241

Re: Papilio 2

Zhřesila jsem ,měli  u nás papilio,prý na 100%  an   tak su zvědavá až jednou pokvete,co jsem pořídila.Cibule je kulatá jak u Chica.A nikde není dáno že pokvete  an  ještě letos

242

Re: Papilio 2

Hura hura, i muj milacek pokvete, nevim, cim jsem si to zaslouzila, hodne jsem je chudinky letos zanedbavala.

243

Re: Papilio 2

Musim se pochlubit, jakou mi udelalo Papilko pred Vanoci radost. Letos stihlo vykvest dvakrat...v lednu a ted v prosinci zas. Ma i par miminek, poradil by mi nekdo znaly, mam je rozsadit nebo nechat dohromady a dat do vetsiho kvetinace? 
http://img.janforman.com/th/016480x6401p0g.jpg
http://img.janforman.com/th/017480x640s6n0.jpg

244

Re: Papilio 2

Mě se osvědčilo dávat větší květináč a s kořeny nehýbat. Kvetl dvakrat v roce několik let.  Ale to nejde dělat do nekonečna a tak ho budu muset přesadit, vyměnit veškerou hlínu a dát opět do menšího květináče.

eda

245

Re: Papilio 2

Nádhera!!!. Můj se teprve probouzí  aspoň ten jediný co mi přežil. Ale roste.

246

Re: Papilio 2

Nádherné!!! Papilia obdivuji už dlouho. Jednou jsem si také koupila cibulku, ale bohužel mi nikdy nekvetlo a tak vlastně ani nevím zda to bylo ono, ale neuměla jsem se o ně starat a přišlo nakonec pryč ac

247

Re: Papilio 2

Dekuji za radu Edo, take bych ho radeji nedelila, kdyz se mu dari, ze? Ma dost mohutne koreny byla by skoda je trhat.
Karen, omlouvam se, opravdu jsem na tebe nezapomnela s temi slibenymi miminky od Amputa, stala se mi takova vec...mam 3 leta dvojcata a ta dostala jednoho pekneho dne zlobivou naladu a vytahali z kvetinacu vsechny jmenovky mych 30+ hvezdniku a oznacili si s nimi mrkve na zahonku. Tak mohu identifikovat jen papilko podle tvaru cibule a a par semenacu z vlastnich krizeni ktere byly ukryte dost vysoko. Tak ted cekam kdy co vykvete... nejhorsi je to s botanickymi semenaci od Maura, takove Calyptratum od Psitacina nepoznam ani nahodou a jestli mi nekdy vykvetou...?

248

Re: Papilio 2

Kamčo možná je to tak dobře, Aspoň žijí. Já tu prošla obrovskou strátou. Myslím že mi to tu někdo na zahradě při letnění polil  nějakým travexem nebo tak něčím. O velkou část jsem přišla.Tak ty u tebe aspoň přežily. Uvidíme časem já si počkám a až určíš co je co ....... Tobě to přeházela dítka. Představ si, že mně jednou při přesazování vytahoval jmenovky pejsek - krysařík. Cedulky si odnášela do pelíšku. Asi to považovala za něco velice cenneho, když to panička pokaždé tak pečlivě zastrkuje na místo naspět. Taky mám nějaké teke bezejmenné z tohoto důvodu.

249

Re: Papilio 2

Papilko je nádherná amka. Moc bych si jí přála, ale nedaří se mi sehnat  ac  Tobě kvete úplně úžasně, závidím, závidím  ah

250

Re: Papilio 2

Karen, to je hrozne, co se ti stalo s amarylkami. Rada ti poskytnu mimca odrud ktere mam, pokud jsi o ne prisla. Priklanim se k tomu, ze by to mohl byt i jiny jed nez Raundup. Kdyz zustava v substratu aktivni tak dlouho. Ne ze bych verila Monsantu nos mezi ocima s polocasem rozpadu 32 dni. Je to silny jed. Z me zkusenosti, svagr strikal na pastvine bodlaky herbicidem ktery je pry vysoce specificky jedovaty jen pro bodlaky. K nasi zahrade se nepriblizil na vic nez 25 metru a nefoukalo, vim to, protoze jsem byla na zahrade a koukala na nej. Prezto jsem druhy den zjistila ze mi to spalilo mlade listy a vrsky zidovskych brambor ktere mam na zahradce u plotu kde strikal. Zidovske brambory jsou plevel a rychle se vzpamatovaly ale novy rust byl cely pokrouceny a zdeformovany, takovi mutanti. Nakonec jsem je vykopala a zahodila, nestalo mi to za to. Takze z me zkusenosti i mala koncentrace muze udelat velkou skodu. Jak vypadaji tve amarylky co se vzpamatovaly? Maji zdeformovane nove listecky? Jinak by to opravdu mohlo byt neco primitivnejsi, sul, kyselina, silna zasada...

