1

Téma: Ragtime

Zítra už by se měl rozevřít docela tento krasavec zase z fa Hadeco.

http://img.janforman.com/th/099201200...RagtimeIMG2870rod0.JPG  http://img.janforman.com/th/099201200...RagtimeIMG2872ngiu.JPG

2

Re: Ragtime

no karen, to jsem zvedav co to bude za cvalíka  an

3

Re: Ragtime

cvalík je nadějný, že bude souhlasit s názvem.

eda

4

Re: Ragtime

Ještě mu do celé krásy trochu chybí, ale on to bude, aspoň doufám. Na stvolu jsou 4 květy, ale je mezi nimi dost velký rozdíl.
http://img.janforman.com/th/099IMG2900vsz5.JPG http://img.janforman.com/th/IMG2904xg3r.JPG http://img.janforman.com/th/IMG2905fi7l.JPG

5

Re: Ragtime

http://img.janforman.com/th/IMG2940fld2.JPG http://img.janforman.com/th/IMG2941k7p2.JPG

6

Re: Ragtime

Tak mám první záměnu .Místo Vegas mi vykvetl druhý Ragtime.
http://img.janforman.com/th/IMG30886tz3.JPG

Oběma to ale sluší,že?  ab  ab

7

Re: Ragtime

Karen, tak to jsem velice zvědav jestli mě místo Vegas také vykvete Ragtime.

eda

8

Re: Ragtime

Má  jej i Evča, včera jsme si psaly. Říkala, že  jí  Vegas rozkvétá  a má  bíle poupě. Tak u ní to bude zřejmě vpořádku  a ty máš větší naději, že u tebe to taky vyjde. an

9

Re: Ragtime

http://img.janforman.com/th/001ryp7.JPG http://img.janforman.com/th/002d29v.JPG

10

Re: Ragtime

krásný  a uplně stejný jako moje  ab  ab  ab

11 Naposledy upravil: Evča (09-02-2013 19:39:16)

Re: Ragtime

Tohle mělo být původně Vegas  ab

http://img.janforman.com/th/010gp8c.JPG

12

Re: Ragtime

...muj Ragtime
http://img.janforman.com/th/IMGP13041pmc.jpg http://img.janforman.com/th/IMGP13181hb8.jpg

13

Re: Ragtime

Ten se ti teda povedl, je krásně plnokvětý, ty moje oba byly taky pěkní, ale neměly tak moc bohaté květy. U obouch byly květní stvoly dost krátké, za to u jednoho nyní roste třetí stvol a tenhle teda bude vysokej hodně. Už brzo se rozevře.

14

Re: Ragtime

mel dva stvoly a oba vykvetly zaroven, takze proto to vypada tak hezky bohate....
Ted jeste cekam na Vegas....tak do tydne by se mohl rozvinout

15

Re: Ragtime

No jo, no, taky jsem měla mít  Vegas,ale byl z něj druhý Ragtime  a nejsem sama.  Tak jsem zvědavá jak to dopadne u tebe. Moje oba Ragtime vykvetly dvěma krátkýmy stvoly najednou, až ten třetí stvol je už nyní tak třikrát delší nežli ty první dva.

16

Re: Ragtime

Já měl zatím velikou smůlu co se cibulek od Hadeca týče.Polovina nevykvetla vůbec,stvoly zakrněly a zaschly,a tak nevím zda mám nějaké záměny.

17

Re: Ragtime

No to teda koukám, mně kvetly krásně všechny  a kromě té jediné záměny seděly všechny.  Trochu mě trápí Trentino .Kvetlo, ale vypadá že dál spí.  Žádný náznak listů.

18

Re: Ragtime

Jsem na tom stejně jako Jirka, polovina amarylek mi taky vůbec nevykvetla ikdyž stvoly byly již na světě... začaly zasychat a odešly.

19

Re: Ragtime

Tak to teda koukám, u mne to je dobrý dokonce oba Ragtime jdou na 3 stvol.K sázení cibulí jsem letos poprve použila zeminu sice kupovanou ale s hodně pískem .Davala jsem jej sice jen tak odhadem  ale je jej tam skutečně hodně  možná dokonce 1:1. Jo a všechny jsem namočila  do roztoku toho Maksim na půl dne, pak nechala uschnout přez noc.Po očistění odumřelých částí   ještě stimulátor. Po zasazení  nezalívám vůbec  až po týdnu nejdřív. To je jediná změna oproti dřívějšímu postupu. Kdy jsem zeminu měla taky kupovanou,ale bez písku a po zasazení ještě jednou zalevala horem aby zemina sedla.Tak že určitě jsem měla letos sázené cibule ve větším suchu. Hledala jsem změnu proto,že loni mi dost cibulí nekořenilo. Zatím ale nevím jestli ta letošní změna v tomhle směru pomohla ve všech případech.

