31 Naposledy upravil: Pavel (12-01-2017 12:45:33)

Re: Pokec o všem-15

Všetkých Vás zdravím a prajem Vám do Nového roku 2017 len to najlepšie, hlavne zdravie. Viem o čom hovorím, pretože sám som minulý rok prekonal veľké zdravotné problémy. V tomto "prekonávaní zdravotných problémov" mi pomohli aj amky, teda ich pestovanie, pretože som vždy aspoň na chvíľu prestal myslieť na chorobu.
  Verím že v pestovaní amiek sa Vám bude dariť a aj tento rok a tu na fóre uvidíme plno krásnych kvetov.
Ďakujem Edo že sa staráš o toto fórum a udržuješ ho v činnosti, pretože je pre mňa nenahraditeľné. Sú tu skvelý ľudia so spústou rád a skúseností o ktoré sa tu so všetkými delia. Ešte raz ďakujem.

Od začiatku roku som mal veľký problém s načítaním stránok - resp. vôbec sa mi nenačítavali témy, príspevky. Vždy som sa dostal iba na základnú stránku. Dnes je to prvý krát čo som si mohol prečítať témy a aj napísať do nejakej témy. Neviem čo to mohlo spôsobiť a aký bol problém. Dúfam že už bude všetko v poriadku.

s pozdravom Pavel

32

Re: Pokec o všem-15

Taky se s mírným zpožděním přidávám a všem přeju šťastný nový rok 2017!  ad

33

Re: Pokec o všem-15

Zdravím Pavle a jsem velice rád, že jsi na tom se zdravím lépe. Amarylky se  opět probouzí, tak bude veseleji, denní světlo se opět prodlužuje. Nezaznamenal jsem problémy s načítáním stránek. Může být problém na tvém počitači ? Občas je potřeba provést vyčištění nepotřebných souborů, které se ukládají při nahlížení webových stránek. Mnoho spuštěných programů na pozadí, nebo zrovna probíhající aktualizace nějakého programu.  Defrgmentace se pravděpodobně u Win 10 dělá automaticky. Možná se chyba objevovala v jinou dobu, takže jsem to ani nezaregistroval.

eda

34

Re: Pokec o všem-15

Taky zdravím Pavla  a jsem ráda,že je zase mezi námi. Ani u mne se žádné poruchy v přihlašování neukázaly.

35

Re: Pokec o všem-15

No ja neviem. Niekedy mi to ide niekedy nie. Ak to ide vám bez problémov, musím mať ja problém na mojom počítači. Ale aký to naozaj netuším, skúšal som už hádam všetko. Všetky stránky mi načítava bez problémov iba toto naše fórum mi robí problém.
Tak uvidím, snáď sa to zlepší. Mám win 10 a tu je automatická defragmentácia, takže tu problém nieje. Pamate a volného miesta na počítači mám veľa, tu problém nebude.

Kvitlo mi znovu H.pardinum, tak keď budem mať trochu času naviac pridám fotky.  ab

36

Re: Pokec o všem-15

letos jsem amky poprvé nechala přes zimu v truhlících a nespavé..a tak povete asi jen jedna, ostatní mají listy a květ tlačit se jim nechce..a to normálně kvetly vždycky hezky v únoru..to už by musely mít poupata aspoň trochu venku..

37

Re: Pokec o všem-15

Pomalu se začínají probouzet a jako první pokvete Jungle Star. Doufám, že letos budu schopna dodat nějaké fotky, loni jsem to flákala. Hezký den všem.
Magda

38

Re: Pokec o všem-15

To je dobře, že už se začínají probouzet. Bude co obdivovat! Čekám, že po víkendu rozevřou květy další druhy. Taky přidám foto.  br

39

Re: Pokec o všem-15

pořád stav stejný, jedna kvetla, jedna má poupě, ale nějak nemá snahu ho vytlačit ven.. tohle zimování se jim nelíbilo

