1

Téma: Kniha o amarylisech

Přeposílám odkaz od Jany na knihu o amarylisech.

http://www.timberpress.com/books/isbn.c … strum/read

2

Re: Kniha o amarylisech

Odkaz kde si můžete část knihy prohlédnout. Chtělo by ji přeložit do češtiny, to bylo senzační. http://books.google.cz/books?id=G6A2X_Z … utput=html

eda

3

Re: Kniha o amarylisech

Ano, chtělo...Mám takové plány...ale zatím není čas. Z těch stránek co jsem si prohlížela co jsou k dispozici to vypadá, že informací zajímavých tam bude habakuk.....Ono by to chtělo mít hlavně tu knihu:)....

4

Re: Kniha o amarylisech

Tak jsem ji objednal   ab

5

Re: Kniha o amarylisech

já taky!!!!Včera....Za kolik?jestli to není tajné...??

6

Re: Kniha o amarylisech

33 LIBER

7

Re: Kniha o amarylisech

skoda ze to neni cesky, i slovensky bych to zvlad a to ji nemam moc rad,dejte pak vedet co tam je za odrudy,dekujeme

8 Naposledy upravil: kopci (12-03-2009 16:25:18)

Re: Kniha o amarylisech

já za 18,99+DPH+POŠTOVNÉ, celkem 29 liber něco....
zde
http://www.amazon.co.uk/Hippeastrum-Gar … mp;sr=11-1

mohli jsme to objednat společně....béééé :rolleyes: no, co už...
Nabízeli mi ji i u jednoho prodejce co se specializuje na zahraniční literaturu-ale za 950 bez poštovného.

Měli tam ještě jednu-viz odkaz, ale já myslím, že teď mě těch 344 nebo kolik stran bude stačit až až. Mám s angličtinou vystarané myslím na několik let, ag

9

Re: Kniha o amarylisech

Tak v pondělí mi dorazila!!!!Mám ji doma...škoda, že nemám víc času, hned bych překládala...Tak snad o prázdninách..

10

Re: Kniha o amarylisech

kopci napsal:

Tak v pondělí mi dorazila!!!!Mám ji doma...škoda, že nemám víc času, hned bych překládala...Tak snad o prázdninách..

nechcete nejake fotky vyfotit a ukazat je tady?..teda nevim zda se to smi...ale bylo by zajimave znat i nejake kulinarske odrudy, o kterych nemame paru...díky M.

11

Re: Kniha o amarylisech

Taky nevím jestli se to smí, ale neřešila bych to až tak, já myslím, že by jste to na mě nepráskli, ne? ad . Spíš správná otázka zní-kdy...
Mám toho teď opravdu hodně a mou velkou motivací je hlavně ta kniha, kterou bych si ráda přeložila....Takže neslibuju nic, když bude psrávná konstelace hvězd, možná se tu objeví obojí...

12

Re: Kniha o amarylisech

az to bude tak bude...ale staci fotky odrud a jmena...nejaky nezvykly co tu nejsou...dekujeme ag

13

Re: Kniha o amarylisech

ještě mě napadlo, jestli by se nám kopci nemohla podívat do své nové nádherné knihy, zda by tam nebylo nějaké info k pěstování toho nezvedeného Papilia. děkuji předem

14

Re: Kniha o amarylisech

tak už mi přišla také,čekal jsem trochu více fotek a s tím překladem budu muset někoho požádat o pomoc,jinak na první dojem dobrý.Ivan

15

Re: Kniha o amarylisech

Novoroční dárek.....:) pro všechny....
Kniha je dostupná ale necelá-včetně obrazové přílohy na:
http://books.google.cz/books?id=G6A2X_Z … mp;f=false


snad bude odkaz funkční...!!! Mě se kniha zobrazila...

16

Re: Kniha o amarylisech

Dá se vůbec u nás sehnat nějaká kniha v čes.jazyku o pěstování ????:(

17

Re: Kniha o amarylisech

Radku zatím jsem nikdy na žádnou nepřišel a to ani v katalogu vědeckých knihoven. Je to škoda, byla by dobrá. ac

eda

18

Re: Kniha o amarylisech

Jedine, ze by jsme si kolektivne nejakou napsali sami....:-)) ab

www.kopci.estranky.cz

19

Re: Kniha o amarylisech

to je dobrej nápad edo co ty na to ?:D:lol:

