31

Re: Zazimování hvězdníků

Natali, vítám tě holky ti určitě poradí seš tu mezi náma dobře ab ab


Pavle to vůbec nevadí ab ,klidně si je mohl poslat všechny najednou,já na ně nespěchám an


Karen, já se spletla-těch truhliků je  15 ab ab ab mě se zdálo že jich je nějak málo ab ab ab

32

Re: Zazimování hvězdníků

Ďakujem Vám všetkým za krásne prijatie a radu ako ďalej. Určite nechcem, aby mi uhynula, lebo je neskutočne nádherný kvet. Ešte otázočka. Keď začne rašiť, tak presadiť, to som správne pochopila? A potom dať kde? Na okno, alebo aké stanovište potrebuje? Ja viem, ešte je to skoro, lebo teraz má len krásne zelené listy, ale nechcem niečo pokaziť.:)

33

Re: Zazimování hvězdníků

Měla by aspoň tři měsíce odpočívat. Po té době ,když uvidíš že raší ji vem do pokoje nebo tak podobně a dej do nové zeminy. Používáme kupovanou zeminu pro pokojové květiny .U nás mají různou barvu obalu .Dávám přednost červené - podle rady skušenějších  - prý je lepší. Zasadíš tak aby byla 1/2-1/3  nad zemí. Jen trošku zalít nejlépe dešťovou vodou. Necháš postavenou ne na slunci-jestli nějaké bude. Teprve až začne víc růst tak znovu zalít. Víš ony ty cibule rády chytají hnilobu,proto je třeba tak opatrně zalévat. Většinou nejdřív roste květní stvol ,pokud budou prvně listy můžeš už mít víc na oknu  a snese víc vody. Jestli je jen květ ,stále zalévej velice opatrně.

34

Re: Zazimování hvězdníků

Natali....taky Tě tu vítám an

Tak já mám na zimování o dvě méně ac  Dneska jsem rozhrnula tu džungli a s hrůzou zjistila,že to dvě nepřežily-Angelique a Green Goodes co měla mít ta miminka,takže to vypadá blbě :mad: ac

35

Re: Zazimování hvězdníků

Natali, rašit může začít přibližně od ledna do března. Po vyrašení dej rostlinu na světlé okno při běžné pokojové teplotě. Ven může jít až koncem května.
Karen vše ostatní bezvadně vysvětlila.

eda

Re: Zazimování hvězdníků

Macku to je škoda ale co se dá dělat:rolleyes:

37

Re: Zazimování hvězdníků

Marcelo, jak se to mohlo stát, to provedla naše zlá moucha?

eda

38

Re: Zazimování hvězdníků

Ne ne obě uhnily.Ta Angelique už byla jednou nahnilá,když jsem ji koupila tak se to hold vrátilo,ale tu ještě zkusím zachránit.Teď osychá,pak ji oloupu,případně ořežu.Pojede do Previcuru a uvidíme :cool:

39

Re: Zazimování hvězdníků

Marci, té Angelique je obrovská škoda ac ac Snad ji zachráníš ad

40

Re: Zazimování hvězdníků

Díky doufám v to

41

Re: Zazimování hvězdníků

Ahoj prosím o radu včera jsem prohlížela Amky a u některých jsou mimča poraďte jestli je mám od mateřské rostliny oddělit teď nebo až z jara až je budu přesazovat.Nerada bych jim ublížila.
                                                    Díky Ilona

42

Re: Zazimování hvězdníků

Pokud nemají své kořeny nechal bych je ..já je teda oddělávat nebudu ne nechám je u mateční rostliny zaschnout listy a uvidíme potom

43

Re: Zazimování hvězdníků

No a vůbec, jestli že nebudeš amky přesazovat teď ,ale až na jaře, tak do nich vůbec nevrtej a nechej všechno až budeš vyndávat rašící cibule.

44

Re: Zazimování hvězdníků

a nebo jak píše karen ano... an

45

Re: Zazimování hvězdníků

Díky za radu také jsem si to tak myslela bojím se aby přes dlouhou zimu nevyschly no uvidíme nechám to tak a jak píše Karen nebudu do nich vrtat ab moc díky

46

Re: Zazimování hvězdníků

ale ty nové od nich co jsou jak je prodávají taky mají u sebe mimina bez listů tak to asi nevadí sem se zamotal nějak

47

Re: Zazimování hvězdníků

Ilonko,vůbec jim neublížíš ony to přes zimu vydrží an

48

Re: Zazimování hvězdníků

Všem díky an

49

Re: Zazimování hvězdníků

podzimní úprava -http://sklad.obrazku.cz/t504650_sms.JPG-http://sklad.obrazku.cz/t504651_sms2.10.2010.JPG-http://sklad.obrazku.cz/t504652_sms2.10.JPG-http://sklad.obrazku.cz/t504653_smsice.JPG-http://sklad.obrazku.cz/t504654_smska.JPG-http://sklad.obrazku.cz/t504655_smska2.10.JPG-nechtělo to zaschnout

50

Re: Zazimování hvězdníků

Pěkné trsy se ti urodily ab taky tam takového něco budu mít. Jedině ale u těch babičkovských, Ty ušlechnilý co jsme kupovaly za drahý penízky když mají jednu tak to jsem ráda.Většina nemá nic. Dokonce jsem u jedné měla cibulinku při koupení a ani do teď nevyrostla,i když při přesazování tam pořád byla a zdravá.Ty to máš fajn, že je máš kde nechat zasychat.

51

Re: Zazimování hvězdníků

s těmi popisky jsou všechno kupované ale je toho dost i tak a to máš tady ty jednu bedničku  ab jinak by tam toho bylo víc  ab

52

Re: Zazimování hvězdníků

Radku jsi tu?! Kája právě vyjíždí z Brna

53

Re: Zazimování hvězdníků

Tak už je to tady zase.Zazimovat amarylky.Mě to je vždycky strašně proti srsti je nechat uschnout.Všechny jsou krásně zelené a žloutnout nehodlají.Růžová má listy přes metr a zabírá skoro celé okno.Neznámá zase sotva 40cm ,ale 2x tak široké a kulaté,vypadá spíš jak klívie.Benfica zas má 20 listů,ale cibule prakticky nenarostla.Síla svazku lupenů nad cibulí je stejná, jako velikost cibule. Místo není,takže kromě Picotee a Clowna,kteří marodily,zimovat musím.Ale nechce se mě.

54 Naposledy upravil: karelex (05-10-2010 10:34:00)

Re: Zazimování hvězdníků

Leni já je mám ještě pořád venku a je vidět, že jim to prospělo,dokonce samy poznaly,že je čas jít hajat.První čeho jsem si všimla bylo, že se celkově ten porost - je to jako prales -snížil.Nejdřív začaly listy celkově se sklánět.Myslela jsem si že se mně to zdá,ale příště už to bylo viditelný jasně.Listy klesají k zemi a když jsem se posledně na ně koukala, už se mezi nimi ukazují i žloutnoucí.Celej přístřešek mám teď pod igelitem ,aby na ně nepršelo,ovšem při takových deštích jako byly nedávno tam voda prosakuje spodem.Dnes jsem chtěla dokončit semenáčky a zítra začít s velkýma, jenže od včera poprchává.Tak zase odklad.Jen Papilio vezmu dom.
A tak ti jich nemusí být líto.Kdyby byly v přírodě poznaly by to samy. Minule ty první -pořád je mám -když byly celej rok doma taky to nepoznaly a musela jsem je uklízet i s listy.
A to jsem je už od srpna přestávala zalejvat.Nejdřív po týdnu a od září vůbec.

55

Re: Zazimování hvězdníků

Také mám velké cibule ještě na balkoně a jak píše Karen sami pozvolna začaly žloutnout
opravdu poznají kdy je jejich čas.Chtěla bych je tam ještě nějakou dobu nechat dokud co
nejvíce nezežloutnou,ale hlásí v noci už přízemní mrazíky,tak nevím asi je také budu pomalu uklízet.No ještě uvidím třeba to s mrazíkama nebude tak horké ab a zimování se oddálý an

56

Re: Zazimování hvězdníků

Ty moje pod netkanou a ještě igelitem ,si myslím,že i nějaký ten mrazík by přečkaly.Víc mě vadí ten déšť. Jednak jím tam zamoká a hlavně nemohu pokračovat. V dešti na zahradě vysedávat nebudu. Včera ,když jsem přesazovala semenáčky docela mě překvapilo jak měly mokrou zem.No a zase prší a teďka docela dost.Drobně ale hustě.Takže dneska tam vůbec nepůjdu.:( ac ac

57

Re: Zazimování hvězdníků

To počasí nám zase nepřeje u nás je sice zataženo,ale neprší pršelo ráno drobně když jsem šla z noční. ag Ještě by to chtělo sluníčko žloutnutí by se urychlilo ab Ach jo to počasí ac

58

Re: Zazimování hvězdníků

DOBRÝ VEČER,DĚKUJI VŠEM,KTEŘÍ MI POSLALI SEMENÁČKY.UŽ JSOU ZASAZENÉ A DOUFÁM,ŽE SE JIM BUDE U MĚ DAŘIT.MÁME U NÁS TROCHU PROBLÉM S ELEKTŘINOU,TAK SE DOSTANU NA INTERNET OMEZENĚ,PROTO PÍŠU AŽ TEĎ.AHOJ.MERLOT

59

Re: Zazimování hvězdníků

Merlot, pokud bys nějaké semenáčky chtěla tak napiš. ab

60

Re: Zazimování hvězdníků

Ja som Merlot nejakých 30? poslal v pondelok. ab an ab