40

Re: Pokec o všem-15

Tychi, to je právě to krásné, čekat, až se poupě otevře. Kdysi mi jedna pěstitelka řekla: "Kytka tě naučí trpělivosti!" Nejlepší na tom je, že ona sama do poupat šťourá, aby už viděla, jaká budou (z vlastního křížení)... Tak už je snad zima definitivně pryč a kytičky se "předvedou". Mně zatím vystrkují poupata ty koupené cibulky. Mých pár kvetlo na začátku roku a hodně jich ještě spí! Většinou mám "omladinu". Taky si moc přeju, aby mi narostly a já se dočkala květů... br

41

Re: Pokec o všem-15

jaště že zahrada nespí a krmí včelky pylem z krokusů a dalších kytiček, dokonce i motýli už přilítli

42

Re: Pokec o všem-15

Tak mi dneska přišly cibulky "Papilka" z Číny. Přítel je objednával 22. března, takže to byla docela rychlost. Opravdu přišlo 6 cibulek, každá o průměru cca 3 cm, takže docela pěkné. Byly napresované po dvou v malých igelitových pytlíčcích, každý s označením Papillio 2 pcs.  ab  Vrchní suknice měly ohnilé, není se čemu divit, po dvou týdnech v igelitu bych ohnívala taky. Podpučí je v pořádku. Dvě cibulky zahnívaly i podél rašících listů do středu cibule. Tak jsem do teď operovala... Přes noc je nechám namočené v Previcuru, přes víkend je usuším a nasadím a pak se uvidí. Jen tedy netuším, kam je dám  ag

43

Re: Pokec o všem-15

Tak bhudeme držet palce. Při sázení se mi osvědčuje dávat při sázení stimulátor  růstu  práškový. Ty tvoje po takovém cestování v igelitovém sáčku to taky ocení.

44

Re: Pokec o všem-15

Moc držím palečky, aby to opravdu Papilio bylo a aby pěkně rostlo!!!

45

Re: Pokec o všem-15

Děkuju za držení palců a za rady. Mamka používá nějaký prášek, kterému říká stimulátor, když si předpěstovává muškáty na balkon, to je ono? Že bych jí kousek uloupila, protože co já s celým balením.  ab

46

Re: Pokec o všem-15

jj to je ono, on je i tekutý, ale to se mi neosvědčilo. Práček se na ploše lépe drží  a používám jej často nejen u řízků, (třeba když  jsem si množila rybíz). Zazimované cibulky na sucho bez zeminy jsem nechávala nacucnout  ,pak zase oschnout  a pak jsem kořínky nebo aspoň podpučí do prášku  namáčela.

47

Re: Pokec o všem-15

tak to poupě, co nechtělo ven, je tam stále a už je totálně měkké, nevytlačila mi ho ven)o:

48

Re: Pokec o všem-15

Taky jsem už něco takového měla, jen už si nepamatuji u kterého druhu.Ty myslíš ,že to je špatným zimováním?  Mořná to bude chtít přesadit  a v létě přihnojit....??? Já teda zimuji všechny stejně  a tenkrát se mi to stalo jen u jediné.

49

Re: Pokec o všem-15

Mně tohle loni udělala Celica, nově koupená v Lidlu. Vyhnala stvol, poupě mělo snahu se rozbalit a nakonec přišlo pryč. Letos kvetla mezi prvními. Cibulka je pevná? Hlavně aby ona byla v pořádku.

50

Re: Pokec o všem-15

Tychi, mě takhle letos nevytlačila poupě bílá, kterou jsem dostala jako dárek od kamarádky. Ohnívala a léčila jsem jí, ona dala energii do zahojení se a na poupě už nezbylo. Už má listy a roste, takže jsem ráda, že se takhle rozhodla.

