241

Re: Zazimování hvězdníků

Jdu fotit. an

242

Re: Zazimování hvězdníků

hurrrá :cool: an

243

Re: Zazimování hvězdníků

Miro adresu máš na SZ. Dík

244

Re: Zazimování hvězdníků

http://sklad.obrazku.cz/t551547_DSCF4032.JPG tak co?

245

Re: Zazimování hvězdníků

Vidíš Mirku, já doslala Lemon_Lime letos v březnu  dařilo se jí  a nakonec jako jedinou amku mám po letnění poničenou.To je ta co jsem jí sem už dávala, jak jí nějaký žrout obousal povrch podpučí. Taky má 3 mimča ale velikosti větší  špendlíkové hlavičky . Zatáhla a spí, jsem náramě zvědavá jestli poroste.Nebyla by tak moc malá  průměr cibule je 3,5 cm - obvod 11 cm,ale skoro žádný podpučí.

246

Re: Zazimování hvězdníků

jak rikam, nemam s tim moc zkusenosti, ale rekl bych, ze uspesne by to bylo na pul-ty velke by dosly ty male asi zasly...

247

Re: Zazimování hvězdníků

Jani, mně teda už pár semeníku ve vodě dozrávalo, ale né tak dlouho. To ti bude dozrávat až tak po vánocích. Je na tobě, jestli ti na semenech moc záleží. A jestli se rozhodneš stříhat  tak v ruuce drž papírový kapesníček stočený a velice rychle jej zasuň do stvolu . Nestříhat nakrátko, i když pro semena čím delší stvol tím větší naděje že dojdou.Určitě myslím, že bys neudržela všechny. Já jsem to udělala jen u .Evergreenu  a Night_Staru, když po odkvětu nerostly listy vůbec, cibule se začala klátita zjistila jsem že je uplně bez kořenů, teprve potom jsem to fikla. Mám to ve fotkách " Léčení hniloby cibule"

248

Re: Zazimování hvězdníků

Já to na jarě skusila s Rilonou ale nevímv kterém týdnu to bylo.Nenapsala jsem si to.Ale dozrály to jsou ty co jsem vám pak posílala.
No zatím ještě počkám a prostě to risknu.

249 Naposledy upravil: Oliq (20-11-2010 19:46:01)

Re: Zazimování hvězdníků

Janka Cibule zásob již strávila, ale šipka bude stále fungovat po vytvoření semen  jako list,,, to je zelená - to má chlorofylu. Když to uschne - to vše už v cibulu.
Po shlédnutí fotografií. Je to ještě brzy řezání, budou semena ve vodě být špatné.
Rozhodněte se - co chcete: abo semena nebo cebule vzrostla více.

250

Re: Zazimování hvězdníků

asi mas pravdu Oliq

251

Re: Zazimování hvězdníků

Oliq díky tak řezat se nebude.

Vidíš jak ti to jde s češtinou už ti rozumíme.Šikulka  ab    ab

252

Re: Zazimování hvězdníků

Jo,jo. ab  napůl-automatický překlad(Google+Oliq)  ab

253

Re: Zazimování hvězdníků

Jani, myslím že už tak velké semeníky by to na stvolu zvládly.Vypadají už celkem velké.Samozřejmě že nemůžeš počítat s plnýma semeníkama.To v každém bude jen pár semínek.Zase lepší něco než nic.

254

Re: Zazimování hvězdníků

Teď jsem to hledala  kolik mně jich tam tenkrát v tý vodě dozrálo, vím,že všechny ne, našla jsem určitě že dozrály minimálně po dvouch a semen tam bylo plno, a i dobře klíčila.

255

Re: Zazimování hvězdníků

Před chvílí jsem nakukovala na svoje zazimované cibule, teploměr ukazuje 10 °C, tak to je fajn a pár jsem jich namátkově rozbalila a hned první rašil květní stvol je to Benfica...,napučená je malinko, a tak jsem ji zase zabalila a dale spátky. Tak to už jsou celkem 3 cibule co by šly na květ. Nechala jsem je tam všechny. Vyrytý jsou od začátku října, ale zazimované teprve chvíli.

256

Re: Zazimování hvězdníků

Karen, raší asi vlivem teplého podzimu. Mě také začaly už tři ukazovat poupě.

eda

257

Re: Zazimování hvězdníků

tak to blahopreju! jste to ale vzorní pestitele!! mne zatim nerasi-no vloni si pamatuji, ze furt jsem oddaloval Evergreena az sem ho nakonec sazel, kdyz mel 20cm vysoky stvol ab

258

Re: Zazimování hvězdníků

Ona ta Benfika byla uklízená a ještě ani nebyla docela suchá, měla jsem takto nedosušených cibulí několik a dala jsem si je zvlášť abych mohla dodatečně odebrat těch několik posledních listečků.
Je teda ale pravda, že tato amka byla na zahradě ze všech nejvyšší, víš jak jsem měla ten přístřešek vysokej, je to vidět i na fotce .Mně v nejvyšším bodě sahala pod prsa a tahle amka dosáhla až do vrcholu.Pořád jsem jí rovnala listy aby se nedostaly pod žebra výstuže konstrukce.

259 Naposledy upravil: Miroslav (21-11-2010 22:59:46)

Re: Zazimování hvězdníků

asi uz ma jmeno Adéla,vid? aspon bych s ni mohl slavit v jeden den narozeniny ab vidis Karen, nakonec jsme pokrtili Tvou Benficu - ted pred 11ctou  an ab

260

Re: Zazimování hvězdníků

ab ab ab

261

Re: Zazimování hvězdníků

no, asi nám ten teplý podzim rychle skončí. u nás už bude sněžit určitě v úterý a podle předpovědi má koncem týdne už pěkně mrznout

262

Re: Zazimování hvězdníků

Dobrý den,
mám velkou prosbu o radu . Moje amarylka, kterou mám stále v místnosti, v létě odkvetla, stále ale má pevné zelené listy, které se nechystají žloutnout a odumřít. Asi jsem ji moc zaléval? Co dělat, abych ji přezimoval a aby se zbavila listů?
Druhá amarylka ve stejných podmínkách začala ztrácet listy, zbyly jí dva, ale nedávno vyrašil nový uprostřed. Mám dát obě do sklepa? Listy uřezávat by asi neblyo dobré? Děkuji všem znalcům, kteří mi pomohou radou.

263

Re: Zazimování hvězdníků

Ahoj Petře Petře ab ab .Vítám tě jako první mezi námi  ,co jsme se tak pobláznili do amek, že s nimi chodíme spát i vztáváme. Tak aby se ti s námi líbilo  a máš li vlož fotečku  an an an
No a stím zazimováním.Nejspíš je to tak jak jsi řekl, moc dlouho jsi zalíval. Když jsem je měla celoročně v květináčích, končila zálivka koncem srpna. Nyní je v létě mám na zahradě na volno v půdě a tak je to se zálivkou spíš na přírodě. Začátkem října jsem všechny vyryla oklepala hlínu a nechala je uschnout v koupelně u topení. To můžeš udělat taky. Vyklopit, otřepat zeminu a rostliny i s listy nechat zavadat na teplém sušším místě  v bytě. Pokut chceš zimovat v květináči, ,nechala bych je taky tak u kamen bez zálivky . Listy teda neseřezávám .Na zimu je dávám do tmavé místnosti bez topení, u mne je to špajz. Teplota je tam nyní 10°C pod 5°C to nekleslo. Vím že jsem tam jeden rok strčila amku i s listy a obírala je až zežloutly.

264

Re: Zazimování hvězdníků

Děkuji Karen moc za odpověď a radu, amarylky jsou skutečně nádhera, vlastně nechápu, že je člověk nepotkává na každém rohu.
Petr

265

Re: Zazimování hvězdníků

Zajímalo by mě, od kdy počítáte zazimování cibulí. Já je vyrývala ze záhonu začátkem října. Ještě se mi to zdálo ,že je to moc brzy, ale tenkrát se zdálo že se ochlazuje a potom i přišly nějaké ty mrazíky. Cibule jsem pak ještě měsíc dosušovala v koupelně, nežli jsem je zbavila všech listů. Tak že vyrývané byly sice už začátkem října, ale zazimovat  zabalené do novin a dané do chladna to jsem dělala až začátkem listopadu.Tak teď nevím jsou zazimované už dva měsíce nebo teprve měsíc?

266

Re: Zazimování hvězdníků

Karen, já omezuji zálivku od poloviny září a v polovině října je šoupnu do tmavého sklípka a nezalévám, dokud všechny listy neuschnou. Zimování, tak počítám od 15 října, přestože ještě nemají úplně suché listy.

eda

267

Re: Zazimování hvězdníků

No jo, na zahradě jsem moc zálivku kontrolovat zvláště na podzim nemohla. Měla jsem je sice pod igelitem ale voda prosakovala z venku. Tak ,že až po vyrytí zůstaly na suchu.Tak co myslíš ty mám to brát jako zimování od vyrytí nebo od zabalení a šoupnutí do chladna a tmy.?
Když jsem je měla celoročně na okně přestala jsem zalévat postupně od srpna.Dobrovolně listy dolu nešly až jsem je postavila do koupelny bez zalití a k topení. Stejně většinou nějaký list ještě byl i když šly do tmy a chladu. Tenkrát jsem to brala až od té poslední fáze v tmě a chladu.Ale když je vyryji, jsou bez hlíny??... nevím poraď od kdy bys to počítal ty?...

268

Re: Zazimování hvězdníků

Karen, já to taky nevím a ani to nějak neřeším. Délku zimování nechávám na cibulkách, až když začínají rašit, tak je dávám do tepla k vegetaci. Některé zimují měsíc a jiné třeba 4 měsíce. Vždy jednou týdně všechny zkontroluji a kouknu jestli nějaký list nebo poupě nevykukuje. Už nyní jsem jich alespoň 10 přesazoval a dával k vegetaci. Protože nyní ve sklípku  klesla teplota na 10, tak počítam , že se rašení hodně zbrzdí.  Délku spánku asi budeš muset brát nějak přibližně, určitě hodně záleží na skladovací teplotě

eda

269

Re: Zazimování hvězdníků

J j mně spíš jde o maximální dobu jak je tam mohu nechat.myslím na ty co nebudou rašit.Abych to třeba nepřehnala  a nenechala je spát moc dlouho. Měla jsem za to že to májí být 3 měsíce.

270

Re: Zazimování hvězdníků

kdyz uz jsme u toho zazimovani tak jsem zjistil jeden detail - Charisma, ktera mela na podzim dost spalu se ted z toho vytřesala sama - mam ji v kotelne kde je asi tak 18st, v blizkosti jdne roury kde je teplo, takze je jasne, ze sucho a teplo spála vubec nemusi an - ba co vic, objevil se stvol..