61

Re: probouzení cibulí

Taky se mi začínají budit. Jenže byt jsem měla půl roku v přestavbě, tak jsem dělala, že první poupata nevidím. Dnes mi vykvetla první Limona. Ovšem při menší kontrole jem zjistila, že pár i bez jediné kapky vody odešly na hnilobu. Letos jich mám kapku víc ab než dřív, tak jsem jim na zimování prvně seřízla listy asi to bude příčina. Aspoň si to takhle vysvětluji.

62

Re: probouzení cibulí

V současné době začínají některé firmy již prodávat  a také posílat cibule amarylek.  Na fejsbuku se na tohle tema probíhá  debata jestli je vhodné tyto cibule sázet již nyní, nebo nechat spát a čekat  až se začnou budit.   Eva objednávala cibulky i pro mne a dneska ráno mi je již přinesla, tak se chci přidat  svůj názor na sázení cibulek z nákupu již hned nyní. Já je tedy zatím nebudu sázet. Skutečně si myslím, že mohou počkat. U jedné je vadnoucí zelený výhonek, ale já jej považuji za původní středové lístečky tedy poslední rašící lístky minulé sezony. Domnívám se, že ty firmy dávají zaschnout cibule násilně prostě je seříznou, to je konečně i vidět na krčku cibule a pak se zasuší najednou ne jako to děláme my pozvolna a jak to vyhovuje cibuli, aby si stačilo stáhnout co nejvíc živin z listů do cibule. Těch několik zelených výhonků které na cibuli je vidět (aspoň na té mojí ) jsou zvadlé, kdyby cibule již rašila byly by svěží a pevné ne uvadlé. Jestli jsou jen krátkou dobu zasušené, nebude pro ně odpočinek dost dlouhý , nebo já si to tak aspoň myslím.
Zajímá mne  co si o tom myslí ostatní  a jestli je můj názor správný.  Po otravě jsem o většinu rostlin přišla  a tak nyní musím nějaké co dokáží kvést  již v další sezoně  dokupovat . Nerada bych je o odpočinek ošidila.