61

Re: Chico

Karen, čím si ho opeľovala?

62

Re: Chico

Na jednom stvolu jsem všechny 4 květy opylila Mystica  nepočítala jsem že se všechny chytnou  ale vypadá to, že snad i ano.  Na druhém stvolu je Spartacus, ale to je ještě brzo doufat jestli vydrží.
Koukám   jak ten tvůj Chico  je vysoký. To už je něcp . Já měla nejdelší květní stvol jednou 89 cm  to je rekord u mne.

63 Naposledy upravil: Pavel (11-02-2018 17:18:52)

Re: Chico

Tak to ti držím palce aby to všetko dozrelo. Určite by som mal záujem o nejaké to semienko.(hlavne Chico x Mystica)
Chico narástlo naozaj veľmi dlhé, ale na tvojich 89cm to nestačí.  ag   Ja ho mám cca 70cm (merané od vrchu cibule po rozvetvujúce sa stopky kvetov - teda iba samotný stvol kvetu). Nieje to nová cibuľa, mám ho druhý rok, takže som veľmi rád že znovu rozkvitlo. Vraj to s ním nieje tak jednoduché aby znovu kvitlo. Neviem to posúdiť, mám ho krátko.

64

Re: Chico

Měřím stejně jako ty. A semínka  když dozrají  tak nabídnu.

65 Naposledy upravil: Pavel (11-02-2018 17:24:29)

Re: Chico

Robil som si trochu poriadok  ag  a našiel som pár semienok z minulého roku z jari:
Neviem či ešte budú klíčiť, ale za pokus to stojí. Môžem ti poslať tieto:

Chico x H.pardinum
Chico x (H.aulicumxH.Papilio)
Hercules x (H.papilio x Splash)
Hercules x Madamme Butterfly

66

Re: Chico

To víš že mám zájem !! O všechny ty vzácnější  křížence co již i kvetly jsem přišla. Z těch nepřežil ani jediný. Má jen nějaké malé co při otravě asi ještě byly doma.  Tak by mně nevadilo i kdybych je již měla z dřívějška   Budu moc ráda.  Adresu máš?

67

Re: Chico

Ano mám. Pozajtra pošlem.  ad

68

Re: Chico

Dnes som opeľoval chico, tak som zvedavý čo sa chytí. Pele sú totižto staršie.
(Giraffe,Yungacense,Tiramisu,Santiago,Tres Chic, a sonatini č.105)

69

Re: Chico

Pavle mám obrovskou radost. Moc dík. 
Při použítí mraženého pylu  jej před  nanesením na bliznu rozmrazuješ?  Já jej pokaždé rozmrazila  ale letos jsem slyšela  že jej nanáší na bliznu tak zmrazený  a že se prostě rozmrazuje až na blizně.

70 Naposledy upravil: Pavel (11-02-2018 18:10:58)

Re: Chico

Ja mám peľ v sáčkoch a v malých plastových skúmavkách a tie sú ešte v plastovej nádobe. Keď ich vyberiem z mrazáku, otvorím plastovú nádobu, vyberiem sáčky a skúmavky a zatvorené ešte chvíľu (5 minut) ich nechám v izbovej teplote a hneď opeľujem. Peľ nieje vôbec zmrazený, ani mokrý. Potom hneď spať do mrazáku.  ab Takto som bežne používal aj 2 roky starý peľ bez problémov. Určite však záleží aj od odrody - každá zrejme vydrží v mrazáku inú dobu.

71

Re: Chico

Mám to podobně, Malinké skumavky používám též , ale na opylení vždy malinkou trošku dám zvláště  a tím po oživení při pokojové teplotě  opylím . Zbytek pylu nechávám v té zkumavce stále v mrazáku. Nejstarší jsem měla necelé dva roky, Pak přišla ta otrava  a všechen pyl jsem zlikvidovala . Nic mi nekvetlo a nebylo co opylovat. Vlastně letos začínám znovu.  Již jsem si udělala novou zásobu do skumavek a do mrazáku.  Zatím mám teda první sázené křížence ale není to nic extra.
Faro + Evergreen
Lemon Star + neví čím se opylil je to od Evči
Grand Cru + Magical Touch
Grand Cru +  Swet Star

Tyto 4 mi i klíčí, tak tohle jsou první .
Tato semena teda ještě mám ale o tohle asi zájem nemáš?

72

Re: Chico

Pavle poslal jsi mi ta semínka?  Moc jsem zvědavá br  br

73

Re: Chico

Ano Karen, ale až v stredu poobede, takže ti prídu asi až v pondelok?
Tu je číslo - RE476578191SK
Zásielka už je v Čechách. Tak možno aj zajtra?  ad

74

Re: Chico

Moc dík těším se jak malá.

