1

Téma: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

http://sklad.obrazku.cz/obr361823_readymade76.JPG

2 Naposledy upravil: dj.joop (09-04-2010 22:42:56)

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Na netu jsem sehnal prodejce,ale z Britanie. Cena luxusni jen 3 libry,ale postovne v ramci EU je 10 liber,takze pokud by nas bylo hodne komu by se libila a mel zajem,tak bychom se mohli domluvit,ale  to predbiham. No jako material pro dalsi pokusy s krizenim ideal.

3

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Dj.joop pošli mi adresu toho prodejce já něco o víkendu skusím možná to pujde jinak bez poštovného  ag možná ag
samozdřejmě jestli chceš

4

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Posla jsem ti to na email.

5

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

došlo to díky an  an

6

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Taky se ti libi?

7

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Moc, teď mi kvete Sprekelia an  a ten kříženec je takovej  jemnej jsem zvěvavá jestli se chytne to moje křížení s tou Arctik bylo by to zajímavé ab  ab

8

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Janko,kdyz by to s tim krizencem klaplo,a syn to dovezl,tak mam jeste jednu prosbu.Maji v nabidce amaryllis Mrs. Garfield,a ten bych moc rad,tak kdyby slo vzit i ten,byl bych nadsenej.Zatim diky.

9

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Skusim se s ním spojit on cestuje tak to není jednoduchý an  an zatím ani nevím jak pořídil s tim křížencem ac  ac

10

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

dj. ja mám am.reticulatum/Mrs. Garfield(malé 3 cibuľky, cca 3,5 - 4cm veľké). Myslím že je to jeden a ten istý druh, len niekde predávajú pod jedným a inde pod druhým názvom. Cibuľky som kúpil zo zahraničia cez E-bay všetky 3 v packete asi pred 2 mesiacmi. Ani jedna nemala ani len jeden korienok. ac  No pred pár dňami mi zatiaľ aspoň jedna urobila radosť. Vypadá, že odroda by mohla súhlasiť. (podľa dvojfarebných lístočkov)Foto prikladám

http://sklad.obrazku.cz/t366242_Reticulatum.jpg

Pavel

11

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

A ty by si jednu prodal?

12

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

dj ja ti jednu podarujem an , len dufam že začnú rásť aj tie dve.

Pavel

13

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Tu zadarmo nechci,nejak se revanzovat musim.

14

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Pavle, kam na takové poklady chodíš??  ab  ab Myslím, že by jsi byl výborný dodavatel, od tebe by měl každý aspoň záruku že dostane to co si zaplatil  an  ab

15

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

ab  Evi, ty si samá sranda ab  Skús pozrieť :

http://cgi.ebay.com/AMARYLLIS-HIPPEASTR … 335c14b1f2

Je to aukcia, ale má aj že si môžeš hneď kúpiť za 10 USD 3ks, 15USD 5ks, poštovné do CZ je 11USD
Cibuľky sú 3,5-4cm veľké, ale ako som písal bez jediného korienka. :lol:

16

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

ja to mám od neho... an

17

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Janko,tak to zatim prosim neres.Dik

18

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

dj. jednu máš u mňa  zarezervovanú. an

19

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Pavle, budeš tam ještě někdy něco objednávat?? Pokud ano tak bych si ráda taky něco objednala  an

20

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

teraz už asi nie, a v budúcnosti....neviem. Ak áno dám vedieť.

21

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Kdyby jsi objednával tak dej prosím vědět  ad Mají tam pěkné kousky  an

22

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Hippeastrum reticulatum je přírodní druh, Mrs. Garfield je kříženec mezi tímto druhem a hybridem Defiance. Rozdíl by měl být v proužku na listu: H. reticulatum ho má mít bílý a ostře ohraničený, Mrs. Garfield nažloutlý a okraj rozmytě přechází do zeleé plochy listu. Pravý H. reticulatum by měl být vždyzelený, jen s krátkou dobou odpočinku na jaře. Hlavní rozdíl oproti jiným hvězdníkům je v semenech - jsou kulatá jako hrášek, černá a masitá (jako u pravé Amaryllis belladonna) - Hippeastrum striatum se někdy řadí do blízce příbuzného rodu Eithea.
Každopádně jsou oba tyto hvězdníky považovány za "oříšek" a Pavel si zaslouží uznání za to, že cibuli probudil do vegetace.
T.

23

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Pavle, psal jsi kdysi toto:
dj. ja mám am.reticulatum/Mrs. Garfield(malé 3 cibuľky, cca 3,5 - 4cm veľké chci se zeptat, jak se mu nyni dari?

24

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Jednu cibulku mám od Pavla já a je daleko větší a má jeden přírůstek.

25

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

takze pocitas s tim, ze by mohla letos i vykvest? no jsem zvedav co z toho bude an

26

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Reticulatum u mňa  je momentálne bez listov - zrejme odpočíva. Je to však jeden , ak nie vôbec najťažšií druh na pestovanie. Má byť údajne evergreen. Jednu cibuľku sa mi ani nepodarilo uviesť do rastu ac . Tá druhá mala dva listy a cez leto aj narástla.
Tendo druh obľubuje teploty vraj až okolo 35 C. No uvidíme čo bude ďalej ...   a s kvetom nepočítam ani náhodou.

27

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

Já měl letos naráz jen 3 listy ale hlavně to mimino potěšilo.

28

Re: Hippeastrelia - krizenec Hippeastrum a Sprekelia

no jsem na vas panove zvedav, to teda jo :-) nase parne pocasi by mu vyhovovalo, asi ho taky zkusim .-)