1

Téma: dotaz

Ahoj, zdravím vás všechny, zkušené velkopěstitele. Když tak koukám na vaše snímky, jímá mne ne sice závist, ale trochu komplex méněcennosti - asi jako když jsme si  jako kluci ukazovali alba známek. Avšak i vy jste kdysi začínali, tak časem snad taky budu mít něco pěkného. Mám opět dva dotazy :

1. Má někdo vyzkoušenou sterilizaci zemin v mikrovlnce ? Jak dlouho je třeba "mikrovlnkovat" a jak dlouho se musí mikrovlnka větrat ? Jednou jsem to sice už dělal, ale nesměla o tom vědět manželka ( mikrovlnka smrděla jako kompost ). Raději jsem celou mikrovlnku uvnitř umyl octovou vodou. Tentokrát nepotřebuji propařit zeminu pro amky, ale pro magnolie.
  Mimochodem - pročítal jsem vaše zkušenosti s výsevy amek do zeminy a do vody. Vyzkoušel jsem oba způsoby a jednoznačně jsem pro vodní výsev. V zemi mi vyklíčila 3 semena ( 2 už odešly ), z vody jich mám 15.

2. Proč někdy uložené fotky ve formě "knížky" se záložkou "404 File not found" otevřít jdou a některé ne ? Jsou nějak zablokované nebo zazipované ? Právě před chvilkou se mi to stalo. Ne, že by mne to nějak moc štvalo, ale zajímá mne ten rozdíl, protože se na tomto foru teprve zabíhám. Dík za rady.

2

Re: dotaz

Zdravím Tě,
zacnu druhou otazkou
pokud jsem to dobre pochopil, takze je to tak ze server skladobrazku.cz jiz není a tak se nemuze fotka korektne zobrazit, v podstate neni nikde nahraná
a prvni otazka
i ja obcas proparim zeminu v mikrovlnce, musim ji vsak dat do hodne pevneho sacku - takovy jaky je urcen do mrazaku, naliji tam trochu vody-jinak se zem casto presuší a nechám to bezet na 8-15 minut-dle množství a také zalezi na síle mikrovlnky...
pokud se to nevysype nijak ji pak necistim, akorad ji nechám aspon půl hodky vyvetrat a jiz pak neni nic citit, ale je pravda, ze kdyz clovek otevre mikrovlnku tak je to dobrej odér  ab
Já mám velmi dobré vysledky prave s vysevem do substratu-prave propareneho a hlavne lehkeho s perlitem - prakticky vyleze vse na 100%
snad Ti to takto stačí, třeba ještě napisou ostatni

3

Re: dotaz

Jenom doplním Mirka, sklad obrázků ještě existuje http://sklad.obrazku.cz je možné do něho ukládat fotografie. Jejich životnost je ale malá, brzo je mažou a potom zůstanou v příspěvku jen záložky. Před nedávným časem nám po nějaké technické závadě na jejich serveru smazali velmi mnoho fotografii.
To, že je možné se podívat na některou fotografii při klepnutí na záložku jsem nevěděl. Zůstal tam odkaz ale fotografie má jinou adresu, takže nejde zobrazit.

eda

4

Re: dotaz

Pokud si někdo u svého příspěvku chce obnovit zobrazení fotografie (podmínkou je otevření obrázku kliknutím na záložku "404 File not found") musí změnit původní kód tj. první odkaz uzavřít mezi tagy IMG.

 Původní nefunkční:
[url=http://sklad.obrazku.cz/obr546966_DSCF3935.JPG][img]
http://sklad.obrazku.cz/t546966_DSCF3935.JPG[/img][/url]

Nový funkční:
[img] http://sklad.obrazku.cz/obr546966_DSCF3935.JPG][/img]
eda

5

Re: dotaz

Miroslave a Edo, díky za odpověď a za vysvětlení.
Já chci tu sterilizaci v mikrovlnce zkusit v 0,9 l kelímku od zmrzliny, který při ohřívání jídla zatím odolával mikrovlnám i teplu. Jestli s náplní zeminy praskne, budu mít  co vysvětlovat.

6

Re: dotaz

kdysi jsem použil tenké sáčky a zem se rozvalila po mikrovlnce jako omeleta  ab  tak jsem nyni vycviceny a pouzivam jen ty silne

7

Re: dotaz

Také to dělám, ale dávala jsem zeminu na misku  teda skleňěnou misku.Je to špatně? Pářilo se z ní to je fakt, ale žádné následky to nemělo  ab  ab  ab  Vodu jsem taky přidala.

8

Re: dotaz

si myslim, ze pokud miska nepraskla tak uz se bat snad nemusis

9

Re: dotaz

to ne, tu misku jsem tam měla i dřív s potravinama.ale že ta zemina je volně, není v sáčku  to snad nevadí!?

10

Re: dotaz

jo to Ti nepovím  :cool: