31

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Krásně ti to kveta, tahle amka je opravdu moc pěkná asi si jí budu muset pořídit  ag

32

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

ta je kouzelná, sametová, krásná

33

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Prohlížím amky, otrhávám  žloutnoucí listí a na cibuli teto amky se mi něco nezdá. Pod suchýma šlupkama byla nahnilá, tak jsem se snažila ji nožem co nejlépe očistit aniž bych ji vyndala z květináče a ze zeminy. No a vydlábla jsem obávanou obrovskou larvu. Bylo to moje první nemilé seznámení ai  an . Původně jsem si myslela, že jsem při zalévání byla neopatrná.

34

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

No tak to je radost. Zachráníš ji?  Já o tuhle krásku přišla docela. Po odkvětu  se jí už nedařilo  a docela zašla. Nezakořenila  a zhnila. Moc mě to mrzelo. Jinak poprve jsem se s larvou setkala již před lety  a dpmnívám se, že mi ji poslala v cibuliismenie  kamoška. Cibule byla tenkrát vysazená venku , nerostla  docela zmizela  a místo jí mi vyrostlo několik miminek. Tak držím palce aby jsi o ni nepřišla .

35

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Snad se záchrana povede. Je to ke straně. Odhrnula jsem zeminu, nožem a uchošťourem jsem to co nejlépe očistila. Celý zasypala spoustou skořice a děj se.......

36

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Taky mám již zkušenost! Koupila jsem jednou pár pěkných cibulí (i za solidní cenu). U jedné se mi nezdálo kolem podpučí, tak jsem taky trochu šťournula. Vyvalily se obrovské naducané larvy. V cibuli jich bylo 7!!! S cibulí jsem dělala "psí kusy", ale nezachránila jsem ji. Mám ještě jinou malou.

37

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Uf doufám, že byla jedna jediná. Byla tlustá a ošklivá bh

38

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Jako ochranu proti mouše jsem dřív dokud jsem měla cibule na zahradě používala netkanou textilii. Prostě jsem měla foliak potažený touto textilií. Nyní po otevě  je  již mám jen na dvoře  a tam tuu textilku nemámm jak natáhnout. Docela náhodou jsem přišla na řešení co proti mouše dělat. Používám  Decos Mega. Je to postřik původně určený na něco jiného , myslím že na postřik třešní, ale v návodu jsem si přečetla, že na většinu hmyzu působí jako repelent.A skutečně to zabírá, mám to naředěné v postřikovači a prostě občas kolem amaryllisů stříknu. Od doby co tohle dělám nemám na dvoře jedinou vosu a to původně jsem je měla v okenním rámu několik roků a ne  a ne se jich zbavit. Tohle zabralo i na ně. Cibule mám nyní zdravé . Za poslední roky jsem nenarazila na jedinou larvu.

39

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

To zní zajímavě, jenže je mám na balkóně. Nevím jestli by časem tam přípravku nebylo příliš mnoho, ale asi se podobnému řešení nevyhnu. an

40

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Já ani nestříkám přímo na listy ale jen tak kolem  a nad ně.  Amarylky mám v létě nastavěné na tácky hustě vedle sebou pod stříškou na dvoře. Rozprašovačem stříkám nad ně , něco na ně spadnem ale nění to jako když stříkám přímo na rostliny na mšice u zeleniny.

41

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Nejspíš vyzkouším, děkuji ay

42

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Taky mám amky přes léto na otevřeném balkoně. Mám tam i jiné kytičky. Kdysi jsem četla, jak tu Mirek psal, že stříká tak třikrát za sezonu vždy kolem 15. v měsíci. Nějak mi to utkvělo v hlavě. Tak střídám Desic a Mospilan. Letos jsem pozapomněla a housenka (jiná než narcisovka) mi ožrala jednu kytičku. Hned jsem jí dala "papkat"... am

43

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Jen tak na ně potvory!!!! av

44 Naposledy upravil: Onka (08-12-2018 13:15:47)

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

https://img.janforman.com/th/1004790j3sl.JPGhttps://img.janforman.com/th/MegicalTouch8.12.2018235nf.JPG

45

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Krásný ay

46

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Tahle amka je moc krásná!!  Měla jsem ji kvetla nádherně ale cibule byla napadení hnilobou  a nepovedlo se mi ji zachránit. Zůstalo mi jen pár fotek letos jsem na ni v nábídce nenarazila. Hned bych po ní znovu sáhla.
Máš ji přímo úžasnou-.  Kdyby se ti povedlo mimi  mysli na mne!!PROSÍÍM!

47

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Ilonko, nádhera. Kvete ti jedna za druhou! Moje ještě chrní. ag

48

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Karen určitě budu na tebe myslet, mám ji z říjnové objednávky od Lukonu a mají ji pořád v nabídce  ab , je opravdu moc pěkná, oproti Barbadasu který stále kvete má o hodně menší květy.
Jani ty které kvetou jsou z nových objednávek jinak všechny ostatní mají také hlubokou noc. Však až ti začnou kvést nebudu vědět na kterou se dřív dívat, vždyť máš takových krasavic  br

49

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Ilonko, máš pravdu  to jsem si nevšimla  že Lukon ji nabízí. Ale já už letos docela hodně utratila za cibule.  Stejně nad tím budu uvažovat  je to pro mne moc lákavé. Při 3 cibulích dávají 3% slevu  víc už bych si asi netroufla.  Víš fakt že mám manžela na vozíčku má jednu výhodu  -  povede se mně utajit že jsem utrácela za podle nej úplnou blbost  ab  ad  ad  a zatim se mi to pokaždé podažilo utajit.   bq  br  bq

50

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Karen to máš dobré já mám manžela od září v důchodu a je to hrůza, když chodil do práce, tak neměl o ničem přehled, ale teď nic neutajím  ag  i když je pravda, že si z něj nic nedělám  bp  také říká jako tvůj manžel, že je to blbost a už jich mám dost zkrátka to musí okomentovat  bq

51

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Tak já neodolasla  a jak se dalo čekat...objednala jsem jich hned 5 !!  No uvidím snad budu mít štěstí a budou to ty pravé. Pokaždé si říkám že je to letos naposledy...No objednávku mám potvrzenou tak už není nad čím uvažovat.  Stále doplňuji ty co mi někso otrávil, ale již se mezery docela dost zaplnily. A s tím manželem...no on se bez mojí pomoci nedostane ke dvřím  tak mohu říct že to je balíček pro dceru - ona si k nám taky pořád něco nechává posílat...Tak snad nebudu litovat  a budu semít čím chlubit. Do objednávky jsem napsala že nechci náhradu za případně vyprodané cibule, abych předešla tomu co již mám doma.

52

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Karen, kterým jsi neodolala?

53 Naposledy upravil: karelex (11-12-2018 14:00:46)

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

0028 Amaryllis ESTELLA, 1 kusů, cena 195 Kč včetně DPH
0032 Amaryllis CHERRY NYMPH, 1 kusů, cena 160 Kč včetně DPH
0035 Amaryllis MAGICAL TOUCH, 1 kusů, cena 180 Kč včetně DPH
0036 Amaryllis PREMIERE, 1 kusů, cena 165 Kč včetně DPH
0038A Amaryllis STARGAZER, 1 kusů, cena 145 Kč včetně DPH

Tady tyto nyní vyhlížím . Zatím mám jen poptvrzenou objednávku. Ale aspoň se mohu delší dobu těšit.

54

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Karen, nedivím se, že se těšíš, vybrala jsi pěkné. Já bych měla zálusk z LG na Estelu a Exotic Nymph, ale nechce se mi platit poštovné jen za dvě cibule. Dřív to šlo objednat a pak vyzvednout v Praze na Vinohradech. Jenže tahle možnost už od letoška není. Sice tam něco od LG mají, ale né zrovna tyto dvě amky. Mám to zkusit v lednu, tak uvidím.

55

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Od L_G většinu mám. Vybrala bych si ještě Exotic Nymph a Horizon, ale taky nechci posílat "jen" dvě cibulky. Třeba zjara budou mít v nabídce něco nového. Estellu mám od loňska z NL, zatím nekvetla. Zrovna před chvílí jsem koukala, jaká je to obr cibule. ad

56

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Pročítám starší příspěvky, děvčata u LG jsem si objednala Exotic Nymph, byla jsem na něj moc zvědavá a vykvetl Nymph, takže ho asi nemají, ale zkusit to na jaře můžete  br

57

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Letošní nový přírůstek. Kvetl dvěma stvoly a chvíli jsem se vážně bála, že to nepřežije, nechtělo se mu zakořenit. Nakonec zakořenil a přežil... ufff, byla by ho hrozná škoda.
https://img.janforman.com/th/IMG13297w2l.JPG

58

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Také se mi tato odrůda moc líbí. Měla jsem ji kupovanou od  Lukonu Glads a jak píšeš ty, moje kvetla bez zakořenění pak byla cibulka celá ohnilá. Zatím teda žije ale je z ní jen prcek a zatím se moc nesnaží.Má jeden maličky lísteček. Tvoje je kupovaná kde?

59

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Taky od Lukon Glads, naštěstí se posnažila a už má asi 6 listů, i když jsou oproti ostatním docela krátké, ale jsou. ab Zmenšila se snad o 2/3... byly to nervy. Držím palce, aby se ta tvoje taky dala do pořádku, je to krásná odrůda.

60

Re: Amaryllis MAGICAL TOUCH

Moc si přeji aby vydržela, ale zatím to tak moc nevypadá.