251

Re: Papilio 2

Loni když jsem na to přišla  už jsem je nechala na dvoře. Část jsem vyhodila uplně tam byla cibulka pryč nebo uplně seschla. Ty co jsem zasadila  některé se neprobraly vůbec , cibulka zůstala tuhá ale až do podzimu se neprobraly. Ty jsem zazimovala  bez zeminy  jen do novin. Cibulky které začaly růst  i když jen slabě tak 1-3 lístečky zimují zasazené a jsou v komoře. Nejmenší cibuličky jsem zasadila do truhlíků  a jsou v pokoji. Některé se olistily zatím jen tak 2  lístečky. Tyhle cibulky nejsou všechny malé semenáče. Některé byly již i kvetoucí a poškození přežily tak, že se obnovily. Jsou z nich uplná miminka. ,ale mám je.  Jen je líto vidět jak už byla cibule velká  a nyní je tak 1 cm v průměru.  Ale říct, že by rostlinky byly nějak viditelně pokroucené  to jsem nezhledala. Papilko mi ale žije  ze 4 zbylo jediné  a to kupované jako dospělé, měla jsem dva semenáče  jedno už kvetlo  a obě jsou pryč. JInak mám na okně v pokoji takové ty stálozelené .Taky nepřežila všechna  ale aspoň něco se drží.  Já si myslím, že ať už je někdo polil čímkoliv ,že asi je ovlivnilo právě to, že byly zasazené v květináčích . Možná proto to něco přetrvávalo v zemině v květináči delší dobu nežli by to normálně tam zůstalo. Vrzrostlé listy amek jak jsou zahnuté odvádí část vody při zalití mimo květináč  a proto se to svinstvo tak rychle nevyplavovalo jako by normálně. Granulované hnojivo přidané na povrch zeminy v květináči se do podzimka nedokázalo vztřebat. Vytvořilo to na povrchu krustu. Doma když jsou postavené do podmisky  a zalévám přímo na hlínu  ne na listy, voda hnojivo lépe rozpustí.  Tohle mi právě došlo až na podzim ,když se vytvořila krusta na povrchu.

252

Re: Papilio 2

Pokračování z volné diskuze:
Dnes jsem "pomohla" z pouzdra i květu na druhé cibuli. Nemám sice takové květy, jako jsou na těchto stránkách! Ale... Mám Papilio a to jsem moc ráda. Když si uvědomím všechny okolnosti, co mi popisujete, přátelé, tak jsem ráda, že vůbec vykvetlo. Teď ještě abych dodržovala všechny podmínky, co Papilio ke zdárnému růstu potřebuje a třeba se příště ještě více polepší.
Dovolím si přiložit pár obrázků... Ještě jednou - moc děkuji za rady!!! br
http://img.janforman.com/th/IMG2676s4xp.JPG http://img.janforman.com/th/IMG2675h7yx.JPG http://img.janforman.com/th/IMG2674tjd7.JPG

253

Re: Papilio 2

Moc ti držím palce . Příště snad už bude lepe. Uniklo mi že ty máš Papilka dvě.

254

Re: Papilio 2

Presne tak ako píše Karen, nabudúce budú kvety omnoho krajšie. Hlavne že to sú papilia.
A prosím, odlož peľ.  ad (do mrazničky).

255 Naposledy upravil: jork123 (21-03-2018 11:45:17)

Re: Papilio 2

http://img.janforman.com/th/IMG20180320193800wl2f.jpg http://img.janforman.com/th/IMG201803201909196e3v.jpg

Dnes mi dorazila cibulka "prý Papillio", nevím nevím jestli je šišatá. Spíš ne, nerozeznala bych ji od jiných bu .

