1

Téma: Clown

Někam zmizlo toto téma, tak jej vkládám znovu  ad
http://sklad.obrazku.cz/obr374689_DSC04621.JPG

2

Re: Clown

Evi je nádhernej an  an mám dotaz prosím tě kdy můžu dát cibule do skleníku,mam strach aby ještě nenastydly an  an taťka mi udělal místo tak toho musím využít ab  ab

3

Re: Clown

Evčo je krásnej ,mně taky ještě kvetou ty dva květy ve vodě,ale pořád nic k nim tak je nijak nevyužiji.Stvol se semeníky od .Evergreenu vypadá ve vodě nadějně, když jsem jej tam dávala teprve zavadal poslední květ na něm  - dneska už je tam semeník taky - je jich tam 6.Mám to takhle poprve, ty jsi to už měla  jestli si dobře pamatuji, zařezávala jsi konec stvolu každý den ,nebo podle potřeby když zyčal měknout?

4

Re: Clown

Jani, už je můžeš dát myslím ven, taky se na to chystám  an

Karen, stvol jsem ve vodě zařezávala podle potřeby, néé každý den... zhruba každé tři dny jsem měnila vodu a při té příležitosti jsem kousíček stvolu uřízla  an

5

Re: Clown

ahoj, jsem tu nově a potřebovala bych poradit. Mám amaryllis 4. rokem a kvetla pouze při koupi. Další rok vyhnala listy téměr 1m a květ nic. Další rok jsem jí přesadila, protože měla cibuli spíš jak pórek, cibule se zvětšila, ale nekvetla. Letos mám zase 3 listy cca půl metru, hnojím a zase nic. Nevím co ještě udělat, abych se dočkala zase květů. Děkuji předem za radu.

6

Re: Clown

Jarko,amarylka potrebuje v dobe vegetace tj brezen az rijen dostatek zivin,takze musis hnojit a hnojit aby cibulka nabrala zasobni latky na jarni kveteni.Pokud mas moznost ji mit v lete na balkone tim lip,slunicko ji prospiva.Jelikoz zarodek kvetu se vytvari vzdy za kazdym 3 tim listem,je super kdyz se ji za sezonu podari vyhnat alespon 7 az 10 listu.To by ti melo zarucit kveteni.Take v dobe zimniho odpocinku je dobre ji umistit do chladna,rostlinka se nezaleva a sama zatahne listy, ktere se po zezloutnuti opatrne odstrani.Na jare ji prenes opet do tepla a zacni  opatrne zalevat  a odmeni se krasnym kvetem.

Re: Clown

a není ještě brzy na to je dát ven já květiny dávám ven až po zmrzlejch a ještě mi porad pěkně prosím na jaké místo je ven umístit.Můžu je dát na přímí slunko?nespálí listy nebo cibuli to sluníčko?

8

Re: Clown

Jo jeste je brzo,ja je mam taky porad doma.A to prime slunicko jim vubec neublizi ,naopak.Jen ze zacatku je pomalu zvykat,tj tak tyden polostin.

Re: Clown

tak já to po zmrzlejch provedu pokud jim slunko dá sílu ještě a hnojim je při každý zálivce stimulátorem tak to snad je správně an

10

Re: Clown

Jestli bude pořád takhle hezky, tak není problém je mít venku  an  U nás je přes noc kolem 7-9 stupňů, a já je mám ve foliovníku... Úplně ven bych je taky zatím nedávala... byl tady dotaz jestli můžou být ve skleníku.. to si myslím že klidně můžou  an

11

Re: Clown

Dnešní fotky  ad
http://sklad.obrazku.cz/obr374849_DSC04641.JPG

12

Re: Clown

máš je moc pěkný ab  ab mě snad zítra rozkvetou dva ab a zase to není to co má ac  ac snad ta Roma

Re: Clown

ach bože to je nádhera gratuluju ti jestli se mi to taky povede jednou tak sem budu dávat jednu fotku za druhou  ab  an

14

Re: Clown

an Janino vydržať ab  ab to máš jen štěstí že končí sezona ag  ag ten vítr v peněžence si nedokážeš představit ještě teď je tam vír ab  ab
už dvakrát se mi stratil text

15

Re: Clown

ahojte, môj clown vyhnal puk..zatial je na krátkom stvole ale ten puk sa mi zdá tenký..možni tam na 2 kvety..uvidíme..ale plánujem opeliť

16

Re: Clown

Jarko, vítám tě také na fóru, snad bude fungovat. dj.joop vše již vysvětlil jak přinutit hvězdník ke květu. Jenom jsem chtěl dodat, nepřehnat to s hnojením, jak začne mít rostlina svěšené listy, může to být právě přehnojením nebo přemokřením. Potom se cibule dlouho vzpamatovává, protože jí uhnijou kořeny a než se vytvoří nové je podzim a zdravé listy nestihnou narůst v dostatečném počtu. Hojiva jako je např. Kristalon stačí asi 1ml na litr vody týdně. S přemokřením to je podobné. Hvězdník snese více sucho než dlouhodobé mokro.

eda

17

Re: Clown

Evi, máš pěknýho Clowna.

eda

18

Re: Clown

Evi super

Re: Clown

ted jsem v tvé galerii viděla květ promise to je nádhera bude potom po květu cibulka?nebo semínko?

20

Re: Clown

Evi....no krása

21

Re: Clown

můj z Olmikuhttp://sklad.obrazku.cz/t375019_Clown25.4..JPG-

22

Re: Clown

Tak ať kvete  an  an  an

23

Re: Clown

trochu předčasně né???  ab

24

Re: Clown

Proč,stejně květ taháš už teď ven z cibule  ae  ab

25

Re: Clown

ani náznak zatím nic

26

Re: Clown

To já jsem u anthey taky říkala.Vera už puk měla a teď je anthea třikrát vyšší,než vera  ab

27

Re: Clown

pro mlynarova.janina: Promise se nedá opýlit, protože je plnokvětá, ale opylovala jsem s ní další amarylky, tak se snad něco ujme. A cibulku od ní zatím nemám  :o

28

Re: Clown

A jinak samozřejmě všem děkuji za pochvaly  ad Clown je fakt nádherný  an

29

Re: Clown

Evčo, musím se také připojit s pochvalou pro tvého "klauna", jestli budeš dělat čistá semínka, tak se hlásím.  Karel

30

Re: Clown

Karle, mám opýlené dva květy vlastním pylem, tak snad nějaká semínka budou. A s tebou samozřejmě počítám, slíbila jsem ti posílat všechna čistá semínka  an A jen tak mimochodem, na tom fóru předtím... psala jsem ti o čistá semínka Red Lilian, mě totiž všechny semeníky odešly... tak jestli ti pár semínek zůstalo tak mi prosím prosím pošli  ad