1

Téma: Tosca

Bude to????.... http://sklad.obrazku.cz/obr515410_Tosca14.10.2010.JPG]http://sklad.obrazku.cz/obr515412_Tosca14.10.JPG

2

Re: Tosca

to je lístok an

3

Re: Tosca

an  já se nehádám chichi já jenom bude to ???? TOSCA ???? an:):) ab

4

Re: Tosca

Radku krásna cibuľa. To je tak veľká, alebo kvetináč taký malý...??? ab ab ab

5

Re: Tosca

velká cibule ab:):) a malej květináč má asi 16cm  an:)

6

Re: Tosca

a dnes http://sklad.obrazku.cz/obr524336_Tosca24.10..JPG

7

Re: Tosca

i ta Ti pokvete.-) parada!

8

Re: Tosca

Taky mi pokvete Tosca a Lady Jane, u Charismy si nejsem jistá a ještě 4 noname  ab   ab a to ještě nejsou ani vánoce.  ab    ab

9

Re: Tosca

To mě zatím  pokvete jen jedna koupená cibulka (a tedˇ nevím co to je ab ) a Charisma,ale ta se jaksi šklibí, kdo ví jestli si to nerozmyslí  ab  .Jinak zbytek spinká, a asponˇdo vánoc je nechám ve sklepě .

10

Re: Tosca

Koukám všem vám začínají kvést a já je teprve odnesla do sklepa an budu je muset zkontrolovat jestli také náááhodou někde není náznak květu ag

11

Re: Tosca

jsme na tom stejne, ted s bidou seschly listy a davam jim tak 2mesice cas nez se probudi s poupetem, takze nekdy pred Vanocema by to mohlo byt jiz veselejsi

12

Re: Tosca

Moje ještě se pořád suší, tak ani ještě nejsou ve tmě a chladnu. Co mi jde do květu tak to je nová -teď koupená.Předpokládám, že už měla dost dlouhý odpočinek. Ty dvě další pořád spí i zasazené a v pokoji.

13

Re: Tosca

Ilonko to jsou cibule kupované v létě.Jinak  spíme a je v ložnici těsno.  ab   ab

14

Re: Tosca

Tak to jo ab myslela jsem,že ještě neusnuly a už zase kvetou ab hned se mi to zdálo divné ab

15 Naposledy upravil: janka (02-11-2010 18:56:10)

Re: Tosca

http://sklad.obrazku.cz/t533860_019.JPG
Edo nevím co dělat Tosca je od středu jakoby nahnilá.Skusila jsem to vyříznout ,koupalajsem jí v previcuru potřela propolisem a porád mi připadá že je to mokré.Už druhá takhle špatná.  Co ještě mužu udělat cibule je pevná.  ac    ac    ac

16

Re: Tosca

Jani, jestli hnije od středu cibule, je to moc špatné. Teď záleží jak hluboko hniloba je. Přesně takhle nějak jsem dopadl s Pasadenou a nakonec jsem jí musel rozřezat na kousky. Pokus se ještě více vyříznout shnilé suknice, kdyby se podařilo až na zdravé, byla by naděje, že se hniloba zastaví. Jestli je hniloba hluboko, půjde to ale vyčistit špatně, chce to udělat co nejdříve. Pak bych jí namořil v přípravku proti houbovým chorobam a nechal dobře oschnout. Previcur nemusí dobře učinkovat. Nevím jak jinak poradit, možná ještě někdo další bude mít dobrý nápat

eda

17

Re: Tosca

ano, zalezi, jak moc v sobe ma tu hnilobu, take jsem mel kdysi takovouto a zachranil jsem ji tak, ze jsem ji takto zasazenou nechal pod radiatorem kde bylo enormni vedro, samozrejme zasadne bez zalivky ci roseni, nakonec i vykvetla...ale jak rikam, zalezi jak hniloba je hluboko v cibuli...

18

Re: Tosca

A co poupě mam ho asi obětovat co? Ta první od Lukonu hnila od vrchu a po ořezání ještě vykvetla a tahle přišla nedávno od cibulky Grimová.Tak jdu pitvat a koupat .Mám proti houbovým chorobám Dithiane nebo Champion 50WP.Nebo mam použít něco jiného?

19

Re: Tosca

s pripravky Ti nepomohu, nemam je jeste vsechny dostatecne proverene... poupe bych zatim nechal, odstranit ho pak muzes vzdycky..

20

Re: Tosca

Dithane by mohl být dobrý.

eda

21

Re: Tosca

Edo díky.Tak jsem ho vyřezala jeto dost hluboké ale jinak je pěkně pevná a silná tak to snad zvládne.Nechám ji do rána pořádně vyschnout.Jdu na noční tak ji ráno vyfotím a uvidíme jak bude vypadat.Byla namočená asi 3/4 hodiny tak to snad stačí.

22

Re: Tosca

Já namáčím 24 v previcuru všechny nové cibule,ty letošní byly dost poškozené.Určitě je vždy dobré vystídat dva aý tři přípravky.

23

Re: Tosca

Previcur je určitě dobrý jako prevence a k podpoře růstu. Mě se velice osvědčil, např. při řízkování cibulí, ale jak zastavit již pokročilou hnilobu, kde přípravky již nestačí a také neúčikují.  Bez důkladného očištění, je moření nefunkční a hniloba dále pokračuje. Previcur je na některé houby neúčinný, alespoň to píší v přiloženém letáku.

eda

24

Re: Tosca

Edo vykoupala jsem cibuly v Champion 50 WP.Má to byt proti  houbovým  a bakterialním chorobám.Potom jsem ránu vytřela propolisem a dneska ráno vypadá rána suchá  tak jí vyfotím a pošlu.

25

Re: Tosca

Edo souhlasím proto je nutné kombinovat více přípravků.Píši o nových cibulích a velice se mi to osvěčuje.

26 Naposledy upravil: janka (03-11-2010 13:26:49)

Re: Tosca

http://sklad.obrazku.cz/t534424_011.JPG takhle dopadla a zdá se suchá.   ac    ac     ac Pro jistotu jí ještě vytřu propolisem.Pěkně vysušuje.  :cool:   :cool:

27

Re: Tosca

Nedá se poznat jestli zakrok bude stačit na zastavení hniloby. Držím palečky.

eda

28

Re: Tosca

To jasný ale mám ji na očích .Snad ano jinak mám na Tosku smůlu  ac    ac

29

Re: Tosca

Jani to je škoda držím palce a ta moje dnes http://sklad.obrazku.cz/t536523_Tosca5.11.2010.JPG-

30

Re: Tosca

Jani,mě se osvědčil i obyčejný peroxid