1

Téma: Double Record

Má to být Double Record. Počet okvětních lístků uprostřed květu je takový ochuzený. Dohromady má každý květ 10 lístků. Desátý uprostřed je jen maličký.  Měl by jich mít, podle fotografii na webu trochu více, kolem 12-13 lístků. Dá se to špatně spočítat, středové jsou malé. Snad to Record opravdu je? Nejsem si úplně jist.
První stvol měl čtyři květy a tento druhý má šest květů. Cibule stále není dobře zakořeněná, v hlíně se hýbe a nové listy stále nerostou.  Čekám jak to dopadne.
http://hippeastrum.wz.cz/foto/2009/24-2-DoubleRecord-forum2.jpg

eda

2

Re: Double Record

Budeme čekat spolu!Ale květ má nádherný -ta tvoje.Já si stejnou cibuli koupila v pondělí v Brně -Bystrci ve Čtyčlístku. Měli ji zasazenou v plastu a při přesazení vypadala dost zachovala.Jen vrchní slupka byla rozmáčená a zčernalá. Myslím si ,že to bde vpořádku.
K vánocům jsem dostala Artic White. Že má byt bílá je mi jasný, ale v seznamu jsem ji nenašla.Je už před rozkvětem ale přesadila jsem ji, protože byla zcela utopená - byla uplně vpořádku.
Ta cibule je ta Double Record .http://sklad.obrazku.cz/t266298_082009....02....jpg  http://sklad.obrazku.cz/t266299_Snmek002.jpg

3

Re: Double Record

Dnes jsem odříznul druhý stvol od Double Record, poněvadž bylo zřejmé, že tento hvězdník stále nechce vytvořit nové kořeny a tím pádem je i bez listů. Cibule v hlíně vůbec nedrží a sama se naklání. Rozhodnul jsem se podívat na kořínky, v jakém jsou stavu. Výsledek, žádné nové kořeny a to za dobu 3 měsíců!!!. Cibuli jsem důkladně očistil a pokusně jsem ponořil na 12 hodin podpučí se zbývajícimi kořeny do Stimulaxu. Uvidím, jestli to pomůže. Mohlo by to zajímat Karen, myslím, že má stejný problém se svým Elvasem. Letošní rok jsem pro některé rostliny používal substrát „Floria-květinový substrát“ od firmy Agro, ale zdá se mi, že v této hlíně hvězdníky špatně zakořeňují. Mám podezření, jestli náhodou není tento substrát pro hvězdníky příliš přehnojen. Není to letos první hvězdník, který nechtěl v tomto substrátu zakořenit. ac
http://hippeastrum.wz.cz/foto/2009/24-2-DoubleRecord-forum3.jpg

eda

4

Re: Double Record

tak to jsem včera koupil taky ten substrát je tam napsáno-s hnojivem na šest týdnů???

5

Re: Double Record

Ahoj Edo, můj  Double Record, zatím vypadá slibně, květní stvol jde nahoru a malý základ listu tam už měl a vypadá zdravě i dneska.
http://sklad.obrazku.cz/t269044_mek031.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t269043_030.jpg

Můj Elvas dneska otevřel poslední květ na prvním stvolu.Při sázení měl vidět špičku druhého a i špičku listů.Od tý doby se ale nic nezměnilo.Tenhle hvězdník měl nějaké zbytky kořenů,ake viditelně taky nekoření.Hůř je na tom ale Passadena ,která kvete má dva květy a dvě malá poupata ,žádný další stvol ani základ listů. Obě cibule se hodně scvrkly. 
http://sklad.obrazku.cz/t269052_poslednkvtnalodyzeSnmek072.jpg   http://sklad.obrazku.cz/t269055_Snmek078.jpg
U nás je obchod kde bych mohla koupit nějaký prostředek mezi svátky zavřený.A tak jsem si vzpoměla na něco co jsem používala u jiných rostlin když se jim nedařilo.Znáš mrtvou a živou vodu? Dá se to nají na vebu.Já ji používám už leta .Přístroj na výrobu máme doma. Mrtvou používám na rány, opařeniny spáleniny...i vyntřně při katarech  a tak.Živou zalévám slabe kytky. Obě cibule , tak jak píšeš, se vyvracely.,a tak nejdřív jsem Passadenu která jen tak seděla a dala se zvednout,zasadila znovu a hlouběji .U druhé jsem jen přisypala zeminu.No a pak obě dala do živé vody i s květináčem  a nechala cucat pokut braly.  No nechci to zařeknout, ale zdá se mi, že Elvas-který na tom byl přece trochu lépe  má asi po 3 dnech cibuli pevnější. Tak budu čekat.Stejně nemůžu nic jiného udělat.

6 Naposledy upravil: Radek (11-01-2010 21:47:38)

Re: Double Record

Tak jsem si také objednal dabla jsem zvědav :rolleyes:  na www.fuchsie.cz     a ještě jsem si objednal bílej Nymph

7

Re: Double Record

Radek napsal:

Tak jsem si také objednal dabla jsem zvědav :rolleyes:  na www.fuchsie.cz     a ještě jsem si objednal bílej Nymph

Mají některé moc pěkné amarylky :/ Moc se mi tam líbí Cherry Nymph ad Po tom už dlouho pokoukávám ab

8

Re: Double Record

http://www.kopci.estranky.cz/archiv/ipreview/216.jpg
http://www.kopci.estranky.cz/archiv/ifile/216.jpg

Tak pokud se mi povede vložit můj první obrázek díky Evčině pomoci s vysvětlením jak vkládat, tak by to měl být můj Double Record kupovaný jako Allure a jeho první květní stvol, který teda moc double není...Teď už ale kvete druhý a ten je opravdu DOUBLE...Nafotím a pošlu pro srovnání...

www.kopci.estranky.cz

9

Re: Double Record

Hmm, ale proč je ta fotka tak malá.....???A nejde zvětšit....!? :rolleyes:
Asi se mi to zkomprimovalo na webu, kam jsem to nahrála.... :rolleyes:
Já se fakt picnu......A to už jsem se těšila, jak nebudu otravovat Edu a budu moooc šikovná holka, co si dává fotky na diskuzní fórum sama.....Bééééé.

10

Re: Double Record

Jitko, je to špatnou adresou obrázku. Otevřít náhledový snímek do velkého rozměru a ten má tu správnou adresu. Pravým tlačítkem myši ve vlastnostech je webová adresa snímku. Je tam také napsaný rozměr snímku v pixelech, ta malá fotografie má jen 49x75 a ta velká má rozměr 654x984. Podle toho se dá poznat dopředu jak bude fotografie velká.  Na ukázku jsem spravnou adresu dopnil k té původní. Chce to zkušet a zkoušet a nemít žádné obavy že to bude špatně.

eda

11

Re: Double Record

Edo díky.....!!! Vy jste moje spása... ab
Už tomu rozumím zcela jasně.....Ten opravdový DOUBLE už bude správně.....!
(Obavy ani nemám, spíš mě chyběl ten čas k tomu zkoušení....)

12

Re: Double Record

Jitko, to jsem velice rád. Trošku je zádrhel s fotografiemi na estránkách, že se někdy nechtějí ve fórech zobrazovat. Já proto tyto adresy snímků z estránek nepoužívám. Nevím proč a v čem je problém. Možná z vašich stránek bude vše OK. Jinak se dá takto vložit obrázek i z cizích webových adres.  ab

eda

13

Re: Double Record

Hmm, tak uvidíme Edo....Mám webovky na estrankach, takže bych to řešila prioritně přes ně....Ale je pravda, že je to zdlouhavé....obecně, ne jen na estrankach. Nahrát to tam, pak vložit adresu obrázku...Eva mi psala o nějakém Skladu obrázků.....vyzkouším i tohle (až bude chvilka) a uvidím. Já jsem zvyklá si na estranky dávat až fakt konečné fotky...S podpisem, názvem odrůdy....Tyhle "meziprodukty" se mi tam zařazovat moc nechcou... :-)). Jsem strašná detailistka..... ab a ke všemu omezená místem na estrankach...Kdyby to tak nebylo, už tam mám mraky dalších fotek....Uvažovala jsem i o změně, ale.....je to zase o čase...

14 Naposledy upravil: karelex (15-01-2010 23:15:38)

Re: Double Record

kopci ten návod o kterém se zmiňuješ ti poslala Eva mailem? Jestli ne tak ti jej pošlu já. Přez Sklad obrázků je to jednoduché.
Vkládáš fotky které máš v počítači uložené, nebo třeba jen na ploše.

15

Re: Double Record

Zatím ne, jen se mi o něm zmínila v mailu.....Asi už šla spát.... ab

16

Re: Double Record

Upně s vámi souhlasím, někdy to je na estránkách o nervy. Meziprodukty bych na estranky také nedával. Na ty by stačil  Sklad obrázků nebo jiný server, kde se dají snímky zdarma přidávat. Stačí se podívat kam dávají fotografie ostatní.
Já používám uplně jiný způsob nahrávání tj. přes FTP, ale je to složitější, hlavně v nastavení.

eda

17

Re: Double Record

O FTP tuším jak se to provádí, ale raději si o tom nechám zatím jen zdát.... :-) Na meziprodukty zkusím využít ten sklad obrázků nebo něco podobného, co bude uživatelsky přívětivé....jednoduché a hlavně rychlé....