20

Re: Ragtime

Karen,Evi,to že nevykvetly je pouze chyba uskladnění cibulí jak dovozcem,tak prodejcem,cibulky byly velice náhle ze skladovacích prostor ,kde se u Hadeca teploty pohybují do max 12 st., do teplot vysokých.To zapričinilo rašení a poté byly cibulky opět v chladu a ve finále na pultech zase v teple téměř 25 st.Cibule proto z důvodu udržení si zásobních látek na zdárný růst stvoly ,,odepsali,,Pravděpodobně jsou takto geneticky naprogramované..Myslel jsem,že jsem udělal někde chybu ale na webu jsem si přečetl  diskusi o problémech se zakrňováním stvolů a nejsme jediní,kteří mají tento problém s novými cibulkami.

21

Re: Ragtime

Aspoň že tak  ,moje to teda přežily bez újmy, ale stejně je dobře vědět, že to není chyby naše.Jirko dík za vyhledání  informací.

22

Re: Ragtime

Právě rozkvet třetí stvol a je ve srovnání s prvníma dvěma je to dlouhán.Má 30 cm  a květ je stejný jako ty předešlé 18 cm

http://img.janforman.com/th/98vyskastvolu30cmkvet18cmtu2t.JPGhttp://img.janforman.com/th/98849f.JPG

23

Re: Ragtime

pěkný je, ale ten Tvůj vyšlechtěný- plný se mi líbí víc

24

Re: Ragtime

Co se tyka mych cibulek z Hadeca-jsem na tom stejne jako Karen. Vykvetly mi vsechny (Milady, Trentino, Alfresco, Razzle Dazzle, Merry Christmas, Ragtime, Candy Floss i "Vegas", ktery je Ragtime). Je pravda, ze u Trentina, Razzle Dazzle, Candy Floss a Alfresca mi z tech dvou kvetnich puku vzdycky jeden zaschnul, ale druhy vykvetl. U ostatnich vykvetly oba. Taky je pravda, ze mi zaschnul kvetni puk i na Jewelovi, ktery mam uz tak 7 let a nikdy mi nic podobneho neprovedl :-). Sam od sebe z niceho nic, zadne presunovani, premokreni...nic takoveho a uschnul....ale hned vyrazil druhy puk a ten rostl hezky a vykvetl bez problemu.
Ja se tem cibulim z Hadeca ani moc nedivim. Myslim, ze jak pise Jirka, je to pro ne napor. Ja osobne jsem je v Baumaxu zahledla uz nekdy snad v zari (mozna rijen) a kdyz si vemu, ze je jeste v lednu prodavaly ve vyprodeji, tak si "uzily" sve...
Na druhou stranu jsou aspon ty me po zdravotni strance ve velice dobrem stavu. Na kvalitu si stezovat nemuzu. Kdyz to srovnam s temi co jsem cca pred 3 lety objednavala z Eurobulbu, to je dodnes katastrofa....koreny vecne uhnivaji, cibule jsou porad nejake mensi a mensi....:-(

25 Naposledy upravil: karelex (02-03-2013 13:47:02)

Re: Ragtime

Ahoj, z těch co máš ty  nemám  Razzle Dazzle,Merry CHristmas a Milady,ale ostatní kvetly,a docela se jim daří mimo Trentina.Ten i když, jsem květy brzy odstřihla, cibule pořád nemá kořeny. Nehnije, vypadá že zimuje ab .
Ještě mám Amalfi, .Rozeta a CHristmas Star, Alfresco ,ty taky vypadají docela dobře. Ragtime mám 2x a u obouch nasadilo na třetí stvol. Jestli se mi to Trentino vzpamatuje  tak mi k dokonalé spokojenosti už nebude scházet docela nic.

26

Re: Ragtime

http://img.janforman.com/th/0013k09.JPG

27

Re: Ragtime

Místo Vegas Ragtime od firmy Hadeco
http://hippeastrum.wz.cz/foto/2013/RA1(1)-f.jpg

eda

28

Re: Ragtime

Tak jsme na tom všichni stejně, aspoň si nebudeme závidět  ab  ab  ab

29 Naposledy upravil: dj.joop (06-04-2013 17:50:00)

Re: Ragtime

http://img.janforman.com/th/PB200009kezl.JPG http://img.janforman.com/th/PB2000101kq2.JPG http://img.janforman.com/th/PB230032os8n.JPG http://img.janforman.com/th/PB230006hd1l.JPG

30

Re: Ragtime

Tak loni kvetla jako nově koupená s krátkým stvolem, ale krásně plnokvětá. Letos má stvol docela vysoký, za to první dva protilehlé květy jsou dočista jednoduché. Další dva už trochu plné jsou.

http://img.janforman.com/th/099201200...RagtimeodJirkyzHadecob26f.JPG http://img.janforman.com/th/IMG1729wxh6.JPG http://img.janforman.com/th/IMG17304lah.JPG