61

Re: Pokec o všem-15

Tychi, taky už nevím o co jsem tě prosila, ale v mé situaci beru cokoliv  .  To množství o které jsem  přišla je zdrcující. Pořád si říkám že spočítám ceduličky.  .... Moc dík ,že jsi nezapoměla   Karen

62

Re: Pokec o všem-15

kar.: Tropical Orange + Dancing Queen

takže asi nebude nikdo nic posílat, tak musím vymyslet, jak zabalit tři balíčky

63

Re: Pokec o všem-15

ještě můžu přihodit Charisma, Sumatra, Bílá x Pasadena, Lady Jane (tu máš karelex jistou, mládě je sice prťavé, ale oddělilo se už od matky a má i slupku, divné..)

64

Re: Pokec o všem-15

Já bych moc ráda brala všechny. Ty chudinky které mám od včera nově přesazené  jsou většinou v tak zuboženém stavu, že odhadnout kolik mi jich přežije  se dá jen těžko . Všechny jsou bez kořenů (ale 3-4 nějaký měly) po vyndánl z květináčků byla cibulka na povrchu jako by ztrouchnivělá, povrh netvořily suché suknice jako normálně bývá, ale taková hmota kterou jsem otřela dolů. Ve spodu pak je již zdravě vypadající bílá cibulka. Podpučí bylo u většiny stejné, dalo se z povrchu setřít ale i tady je zdravě vypadající podpučí. Na ukázku jsem vybrala pro příklad jenu z postižených rostlin
Tak kdysi vypadala cibule RACTIME.kvetla již u mne několikrát  a tohle mám nyní.

http://img.janforman.com/th/099201200...RagtimeodJirkyzHadecozfqu.jpg http://img.janforman.com/th/099201310...zazimovaniprumercibule77cmddba.jpg http://img.janforman.com/th/99201701....zimovanivotravenepudenynipresazenidonovezeminyx7rm.JPG

Z fotek a zápisků z průběhu toho co mne podkalo jsem udělala album fotek  a odpoledne jej dám na Rajče . Pro zajímavost přidám pak odkaz sem.  Opravdu doufám ,že tohle nebude nikdo potřebovat, ale pro zajímavost ...

65 Naposledy upravil: karelex (24-04-2017 08:51:08)

Re: Pokec o všem-15

jo ještě takoví drobnost  včera jsem si dala tu práci a spočítala cedulky po uhynulých rostlin  mám jich 331, ale jsou do tohoto počtu zahrnuté i cedulky od semenáčků, kde bylo pod jednou značkou více rostlin.

66

Re: Pokec o všem-15

Teda Karen to je škody, to přece není snad ani člověk kdo toto může udělat, druhému zničit radost.

67

Re: Pokec o všem-15

Taky jsem včera něco málo balila a dneska jsem s tím frčela do města na poštu. Potkala jsem tam ženy, co jsme spolu dělávaly... Přišla řeč i na kytičky (co jiného taky se mnou!). Divily se, když jsem jim řekla o otravě amarylek. Jedna z nich řekla, že takové lidi nechápe a dodala svatou pravdu - co člověk dělá druhým, to se mu jednou vrátí!!!
Karen, tyhle zbylé cibulky bych určitě nezatracovala docela, ale jak bude příležitost získat nové, tak neváhej!!! Neboj, bude líp!!!
U nás byl na dnešek opět mráz. Koupila jsem (krom jiného) semínka kytek, jdu sít.  br

68

Re: Pokec o všem-15

Karen, to je šílené množství. Mám jich mnohem méně a už mě to včera fakt nebavilo, to cedulkování, měření, třídění, sázení.
Pošlu ti tedy vše. I když něco jsou fakt mrňata, na květy si budeš muset počkat. Třeba ta potvora Bílá x Pasadena už vytvořila asi šest mladých, ale kvést jsem ji ještě neviděla.

Na Garou adresu mám, na vás Karen a Onko ne, prosím tedy poslat do SZ. Dneska snad zabalím a zítra to půjde poštou.

69

Re: Pokec o všem-15

Dík  za povzbuzení, cibulky nezatracuji  a doufám ,že většina se z toho dostane - na vztek tomu někomu  aq

70

Re: Pokec o všem-15

karen, zapomněla jsem nabídnout červenou, ale to předpokládám máš..

71

Re: Pokec o všem-15

Dvě cibule z obchodáku  jsem letos dostala  od dcery  a obě jsou červené, ale jestli ji nikdo nechce  klidně ji beru taky.
Dík    Karen

72

Re: Pokec o všem-15

Karen, minimálně 331 cibulek???  ai  No to je hrozný.  ak  Já bych toho někoho pověsila za uši do průvanu, tohle se mu vrátí. Škoda, že ti nemám co nabídnout, leda zase jen červenou a ta by byla nejdřív za rok.
Do amarylek jsi mě uvrtala ty, i když o tom asi ani nevíš.  ab  Jsem ráda, že to s nimi nevzdáváš.

73

Re: Pokec o všem-15

Dievčatá, musím pochváliť všetky vaše fotky kvetov čo vám kvitli a kvitnú. Je to nádhera.  ab

74

Re: Pokec o všem-15

Za pochvalu kytiček děkuji!!!
V některém vláknu "admin" už někdy dřív psal, že může fotku do fotoalba přidat jen se souhlasem uživatele. Pokud by nějakou podařenou fotku amarylky, kterou tam ještě nemáme, vybral, bude to pro mě čest!!!   ah

75 Naposledy upravil: vosička (21-05-2017 11:27:11)

Re: Pokec o všem-15

Navštěvuji stránky "saintpaulia". Dnes tam paní administrátorka dala příspěvek:

Tohle je teď na eBayi (z Británie ;-) - šest botanických amarylek a jeden hybrid, a k tomu mezirodový kříženec hippeastrelia (Hippeastrum x Sprekelia)...
http://www.ebay.com/sch/m.html?_odkw=&a … p;_sacat=0
http://www.ebay.com/itm/Hippeastrelia-D ... Sw-3FZAYow

Třeba bude mít někdo zájem nebo se jen podívá!   br

76

Re: Pokec o všem-15

Nazdar všichni,
začínám pomalu se zimováním, přiznám se, že se těším na zimu, až bude trochu klidu a čas si na chvíli sednout a nic nedělat!
Hezké dny všem.
Magda

77

Re: Pokec o všem-15

Magdi, taky se těším, až si na chvíli sednu (to jediné mě na zimě těší, klouzačka ne), ale to je ještě v nedohlednu. Ještě je venku hodně práce, teď hlavně rytí.
Cibule a hlízy (amky, begonie, honzíky, gloxinie) už mám uklízené ve sklepě a odpočívají. Ale už jsem přinesla do bytu amarylky, co mají na květ (ještě jedna tam zůstala).
Těším se, že si v zimě vyndám pletení nebo háčkování...
http://img.janforman.com/th/IMG1991flxs.JPG

78 Naposledy upravil: Anor (04-11-2017 17:22:49)

Re: Pokec o všem-15

Moje amarylky už skoro měsíc spinkají u babičky ve sklepě. Bála jsem se, aby mi na balkoně nenastydly. A teď se učím na zkoušky v rámci pracovního specializačního postupu. Když všechno dobře dopadne, tak budu mít za týden hotovo a pojedu cibulky zkontrolovat. A pak si konečně sednu a vytáhnu paličkování, nebo nějakou pěknou knížku. Hlavně žádné učení. ab
Vosičko, to je paráda, jak ti krásně nakvétají. Budeš mít barevné Vánoce.  ad

79

Re: Pokec o všem-15

Tak já se připojím  do debaty. Zahradu jsem včera doryla, ale je pravda že jsem již záhonků ubrala.  Na obdělávání všech již nemám sílu a tak jsem na horní záhony zasadila keře a stromky, jenže letošní sucho  zaúřadovalo  a myslím, že keře jsou pryč  a stromky  no nevím uvidím až na jaře.  Amarylky mám již zazimované nějakou dobu  . Po té otravě jich hodně ubylo  tak mi to šlo rychle.  Na květ jich snad taky pár půjde ale to jen ty nově kupované. No a nejradostnější věcí v tomto měsíci budou štěňátka která se mají narodit kolem 25.11. Už se na ně těším.

80

Re: Pokec o všem-15

A ještě jeden dotaz. již tak měsíc jsem sháněla Previcur. Jediné co  mi v obchodě řekli bylo že není, jednou mně slíbili že jej objednají až dneska  v další prodejně mi bylo vysvětlenoé ,že tento prostředek patří mezi ty co je EU zakázala  a že se stahuje z prodeje. Prodavačka byla ráda že jej chci  a prodala mi 3 poslední za poloviční cenu. Tak chci upozornit další pěstitele, že již zřejmě dál nebude k sehnání  a co místo něj?????

81

Re: Pokec o všem-15

krásně vám to kevte, moje nechtějí ani usnout ani kvést

82

Re: Pokec o všem-15

Karen to je divné. V létě byl Previcur normálně k sehnání.... bh

83

Re: Pokec o všem-15

V létě jsem jej nesháněla  až když jsem nakupovala nové cibule a pak jsem se dověděla tohle.  Ale někde mají a doprodávají nejspíš staré zásoby. Tady ta prodejna  jak mám od nich ty moje poslední  tam mně řekli, že je měli vrátit. Proto byla ráda,  že jsem je vykoupila .

84 Naposledy upravil: karelex (20-12-2017 19:46:19)

Re: Pokec o všem-15

Krásné Vánoční svátky , šťastný rok 2018  a hodně úžasných květů všem tady přeje Karen

http://img.janforman.com/th/151362954391992135j7mb.jpg

85

Re: Pokec o všem-15

Tak jsem je zkontrolovala, a lady jane tlačí malé poupě, pochybuju, že to zvládne, fakt jsou přichcíplé..

86

Re: Pokec o všem-15

Krásne Vianočné Sviatky a šťastný rok 2018 prajem všetkým milovníkom kvetov.   br

87

Re: Pokec o všem-15

Pěkné Vánoce a v Novém roce přeji všem dobrého zdravíčka.   ay

eda

88

Re: Pokec o všem-15

Krásné vánoce a do Nového roku pevné zdraví, štěstí a hodně krásných květů.
                 Ilona

89

Re: Pokec o všem-15

Všem klidné a pohodové svátky vánoční, do nového roku hlavně zdraví a hodně radosti z krásných kytiček!!!
http://img.janforman.com/th/IMG2377rrr8.JPG

90

Re: Pokec o všem-15

Také přeji Všem mnoho zdraví a krásných kvítečků do nového roku..... ab