1

Téma: křížení Marilyn X Flamenco Queen

http://img.janforman.com/th/IMG201704171320000wjw.jpg

Křížení z roku 2014 asi a je to první kvetoucí cibule, tedy 1a
otec:
http://img.janforman.com/th/IMG9931tnry.JPG

matka:
http://img.janforman.com/th/IMG9915pn04.JPG

2

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Loni jsem bojovala s vlnatkou. Stříkala jsem kde čím. Té chemie co jsem spotřebovala a o penězích ani nemluvím. Když jsem zazimovávala, tak jsem zjistila, že to byl dost marný boj v můj neprospěch. Nejdříve jsem to chtěla vzdát a odnést to do popelnice. Pak jsem všechny vyklepala z květináčů a ze zeminy. Dostaly pořádnou osmačtyřiceti hodinovou koupel a šly znovu do květináčů. Zimovaly na zasklené lodžii, jen na ty největší mrazy v lednu jsem se smilovala, dostaly propustku do bytu.
Většině jsem seřezávala podpučí a poupě strká jen sedm cibulek. Dost oslabily. Asi o deset cibulí jsem přišla ze stovky. Teď váhám co přes léto. Jestli je nechat na balkoně, nebo je odvozit na zahradu. Balkon se mi zdá ryzikový. Co když ty potvory/vlnatky ac  přežily někde mimo květináče.

3

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Kříženeček je moc pěkný! Jemná žlutavá barvička se zelenkavým středem, do toho růžové žilkovo/tečkování... Jemné já mám ráda. No vlastně kterou ne?!
Kam s ním? To bude letos otázka. Já jsem právě dnes (když je taková zima) pročítala vlákno s "mouchou"!!! Plánuju cibule letnit právě na balkoně. Jen s tou prevencí nesmím otálet. Mám tam i regál na gloxinie. Loni jsem si pořád říkala, proč mi nekvetou. Zjistila jsem, že většina poupat je vyžraných.
Tak se nesmíme dát!!! Přece nám ta havěť kytičky nezničí!!!  bl  bo  br

4

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Toho tohoto  krásného křížence mám taky  a patří k těm, co přežily. Jsou  to teda ještě prcekové, loni nerostli vůbec a zimovala jsem je  v novinách zabalené. To jak nyní zjišťuji  bylo pro cibulku lepší .  Nyní  jsem se šla na ni kouknout  a HURÁ  jsou tam 2 docela krásné semenáče se vzrostlými listy a jedna malá ale také původní ze semínka. O kvetení si tedy já mohu nechat jen zdát, ale nevadí,hlavně že žije a nyní už mám i představu jaká krasavice to může bejt.

Jani  s mouchopu narcisovou s postřikem moc neuspěješ. Já jej sháněla už pře pár lety.  Nic spec.  není. Proto jsem měla amky  pod tou textilkou. Nyní když jsem o tuto možnost přišla  jsem docela náhodou přišla na jinou možnost.  Používám postřk -repelent na hmyz
http://img.janforman.com/th/201604...pjw5.jpg
Mám tuhle látku rozředěnopu v postřikovači položenou u rostlin  a každý den kolem nich stříknu.  Neměla jsem za poslední roky napadenou ani jednu rostlinu a to to používám i u rostlin volně zasazených na zahradě - jako právě ty ismenie , které jsou pro tuto potvoru nesmírně lákavé.

Vyžraná poupata květů  to u mne bylo taky v jednom případě.  To ale měli na svědomí  mšice. S vlnatkou jsem se naštěstí setkala jen u koupené cibule  a tu jsem koupala v prostředku na žravý hmyzu  tak důkladně,  že zašla s vlnatkou i ta cibule, no ale naštěstí se mi to nerozšířilo.

5

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Ráda se pochlubím druhým květenstvím a asi letos posledním z tohoto křížení.

http://img.janforman.com/th/IMG1739s4ck.JPG

6

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Bohůžel matka i otec nepřežili vlnatku an , ale jejich děti se mi zatím líbí ad

7

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Jsou krasne, obe dve. Alespon Ti trosku nahradi ztratu rodicovskych rostlin. ay

8

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Tahle je ještě povedenější! Je nádherná! Taky mám svých pár křížení. I když asi nebudou moc extra, těším se, jestli jednou pokvetou. ay

9

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Moc krásné křížení, líbí se mi to jemné lemování červenou barvou, je nádherná  ab

10 Naposledy upravil: karelex (12-05-2017 19:39:24)

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

Je nádherná  moc se mi líbí .Velká gratulace. a u mne taky žije, teda snad bude i nadále. Já stále nevím jak na tom vlastně ty co přežily  jsou do budoucnosti, ale zatím vypadá moc dobře. Olistila  se má ale 6 listů  a to loni neměla žádný. Je ve slupúině co loni nerostly  a zimovali v novinách. To se ukzuje pro otrávené rostliny jako nejlepší.

11

Re: křížení Marilyn X Flamenco Queen

zelená, bílá, červená, nádhera. Nelobila bych se, kdyby se mi z mých kříženích také takhle povedly.