271

Re: Papilio 2

Co myslíte bude to Papilio?

http://img.janforman.com/th/IMG20180516202137tmaz.jpg

272

Re: Papilio 2

Hmmm, na papilio to momentálne nevypadá  bh , ale ťažko hovoriť dopredu. Držím palce.

273 Naposledy upravil: jork123 (21-05-2018 07:48:59)

Re: Papilio 2

Pavle máš pravdu Papilko to není a zatím nemám tušení, kterou to pěstuji. Ach jo.  bl  ai
Budu ji mít dvakrát. Holanďani jedni.

http://img.janforman.com/th/P1020413dn7lz.JPG

274

Re: Papilio 2

Zapátrala jsem na netu a asi to bude Misty. Sama jsem ji zatím viděla jen na fotce. Jsem na ni zvědavá až přijedu domů.

275

Re: Papilio 2

Škoda, že to Papilko není. Tahle amka je snad zakletá. bu  Já jsem včera hnojila svoje cibulky a zjistila jsem, že dvě z těch malých, co loni přicestovaly z Číny jako "Papilia" mají poupata!  ai  Zatím se jim jen klubou špičky, cibulky jsou maličké, 4 cm snad ještě ani nemají, tak mi držte palce, ať to dotáhnou do květu. A kdyby to opravdu byla Papilka, tak by to byl příjemný bonus. ag No jsem na ně opravdu moooc zvědavá. bq

276

Re: Papilio 2

Taky to vidím jako Misty. Já si Misty letos objednávala  a koupila   - ani nekvetla  ani nerostla  byla první co šla do popelnice.  Buď ráda že ti tak jde  je málo kdy v nabídce. Papilko taky nemám  bylo jedno z posledních co nezvládlo otravu. Stále se zmenšovalo  až už tam nic nebylo.  Tak se po něm taky znovu rozhlížím. Někdo mi ale slíbil dceřinou cibulku  už nevím kdo????

277

Re: Papilio 2

Moc pěkná cibulka!
Karen, kdo to asi byl? Vypadá, že se u jedné cibule cosi klube...
bk  br

278

Re: Papilio 2

Anor, tak to jsem zvědavá s tebou a držím palce  ab  moc se těším až vykvetou a brzy od koupě, když byly takové maličké. Máš radost viď  bq

279

Re: Papilio 2

Ilonko, radost mám velikou a taky jsem trochu v šoku, tohle jsem vážně nečekala. Nezimovala jsem je, měla jsem je celou zimu na okně v obýváku. Dokonce je mám sesazené po třech v jednom květináči, jak jsou cibulky malé. bk Doufám, že to kvetení dotáhnou do zdárného konce, abych věděla, co to vlastně pěstuju. ag

280

Re: Papilio 2

Ilonko, taky držím palečky ať prolomíš prokletí bt . Misty se mi sice líbí, ale Papilko to není. Jestli Ti vykvete Papilio, tak o to víc budu mít naději, že ty moji "ČíŇÁNCI" budou ti pravý am

281

Re: Papilio 2

Jork, díky. ab  Určitě budu průběžně podávat hlášení. bv

282

Re: Papilio 2

Anor, nechcem ti zatiaľ kaziť radosť, ale ak by ti vykvitlo papilio bol by to zázrak! Papilio potrebuje mať dosť veľkú cibuľu aby kvitlo.
Iné to je ak je už v kvetináči matka cibuľa a pri nej dcérske cibuľky - tieto môžu kvitnúť už pri menšej veľkosti. Aké veľké sú cibuľky? Každopádne ti držím palce a prajem ti aby to papilio bolo.  ad

283

Re: Papilio 2

Pavle, nedělám si velké naděje, spíš jsem zvědavá. ab  Považuju za zázrak, že vůbec přežily cestu. Cibulky jsou malé, mám je celé v zemi, tak je nezměřím, ale 4 cm v průměru mít nejspíš ještě ani nebudou. Cibulek mám 6 a mám je v květináčích po třech. Dneska jsem našla další poupě, tak jich pokvete polovina (pokud to dotáhnou). Upřímně nechápu, jak je to možné, takový Mičurin opravdu nejsem. ag

284

Re: Papilio 2

Karen, dceřinou cibulku od Papilka jsem Ti slibovala já, nakonec měla dokonce dvě, posilala jsem je v balíčku s ostatními mrňaty ze školky minulé pondělí. Ale jsou malinké, dlouho to potrvá než vykvetou. Zato jsou to zaručeně Papilka, mateřská cibule mi kvete pravdelně.

285 Naposledy upravil: karelex (25-05-2018 22:37:44)

Re: Papilio 2

Kamčo, dík již jsem ti odepsala na zprávách .

286

Re: Papilio 2

podívejte se na stránky am. asoc. zahradkářu
https://garden.org/plants/view/71513/Bu … m-papilio/

287

Re: Papilio 2

http://img.janforman.com/th/DSC04883800x600ny3m.jpg
Chudak Papilio ma ty kvety letos takove podvyzivene. Ale i tak potesil, na jare jsem ho prelila a ztratil vsechny koreny, tak jsem ani kveteni letos necekala. Karen, to je maminka od tech tvych 2 mimin. A nalevo mi tlaci kvet H. Blossfeldiae a vzadu se pripravuje Jewel. Mam se na co tesit.

288

Re: Papilio 2

No to je krása a že je papilko méně vybarvené? na kráse mu to neubralo. U mne na květ půjde jedině  Splasch,ale už se konečně pohnul . Dlouho se   poupě  nezvětšovalo.

289

Re: Papilio 2

To je nádhera, přiznám se, že zavidím bq . Mě nekvete nic, ale jsem ráda, že letos cibulky pěkně zesílily a mají spoustu pěkných listu bu . Tenhle týden jsem už sestěhovávala ty co jsou na nezasklené lodžii na tu zasklenou. Je jich už hodně, tak to dělám na etapy.
Nevydržela jsem a minulý týden jsem v eurobulbu udělala objednávku an Znovu zkouším jestli to tentokrát s Papiliem vyjde.
Na jaře mi ze Spomyšle přišly misto něj dvě Misty.

290

Re: Papilio 2

Dekuji, Papilko odkvetlo opravdu rychle, asi ho rozhodilo, ze jsem ho, jak jsem zmercila stvol, prestehovala ze skleniku domu. No, prece nebudu mit takovou nadheru schovanou ve skleniku mezi okurkama.
Jork, s cibulema z Eurobulbu mam dobre zkusenosti, tedy co se tyce spravnosti objednanych odrud. Samozreme taky poslou ohnile a se spalou, ale to je asi vsude. Takhle brzy v sezone by mne prekvapilo, kdybys to papilko tentokrat nedostala. A pokud ne, moje papilko uz zas nasadilo mimino, Karen uz sve dve dostala, tak to pristi muzu poslat tobe. Jediny prblem je, ze rostou opravdu pomalu...

291

Re: Papilio 2

Moje papilo stále ještě nevyrazilo  a to jak ta mimča  tak dospělá cibule od Evči. Nyní již jsou v opokoji na okně - vše jinak již mám zazimované.

292

Re: Papilio 2

Moje Papilka, maminka i dcera spaly až do konce srpna, pak hrozně rychle vyrazily listy a s nimi společně i květní stvol. Však oni naraší, pokud mají kořeny v pořádku, tak bych se o ně neobávala. Taky už mám cibulky doma a koukám kam to všechno narovnat.

293

Re: Papilio 2

V to doufám, moc se na Papilio těším, moje původsní nepřežilo tu otravu v roce 2015 i když se dost douho snažilo, tak na tuhle cibulku od Evči - to je ta dospělá a i u Evči již kvetlo  jsem moc zvědavá, ale co ji mám to je již ale 3 měsíce  nic. Kořeny jsem nyní nekontrolovala ale cibule  i ty maličké  vypadají dobře. V zemi drží a cibule je tuhá.  Tak v tomto směru nic zlého nečekám  snad jen ještě spí.

294

Re: Papilio 2

Kamčo, děkuji za nabídku budu doufat, že tentokrát mi to výjde, ale ráda budu mít  zálohu an .
Když jsem byla letos v Holandsku, tak je tam měli všude, ale nekoupila jsem ho, protože jsem si myslela, že ho mám snad ze Spomyšle dvakrát. No a pak se z nich vyklubaly dvakrát Misty bl  a stejně ty co jsem NL koupila, tak znich nebyla žádná ta co jsem vybírala. Celkem by mě zajímalo jestli to tam přeházeli zákazníci, nebo na to prodejci pečou... an

295

Re: Papilio 2

Kamčo, vůbec jsem nepostřehla, že ti papilko kvete! (Nebo postřehla, ale hlava hned zapomněla!)
Papilko jsem pořizovala taky z Eurobulb přes facebook se skupinou. Jen mi špatně rozbalilo květy. Už jsem se ptala na "zimování", co s papilkem přes zimu. To zimovat dávat nebudu, že?  br
Nyní mám opět objednáno, čekám každým dnem zprávu...

296

Re: Papilio 2

Jani Vosičko, já bych určitě Papilko spát nedávala. Ono spí v létě samo od sebe a vymluvit si to nedá. Posledních pár let ho letnim ve skelníku na zahradě na poličce vzadu a jak rajské a okurky rostou, hůř se k němu dostanu a zalevám ho jen občas. Ale je tam vždycky pěkně vysoká vzdušná vlhkost a to mu vyhovuje. Na podzim pak jestě ve skleníku jde samo na květ. Občas kvete podruhé brzy na jaře doma, ale většinou ne.   
Karen, co tvoje papilka, už se probudila?
Jork, objednávce z Eurobulbu bych věřila, však už se brzy dočkáš a podle tvaru cibule budeš vědět hned co to máš. A na Misty bych si nestěžovala, to je taky moc pěkná odůda. Mimčo máš u mne v záloze, ale je ještě malinké, letošní přírůstek.

297

Re: Papilio 2

Moje Papilo i ta dvě mimča zatím pořád nic. Jsou docela suchá ale cibulka vypadá zdravě. Tak jen čekám. Já je měla na dvoře na odpoledním slubnci ale pod stříškou tak že jen zalévané mnou.  Doma jsou nyní na okně v pokoji, když svítí slunce jsou mu plně vystavená. Doma jsou tedy teprve od 25.9.

298 Naposledy upravil: vosička (07-10-2018 18:59:21)

Re: Papilio 2

Kamčo, amarylky jsem měla přes léto na balkoně v regále, na policích, na stolku, na zemi... Až mi děvče hubovalo, že neví, jak tam má věšet prádlo ( ah  ae  ah ). Musím je příští rok lépe porovnat. Měla jsem tam i papilka. Přes léto stály a teď k posledu vystrkují nové listy. Momentálně jsou na parapetu v kuchyni na SZ...  bd  ax  br

299

Re: Papilio 2

Kamčo, děkuji za naději ag Právě že mě v NL překvapilo, že nikde jsem u hromad cibulí označených jako Papilio nezaznamenala v tvaru nějaký rozdíl a o to víc jsem zvědavá. br

300

Re: Papilio 2

http://img.janforman.com/th/IMG5755mxycz.JPG
Jestlipak jsem se dočkala.