Jinak ta mimča z Číny roustou. Dvě, nebo tři už mají kořínky a rostou jim pěkně lístečky, zbylé tři ještě v zemi úplně nedrží, ale nesměle vystrkují lístečky taky.  ab Kupodivu dál neohnívají.
Jen už bych potřebovala dát amky ven, tohle počasí je hrozný.  bl

51

Re: Pokec o všem-15

Přemýšlela jsem, kam to napsat:
Jsem velice ráda, že jste mě vzali mezi sebe!!!
Letos jsem investovala do pořízení nových amarylisů (Hippeastru), jo a taky do nového fotoaparátu. Jak je vidět, docela se to vyplatilo! Až na jednu, dvě záměny barvy odpovídají. Jsem moc ráda, že se kytičky líbí, ikdyž si občas říkám, jestli na stránky "nelezu" příliš často. Ještě pokvete 8 cibulí. Ikdyž kvetou tak +-14 dní (někdy o dost déle), postupně se drží již od Vánoc a ještě chvíli pokvetou. Jen ta zima nás všechny asi zaskočila, už by chtěly na "letní byt".
Zatím mi kytičky dělají samou radost. Před pár dny jsem pročítala vláknu s mouchou. Musím se na ni vyzbrojit, aby mi nenadělala škodu!
Anor, držím palce, aby se cibulky udržely a aby to opravdu Papilio bylo! No vlastně VŠEM aby se kytičky dařily a pěkně kvetly!!!
Všem za pochvalu kytiček děkuji. Těm, co napíšou i těm, kteří jen nakouknou!!!   ah br  bd
PS: Chci poděkovat i adminovi za pěkné stránky!

52

Re: Pokec o všem-15

Jen dál pilně foť a my všichni jsme rádi, bo  bp  že je na co koukat.  Zvláště já ty tvoje fotky vyhlířím velice netrpělivě. Po pohromě která mě potkala  jsou fotečky tady to jedíné, kam se mohu jít poťešit. 
TAK JEN TAK DÁL!!!!!

53

Re: Pokec o všem-15

pokud budu zítra schopná, tak je přesadím, listy mají, ale na květ se jim v tom dva roky starém substrátu prostě nechce

54

Re: Pokec o všem-15

Já jsem dneska přesadila poslední cibulku.  Tak teď budu čekat  co přežilo  a co ne. Za dnešek jsem vyřadila  další 3 mezi nimi Carnival  a to mě zvlášť mrzí .

55

Re: Pokec o všem-15

už jsou všechny venku, dostaly nové cedulky, jsou přemeřené a teď je půjdu zase sázet, jen se musím kouknout, komu jsem co slíbila, abych je zas nezasadila a vy nemusely čekat(o:

56

Re: Pokec o všem-15

Děvčata, moc držím palečky, aby se cibulky po přesazení dobře přijmuly! Včera jsem taky vyřadila dva mladé malé kříženečky. Cibulky byly měkké. Asi chtěly zimovat a já je nutila růst, tak to vzdaly! Příští zimu je nechám, ať samy udělají, na co se budou cítit.
Karen, to je nekonečné, viď? Už by to mohlo skončit a cibulky by měly začít růst.
Tychi, "venku" jsem pochopila - venku z květníku - ne docela venku v zimě, viď? To by se jim asi ještě nelíbilo. Doufám, že žádné mladé cibuličky nevyhazuješ???  ai

57

Re: Pokec o všem-15

Nic jsme nevyhodila, dvě jsou bez kořenů, ale jsou tvrdé, tak snad to zvládnou.
Onka, garou a karelex se mohou těšit na cibulku.. nemáte v plánu si vzájmně něco píslat? Abych nemusela balit tři balíčky?(o:

58

Re: Pokec o všem-15

Ahoj Tychi, už ani nevím co jsem si u tebe objednala  ab  , ale už se moc těším  bp

59 Naposledy upravil: Tychi (23-04-2017 18:54:03)

Re: Pokec o všem-15

Mládě zelené, kříženečka, mám to napsané ve svém fóru, koukni.,
Tak je  to evergreen x girafe

60

Re: Pokec o všem-15

Jé, už vím to je ta zelená pro kterou mám slabost, mooooc děkuji