75

Re: Chico

Pavle  už jsou doma  bp  bo  bq v pořádku  za chvíli je dám plavat  a budu si držet palce aby klíčily  !!  Ještě jednou moc ti děkuji.  br  br  br

76

Re: Chico

Tak to ti prišlo rýchlo. Som rád. Ešte aby klíčili.  ad

77

Re: Chico

To víš  že dám vědět . ab ab

78

Re: Chico

Ja som si z nich tiež nejaké dal do vody, tak uvidíme. Je to skoro rok od ich dozretia.

79

Re: Chico

Tak Pavle jak to vypadá,klíčí ti ta loňská semínka? 
U mne  jsou na tom nejlépe semínka z křížení  .Hercules x (H.papilio x Splash)  tam je klíčících semen nejvíc  - tak 6
U ostatních vidím snad po jednom klíčícím semínku  ale ještě menším . Uvidím jestli ještě nějaká přubudou ale snad ano.  Jak to vypadá u tebe? Tvoje budou namočené určitě delší dobu.

ahoj Karen

80

Re: Chico

Teda Karen, to jsou same poklady co ti Pavel poslal, doufam, ze vyklici. Budu stat ve fronte na miminka.
Pavle, nemej obavy, Chico kvete pravidelne a nemusim s nim nic moc delat. Je to jedna z nejodolnejsich amek co znam, nikdy neohnila, ani se moc nezcvrkne po kveteni. A obecne se dobre krizi, vzdycky mi na ni nejaky ten semenik vydrzi. Ja ji mam moc rada! Snad az na to mnozstvi nektaru co z ni kape a vsude se lepi. Dnes jsem ji prinesla ze zimovani, uz ji zacina vycuhovat naznak kvetniho stvolu. Ve stejne dobe by mi mohla dobe kvest i Jewel, to by byla dost blazniva kombinace, kdyby se krizeni podarilo. Uvidime.

81 Naposledy upravil: Pavel (01-03-2018 16:31:27)

Re: Chico

Semienka mi neklíčia moc dobre.
Chico x H.pardinum  -  tieto som rozdal všetky, ja som si nenechával žiadne. Mám už rastlinky z minula
Chico x (H.aulicumxH.Papilio) - tieto som rozdal všetky, ja som si nenechával žiadne. Mám už rastlinky z minula
Hercules x (H.papilio x Splash) - neklíči žiadne
Hercules x Madamme Butterfly - tu klíčia asi 4ks, ale sú nejaké biedne. No uvidím časom

Rátal som s tým že nebudú moc dobre klíčiť, je to predsa len už dlhšia doba od dozretia. Ale každé živé bude dobré.

Na mojom Chicu zostal iba už len jeden semenník opelený H.yungacense. Všetky ostatné opelenia zlyhali.(príspevok č.68)
Budem veľmi rád ak dozreje aspoň tento jeden. Zatiaľ rastie.

82

Re: Chico

To je zvláštní , mně tam přece jen něco roste.  Nejvíc se těším na tohle  křížení  Chico x H.pardinum zatím tam vidím stále jen ten jediný kořínek ale třeba ....
Já již od tebe některá semínka taky měla   a to zrovna tohle  Hercules x (H.papilio x Splash) .A to teda hned v roce 2016 jenže původně krásně rostlo hodně rostlinek  ale to jsem v tu dobu ještě netušila o jakou to otravu mi tu jde  a pravděpodobně u některých rostlin docházelo k druhotné otravě. Kdy jsem požitou zeminu smíchala s jinou  a někde  pak mi hynuly rostlinky které jsem ještě při postřiku jedem ani neměla  což byla i tato skupinka.
Ve stejnou dobu jsem od tebe dostala i semínka z křížení  Hercules x Flamenco Queen. Rostly ve stejnou dobu  a takový byl mezi nimi rozdíl  loni na podzim. Ty 4 maličké rostlinky jsou právě   Hercules x (H.papilio x Splash)

Určitě ti dám vědět jak to bude vypadat dál.  Zatím dík .Karen


http://img.janforman.com/th/371201702...konecletnenihgeq.jpg http://img.janforman.com/th/373201702...92ic.jpg

83

Re: Chico

https://img.janforman.com/th/Chico9.3.2019fciy.JPG  https://img.janforman.com/th/Chico9.3.2019afe8i.JPG

84

Re: Chico

Asi mi taky pokvete

85

Re: Chico

Jen nemohu dát fotky, zrušila jsem počítač a z tabletu.....jsem v háji