31

Re: Vlnatka

Toto mi bylo doporučeno na vlnatku,kaktusáři slaví 100% úspěch.

http://www.agrochema-shop.cz/insekticid … 10-ml.html

32

Re: Vlnatka

Zítra se po tomto přípravku podívám u nás v drogerii, doma se určitě neztratí. Díky Jirko, vlnatka je docela neřád jak jsem poznala  :cool:

33

Re: Vlnatka

Já se jí teda zbavila na první pokus. Cibulku jsem ručně očistila od suchých slupek  a do roztoku na mšici asi tak na hod namočila  celou. Pak nechala oschnout a zasadila . Víc se mi vlnatka neukázala.
Použila jsem nějaký postřik na mšici co mi zbyl od loňska.

34

Re: Vlnatka

prosím o radu,
cibule zatáhly po úderu vlnatky a co nyní dál? vytáhl jsem je z květináče, obral suché šupiny, ale škůdce se drží v místě odkud rostou nové listy, takže ji odtamtud nevyšťourám, do čeho mám cibule ponořit?jsou jen dva kusy, takže by to jít mělo snadno a rychle...děkuju!

35

Re: Vlnatka

Míro, já jsem použila Mospilan, normálně jsem cibule postříkala a je klid  an

36

Re: Vlnatka

co mám tedy vyzkoušet, aby to zahubilo i ty v centru listu? (jinak rostliny jsou bez listů)

37

Re: Vlnatka

Klidně je postříkej, neboj se toho  an  Já jsem taky stříkala hlavně ty krčky cibulí... pak to vyschne, neboj  an

38

Re: Vlnatka

já jsem je právě celé vyndal a očistil, myslel jsem, že je namočím do nějaké lázně víš

39

Re: Vlnatka

Miry  já teda měla vlnatku jen na jedné cibulce a naštěstí se nerozšířila .Cibulku jsem zasadila, začala trošku rašit  a ukázala se ta potvora.Až jsem se dověděla co mě to potkalo, a to chvíli trvalo,vyndala jsem ji, očistila co se dalo a komplet jsem ji namočila do postřiku na mšici co jsem v létě stříkala na růže. Pak jsem ji nechala do druhého dne oschnout a teprve zasadila.
Po zasazení zhodila ty malé lístky co narostly a od té doby se nic nezměnilo,
http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31e_Ama … acense.jpg
Tak nevím vlnatky jsem se zbavila na první pokus, jen cibulka pořád nic nedělá.

40 Naposledy upravil: Miroslav (28-02-2013 16:59:09)

Re: Vlnatka

právě mě se z téhle botanické rozšířila na Minervu, ostatní jsou jinde a ty nic nemají
tak to tedy namočím a snad jí konečně pohřbím nadobro  :lol:
tak jsem je dal na 40 min do směsi Mospilanu a dal jsem tam i trochu Dithanu - pro jistotu

41 Naposledy upravil: Pavel (31-03-2016 13:38:04)

Re: Vlnatka

Vlnatka je nepríjemná. Postrek mi však pomohol a vlnatku dokonale zlikvidoval. Je pravda že postrek som pre istotu 3 krát opakoval a aj substrát na koniec polial týmto roztokom. Celkovo robím prevenciu postrekom proti žravému hmyzu ako aj narcisovej muche a jej larvám vždy na začiatku letnenia, potom v priebehu roku počas potreby a vždy aj nejaké 2.týždne pred prenesením amiek do domu. V dome už nastriekam. Takto mi aj amky ktoré sú stálozelené vydržia pekne do jari bez škodcov. Jeden rok keď som ešte nestriekal mi počas zimného obdobia jedna malá zelená muška narobila peknú paseku. Rozmnožila sa a sala šťavu z listov. Mala aj krídelká takže prelietala z amky na amku. Bolo to vážne nepríjemné, keďže postrek nebol vo vnútri domu možný.

42

Re: Vlnatka

Sčítám stráty
http://img.janforman.com/th/IMG201804041900516ily.jpg

43

Re: Vlnatka

Jéje, to je nadělení. ac A samé pěkné amky... Tak snad už dá vlnatka pokoj, potvora  am

44

Re: Vlnatka

Bohužel si myslím, že jich je ve skutečnosti víc, protože některé cedulky jsem asi neuložila. DQ, Nymph jsem měla dvakrát, tak je snad mám. Jinak doufám, že některé cedulky se jen s cibulkou rozešly a až c. vykvetou, tak se zase shledají bw

45

Re: Vlnatka

To je hrůza, takové škody a opravdu samé krasavice těch je opravdu škoda  ak