1

Téma: SemenaOnline, s.r.o.

Musím trošku navodit atmosféru shánění cibulek. Mně dnes přišly tyto...
Mám dotaz: Belladonna má protáhlejší krk. Napadá mě, že by měla mít trošku jiný vegetační režim. Má s ní někdo zkušenost?
http://img.janforman.com/th/IMG1463bua3.JPG http://img.janforman.com/th/IMG1465wj1w.JPG
Belladonna
http://img.janforman.com/th/IMG1466pxw9.JPG

2 Naposledy upravil: Anor (06-09-2017 16:56:54)

Re: SemenaOnline, s.r.o.

Cibulky jsou pěkné, jaké sis objednala odrůdy? A máš to ještě kam dávat? Já se už teď děsím, co budu dělat, až rozsadím moje prcky.  ag
A s belladonou zkušenost nemám, snad ti někdo poradí.

3

Re: SemenaOnline, s.r.o.

https://www.osiva-semena.cz/101-amarylis-hvezdnik
Až na Rilonu všechny, i ceny jsou slušný! V pátek dostali cibulky, v pondělí zaplatila, v úterý vypravili, dnes dostala...
Raději ani nepočítám, kolik jich je celkem  bj . Horší bude, až je budu chtít nastěhovat na zimu domů... Teď jsi mi připomněla, že musím doplnit seznam. Třeba časem nějaké podaruju a budu opečovávat jen ty vzácnější "kousky"... ag

4

Re: SemenaOnline, s.r.o.

Belladonna má úplně jiný režim růstu. Asi tak v listopadu začínají růst listy a má je až do jara. V létě je bez listů.  Kvést má na podzim. Už ji mám osmý rok a ještě nekvetla. Trochu mě tím vytačí, ale člověk musí být trpělivý.

eda

5

Re: SemenaOnline, s.r.o.

Děkuji za radu!!! Budu ji bedlivě sledovat. Jak začne rašit, zasadím a uvidíme, co udělá dál. Stejně tak ty další dvě, co mají narašené listy.
Ještě čekám na cibulky od Lukonu a pak ještě z fejsu je objednáno přímo z NL. Tam bych konečně měla mít i H. papilio!!! J.

6

Re: SemenaOnline, s.r.o.

Edo  máš můj obdiv, taková trpělivost  stojí za to!!! ab  ab

7

Re: SemenaOnline, s.r.o.

Zasadil bych je hned a nečekal až začnou rašit. Sazejí se celé, nic z nich nekouká ven. Nevím přesně jak mají být hluboko, to jsem se nějak nedopátral, protože bylo více návrhů. Už je to dlouho, když jsem pátral. Zatím je sázím těsně pod povrch. Jinak jsou dosti odolné a nechával jsem je několik roků bez přesazení. Prý se s nima nemá moc hýbat, ale stejně to nepomohlo.

eda