seřezávala podpučí a tak jsem o několik cibulí přišla hnilobou a asi ještě příjdu a jak mě to mrzí. To celé je nepříjemný, ale že by to udělal nějaky "zloun" člověk.... ah  bh  to hodně zamrzí.