18

Re: Double Record

kopci napsal:

Zatím ne, jen se mi o něm zmínila v mailu.....Asi už šla spát.... ab

tak jsem se snažila ti to odeslat, ale nevěděla jsem ak to udělat  přez to forum. Tak nevím  došlo ti to? Jestli ne  tak písni na můj mail já ti to hned pošlu.
  karenvalkova@seznam.cz

19

Re: Double Record

Přes "soukromé zprávy" funguje posílaní zpraviček bezvadně. Akorát  přijemce si musí všimnout v menu, že má nové zprávy. už jdu spinkat, tak přeji dobrou noc.

eda

20

Re: Double Record

Já nevěděla jak tam dát její adresu, ale odešlo to tak snad jsem to vyřešila.. Ahoj  a dobrou noc Edo ab

21

Re: Double Record

mám to.....!!! U sebe na soukromém mailu.....!!! Díky Karen a všem co ponocovaly spolu se mnou, dobrou noc....

22

Re: Double Record

Dobrou noc   kopci,pěkně se vyspi ab:)

23

Re: Double Record

Jitko, taky jsem ti to poslala tak to máš aspoň dvakrát ag Nic na tom není, akorát mi občas nejde ten sklad obrázků vůbec pustit :rolleyes:

24

Re: Double Record

Já to také valím přes sklad je to paráda ještě bylo ukaž to ale zrušily to škoda :rolleyes:

25

Re: Double Record

ještě k temu Dablu record a Nymph/bílej/ jsem si objednal od Lucon glads Rilona a Blushing Bride jsem se utrhl ...  :lol:

26 Naposledy upravil: kopci (16-01-2010 15:38:34)

Re: Double Record

http://sklad.obrazku.cz/t284893_P1163564.jpg

můj double record, který už je double...i když tenhle květ zrovna moc reprezentativní není.... :/ ale rozhodně je víc double než první květní stvol

27

Re: Double Record

Tak a ted už fakt nemusím Edu otravovat s vkládáním obrázků...... ab Přes sklad obrázků je to fakt super....jednoduché a nemusím nic nahrávat na webky..Paráááááda....!!!

28

Re: Double Record

Je krásný moooc se mi líbí, tak ten taky nemám :rolleyes: ale budu shánět ab ab
Víc obrázků vedle sebe umíš? Já to tam nenapsala ,tak doplním. Nad řádkem kam vkládáš první fotku, ve žlutém poli je napsáno  : Více obrázků.  Rozklikni a dá se nejvíc 5 nahrát najednou. ab:)
vkládá se jeden po druhém , nejdou vložit najednou . ab ab

29

Re: Double Record

Díky za radu..!Někdy to vyzkouším, teď nechci zahlcovat forum.... ab, počkám si ještě až se rozvinou další květy a pak ji vyfotím znovu když tak....
Já ji kupovala jako Allium (nebo tak nějak-možná spíš Allure..ale to je fuk....) v Baumaxu ve výprodeji za 50Kč......Krásná cibule v nenahnilém stavu-protože nebyla zasazená-jen čistě cibule....Měly je tyhle 3 poslední, pak ještě myslím Charismu-ale tu mám a ještě něco plnokvětého červeného.....Chvilku jsem tomu věřila, že by to mohla být ta co je na obrázku, ale v podstatě mi to bylo jedno...Já těch plnokvětých mám strašně málo (nejsou mou srdeční záležitostí jako jednoduché odrůdy), takže byla velká šance, že ji nemám.... :cool: a protože jsem ji kupovala už i s květem (i když značně zbědovaným) líbila se mi, tak jsem si ji dala za odměnu..... ad

30 Naposledy upravil: karelex (16-01-2010 16:54:06)

Re: Double Record

Já si kupovala v Brně ve Čtyřlístku přímo ji byla za 120 Kč. Vedle ní stála Dancing Queen za 300Kč to mi bylo moc tak jsem vzala tu nejlevnější  Duble Recort. Docela jsem se na ni těšila  a vykvetla mi ta Dancing  :lol::lol: vzhledem k těm financím to byl nejlepší můj kup!! :lol: :lol: :lol:
Ale teďka už se po té původní naschvál budu koukat. :lol:
Jinak mi to je taky jedno co koupím, mám jich taprve pár co kvetou.Začínám doopravdy až od letoška. Předtím jsem měla jen dvě od sousedky.