20

Re: Kniha o amarylisech

Čekám, že někdo alespoň přeloží knížku. Je to samá orchidej a fialka a hvězdníky nikdo napsat nebo přeložit nechce. Možná, až se nám podaří získat více pěstitelů pro tuto rostlinu, tak nějaký odborník konečně nějakou vydá. Zatím se nikomu do toho nechce. Asi by byl malý zisk a zadarmo to nikdo dneska dělat nebude.  Mě osobně se dnešní knihy moc nelíbí, je to samý obrázek přes celou stránku, aby to zabralo co nejvíce místa, text jen minimální  a nic pořádného se člověk nedoví. ac

eda

21

Re: Kniha o amarylisech

Mohla bych přispět kapitolou amarilisy a kočičáci. ac Dneska jsem přistihla padoucha, jak má na ksichtě pyl...od čehopak asi? pak jsem si všimla, že mi ukousal blizny ac  samozřejmě předevčírem oplyované, to jsem zvědavá, jestli se to stihlo opylit. Rozkousané listy, to už ani neřeším, jen doufám, že to není moc jedovaté....

22

Re: Kniha o amarylisech

novej opylovač kočičák to až bude číst Karen ....:D

23

Re: Kniha o amarylisech

Ja jsem s prekladem zacala, ale kniha ma myslim skoro 300 stran.....To mam do duchodu vystarane :lol:
Priznam se, ze nekdy po vecerech, kdyz je chvilka si ji veznu, listuju si s ni a co me zaujme, to si prectu rovnou, takze pak uz se mi k tomu nechce sedat a preklad zapisovat do PC...Nektere stranky uz v PC ale mam.....ale je jich zalostne malo.
Nicmene i na zahranicnich webech se da najit spoustu zajimavych informaci.....V Cesku je to o nicem, krom Edovych stranek samo, ty jsou jedinecne a bezkonkurencni.....!
Jinak Eda ma pravdu, ze je to sama fialka, orchidej atd. ale o amarylisech nic.....hmmm a fialky a orchideje maji i sve kluby a sdruzeni.....pres ktere resi sve aktivity, vystavy, cinnosti.....

24

Re: Kniha o amarylisech

Pokud se nás dá víc dohromady a knížku rozdělíme možná by se to mohlo podařit přeložit jako kolektivní dílo.Pak tu jsou ještě autorská práva.Nebo další řešení společně napsat novou s odkazem na použitou literaturu. ab

25

Re: Kniha o amarylisech

já se přiznám že bych s mýma vědomostma mohl asi napsat OBSAH ag jsem tu úplnej amatér a přeložit bych ji mohl z leva na pravo ale jsem zvědavej jak to dopadne je škoda že nic takového není :rolleyes:

26

Re: Kniha o amarylisech

JitkaU2 napsal:

Mohla bych přispět kapitolou amarilisy a kočičáci. ac Dneska jsem přistihla padoucha, jak má na ksichtě pyl...od čehopak asi? pak jsem si všimla, že mi ukousal blizny ac  samozřejmě předevčírem oplyované, to jsem zvědavá, jestli se to stihlo opylit. Rozkousané listy, to už ani neřeším, jen doufám, že to není moc jedovaté....

Kocour sice mezi něma lehal, ale neublížil jim. Zato krysařík Džesinka si mně dvakrát ustlala do truhlíku s malejma rostlinkama ,když mě vyhlížela z okna. :rolleyes: všechny zlámala , ale už znovu vyrážejí.
Ale k těm knihám, překladem posloužit nemohu, jen mě napadlo jestli něco nevycházelo dřív,mám dceru v antikvariatě v Brně.Tak ji zaangažuji.

27

Re: Kniha o amarylisech

No jo, tak to se musí Džesince odpustit ab Našim kočičákům "amarouňáci" (takhle moje kytičky pojmenoval manžel) nedají klid. Pořád je očuchávají, otírají se kolem, už i jedno poupě ulomili. Snaží se je kousat, ale vypadá to, že jim moc nechutnají...naštěstí. Taky u nich pořád polehávají a pacičkama šťourají mezi květináči a loupou ty šustivé šlupky na povrchu. Asi teď v zimě z nudy ab

28

Re: Kniha o amarylisech

Naše kočky jsou většinou venku a do bytu chodí jen kocourek Honza ale nějaký přehnaný zájem o amarylky nejeví.Zato už několikrát překousal manželovi šňůru od nabíječky mobilu.Ta jej vyloženě fascinuje. Leží na okně  dlží šňůru  a žužle  a žužle  :lol::lol: