1

Téma: Zazimování hvězdníků 2

Začínám s přípravou na zimování, přestala jsem zalévat velké cibule, které půjdou na zimu do sklepa, aby se zbavili co nejvíc listů a zalévám pouze mladé cibulky, které zůstanou v bytě, stále je mám a doufám, že ještě nějakou dobu budu mít na balkoně.

2

Re: Zazimování hvězdníků 2

Já jsem zalívala naposledy v týdnu a už je taky budu sušit. Letos to byl divný rok, sice všechny cibulky žijou, ale je to bída. Snad přezimují v pohodě.

3

Re: Zazimování hvězdníků 2

Taky jsem začala s přípravou. Zatím tedy jen u těch co půjdou na zimu na okno. Dneska jsem přesazovala první tři truhlíky .Sesadila jsem tam ty nejmenší rostliny.  A ty co letos kvetly a mají dlouhé isty taky již nějaký čas nezalévám, ale vzhledem k tomu že jsou na dvorku volně, občas trochu zmoknou  zrovna dneska nám tu taky trochu sprchlo. K večeru jsem nad ně natáhla igelit, aby víc nemokly. Ale je docela zvláštní že přes to, že jsou venku na dešti, listy vypadají jako by se již samy od sebe chystaly na zimování. Vypadají zvadle, ale nežloutnou.

4

Re: Zazimování hvězdníků 2

Tak nám na tento týden hlásí velké ochlazení a tak jsem se včera dala do úklidu amek z balkonu, všechny kromě asi sedmi kousků botanických druhů, které jsem dala do bytu, jsem všechny odnosila do sklepa a uložila jsem je k zimnímu spánku. Manžel mi přidělal jednu polici, tak jsem to uvítala, jinak by se mi tam ani nevešly nevím jak je to možné loni jsem žádnou novou nekoupila, ale bylo málo místa. Asi to bylo tím, že jsem jich nechala v bytě jenom sedm, loni jsem jich měla plný stojan, který dávám na jaře na balkon a ještě poskládané po oknech, tak to jsem letos zavrhla a šli do sklepa. Už se těším až je budu zase postupně nosit ze sklepa do bytu to už se bude blížit jaro. Zimu nemám ráda !!!!!!!!!!
Karen jak rostou semenáčky? Mám je v kuchyni na okně a včera jsem si všimla už vyráží třetí lístek.

5

Re: Zazimování hvězdníků 2

Ilonko, moje semenáčky ze semínek od tebe taky rostou pěkně, mám je přesazené do jednoho truhlíku teprve od  17.10. tak teprve celkem krátkou dobu.Nyní jsou na okně v pokoji s ostatními truhlíky . Udělala jsem pro tebe fotku jak nyní vypadají. Záběry jsou ale jen přímo na okně tak omluv horší záběry. Ty od tebe jsou ve 4 skupinkách za sebou.
https://img.janforman.com/th/DSC08627g54e.JPG https://img.janforman.com/th/DSC086287zvb.JPG https://img.janforman.com/th/DSC08629ue14.JPG

6

Re: Zazimování hvězdníků 2

Karen máš je pěkné, myslím, že je tak velké nemám  ab je vidět, že jsou v dobrých rukou  br

7

Re: Zazimování hvězdníků 2

Ahoj Karen, ještě Ti tam doufám trošička místa zbývá, viď. Budu Ti posílat pár semenáčků co jsem slíbila a pak jsem na to nějak  pozapomněla. Chceš to do ruky nebo na poštu? A pokud na poštu, kterou...pokud jich je tam víc ??? Tvoji adresu domů někde mám.

8 Naposledy upravil: karelex (31-10-2019 09:25:42)

Re: Zazimování hvězdníků 2

Kamčo neboj místečko se najde. Taky již nevím co jsi mi to slíbila , ale to nevadí  aspoň budu víc překvapená.
Pošli mi to na adresu ne na poštu. Dneska u nás poprve byla po ránu zmrzlá voda  na dvoře. Tak do ruky to bude jistější. Doma jsem stále.  A už se těším  moc ti děkuji.  A když mi napíšeš číslo účtu zaplatím ti poštovný  a co bude třeba.
Karen Válková 
Hřbitovní 13
664 91 Ivančice.

9

Re: Zazimování hvězdníků 2

Ilonko, mně zas tak moc velké nepřipadají, ale určitě jsou zdravé a rostou. Mám z nich radost. Na okně se jim  líbí to je vidět.

10

Re: Zazimování hvězdníků 2

Tak jo, Karen, půjde to do ruky. Pošlu to v pondělí, ať chudáčci nesedí na poště přez víkend.

11

Re: Zazimování hvězdníků 2

Bezva, budu vyhlížet. Již jsem okukovala kam je zasadím. Kolik je to rostlinek  - skupin???

12

Re: Zazimování hvězdníků 2

Ahoj Kamčo, tak balíček od tebe mám již doma. Rostlinky přežily  už se připravují na zasazení,zatím v koupeli připadaly mně dost vyschlé. TAk jsem je dala do lázně Vitality komplex. Pro mne je to novinka Prej to dělá zázraky pokud jde o zakořenění. Tak jsem to musela hned vyskoušet. Semenáčky jsi mi poslala moc krásné to je fakt tak uvidím jak se jim povede dál.Jou krásné moc dík. A co jsem dlužná? Nabídnout na oplátku já nic nemám. Čekám každým dnem štěňátka  tak žiji v určitém napětí. Moc se na ně těším již rok jsem žádná neměla. ZAtím je to všechno ahoj

13

Re: Zazimování hvězdníků 2

Jsem moc ráda Karen, že dorazily, už jsem je měla vytažené z hlíny a zabalené v novinách pár dní před posíláním, tak proto byly trochu zaschlé. Ale oni se po koupeli určitě rychle zvetí. Poštovné nechci, děkuju za nabídku, hlavně jsem ráda, že našly cibuličky dobrý domov a mně se uvolnilo místo na okně. Už se na ten kousek parapetu stojí fronta, protože se mi pár cibulí rozhodlo nespat a raději hned kvést. Neonek už odkvétá a Jewel tlačí stvol. Skoro se bojím jít kouknout na ty zazimované jestli se ještě někdo nebudí. Jak Ti šlo letos letnění?

14

Re: Zazimování hvězdníků 2

Všechny rostlinky od tebe si vedou dobře, žádná nezavadla. Lístečky při sázení zakracuji, aby se zmenšila plocha k odpařování vody z rostlinky(kdysi mi to poradil jeden zahradník abych to dělala u rostlin při přesazování .Rostlině to pomůže zvládnout dobu nežli  začnou pracovat kořínky. ) Tak ty jsou všechny v pořádku. No a letnění letos   -  v celku dobrý. Jestli jsem ti psala co se mi stalo minulé letnění s tím tekutým hnojivem  co manželovi prodali místo stimulátoru růstu  .Amarylky po něm usínaly... to jsem ti asi psala.  Dospělé cibule  to přežily bez újmy jen nenabraly sílu na další kvetení a tak mi z nich letos nic nekvetlo, ale žijí. Já mám v létě všechny cibule na dvorku na společném podtácku - plechu. Zalévám spodem i pár truhlíků kde jsem měla mladé rostliny zasazené společně tam stálo. No a  to špatné hnojivo mi zůstalo na těch tácech . Stačilo je opláchnout , ale to mě nenapadlo . A když jsem na jeden takový tácek letos na začátku zimování postavila truhlík s cibulkama bylo zle. Zůstalo tam toho hnojiva  po kterém cibulky usínaly  ...a  jak jsem na ten tácek poslavila nyní ty nové moje vlastní vypěstované z jediných pár květů co mi letos kvetlo  usnuly  a bylo zle. No ale to nebala žádná velká stráta , ale to víš namichlo mne to hodně. Prostě moje chyba.  Už se polepším. Místa na oknech mám taky stále málo a jak píšeš i u mne jsem koukala že místo zimování mi jde nyní do květu jedna z cibulek Má to být Jewel loni kupovaný u Nej .zahradníka ale moc se mi nezdá. Zimoval přesně měsic . Zatím další jsem nenašla. Ještě poslední novinka u mne jsou štěňátka  narodila se 3 ale trápí mne - nechtějí se mi u maminky chytat  a tak stále po 2 hod krmím a doufám jeden pejsek mi již umřel. Mám zatím  2 fenky. Tak mi drž palce. Krmím po dvou hodinách  je to zabíračka.