256

Re: Papilio 2

Nevím, kde je chyba, ale u mě není vidět fotka... ac

257

Re: Papilio 2

Takže už máš cibulky doma? Jak vypadají už se nemúžu dočkat mě dorazí příští týden. Tvůj odkaz mi nejde otevřít, tak se nemůžu podívat. To budeš pěkně napnutá až do květu co vlastně vykvete, třeba budeš mít štěstí a Papilko to bude, teď musíš mít trpělivost.
Krom Papilka jsi si brala ještě nějakou jinou krasavici? Pochlub se  ab

258

Re: Papilio 2

Ani u mne odkaz na cibulku nefunguje,  a já jsem táák zvědavá!! ab  ab  ab

259

Re: Papilio 2

Snad se už povedlo a fotka je vidět. bh  bj

260

Re: Papilio 2

Bude to papilio.  ad Držím palce!  ab

261

Re: Papilio 2

Pročetla jsem vlákno jak pěstovat Papillio a takhle bych to schrnula ... zasadila jsem ho do malého keramického květináčku. Smíchala jsem substrát na orchidee s trochou zahradnického substrátu, troškou zeolitu a na dno jsem dala tři granulky hnoje a posypala skořicí ad
Zalévat opatrně, hnojit v létě Kristalonem Plod a Květ v září omezit zálivku na 1x týdně a tak 4x Kristalon Podzim. Před mrazíky vzít do bytu a pěstovat dále a velmi opatrně zalévat. ad

262 Naposledy upravil: jork123 (31-03-2018 20:06:26)

Re: Papilio 2

Tak jsem se radovala, že konečně snad mám Papilio. No nemám...

http://img.janforman.com/th/P1010107Mwi86.JPG

Každý den jsem kroužila kolem květináče a bála se zalít. Ve čtvrtek jsem teprve kápla po kraji květináče tak dvě čajové lžičky vody. Dnes jsem sáhla na cibuli a zdála se mi nějaká měkčí. Zajímavé je, že kořeny byly ještě v pořádku. Ach jo.... ak

263

Re: Papilio 2

Tak to je smůla a to je ta poslední objednávka? Vždyť cibule vypadaly tak dobře a jak jsou na tom ostatní? Mě přijde objednávka po velikonocích, tak to jsem na to zvědavá jak budou cibulky vypadat.

264

Re: Papilio 2

To není možný, aby se tohle stalo ani ne za dva týdny!  bu Já bych jim to reklamovala, tohle vypadá jak kdyby byla ta cibulka snad zmrzlá. Je to hrozná škoda  ac

265 Naposledy upravil: Pavel (01-04-2018 19:08:40)

Re: Papilio 2

Tak to je naozaj katastrofa!!! Môže to byť tým chladom. Je to obrovská škoda.
  Ja som takto nedávno prišiel tiež o cibuľku. Keď mi prišla, všetko O.K. dokonca začal rásť lístok, a zrazu úplne zhnila.
Niekedy sa to stane aj keď dáme hneď cibuľku do tepla. Treba ju chvíľu aklimatizovať v chladnejších podmienkach (na sucho, bez zasadenia a zaliatia). Z podpučia ti už nič neostalo? Všetko zhnilo?

266 Naposledy upravil: jork123 (01-04-2018 20:16:45)

Re: Papilio 2

Přiznám se, že jsem to ještě úplně nerozdejchala. Moc moc mě to mrzí. To jsme Pavle dva smolaři.

19/3 mi cibulky včetně Papilia dodali, přivezla jsem je domu a sázela až další den 20/3. Včerá jsem na cibulku sáhla a zdálo se mi, že je na  pohmat trochu měkčí. Pak po větší prohlídce jsem zjistila, že je na ní malý flíček hniloby. Vyklepla jsem ji z květináče a nezbylo mi nic jiného než tu hnilobu vykrojit a doufat.....   Tím jsem zjistila, že cibulka je celá uvnitř zhnilá. Podivné je, že přitom všem měla kořeny v pořádku. Snad i lepší než před zasazením do květníku. Podpučí při zakrojení úplně odpadlo. Nezůstalo nic, vůbec nic. Ach jo....
Ostatní jsou zatím v pořádku (podle hmatu a oka)

267

Re: Papilio 2

Před chvilkou jsem napsala reklamaci, ale moc si od toho neslibuji.

268

Re: Papilio 2

Před chvilkou mi přišly nové vyreklamované cibulky do práce, tak snad to tentokrát dobře dopadne.

http://img.janforman.com/th/IMG20180410131053rfbu.jpg http://img.janforman.com/th/IMG20180410130519fnoc.jpg

269

Re: Papilio 2

Tak jsi dostala dvě Papilka? Držím palce ať krásně rostou a jsou to opravdu oni.

270

Re: Papilio 2

Tak to je nádhera, budu držet palce.!!