61

Re: Seříznutí podpučí

Tvy fotky me Karen moc bavi, mas to perfektne vsechno zdokumentováno !
Jirko, ty uz jsi to nekdy delal?asi jsi to nefotil,vid? mam z toho trosku obavy-ujede ruka a je po ni :o

62 Naposledy upravil: karelex (23-11-2010 17:42:42)

Re: Seříznutí podpučí

Teda to je úžasný, to stojí za pokus,  :rolleyes:
Mirku dík za pochvalu. Já to dělala tak hodně názorně právě pro tyhle případy - říkala jsem si že se to může někomu hodit.  an

63

Re: Seříznutí podpučí

Nicmene diky Jirko - v momente kdy budeme mit kvalitniho vybraneho semenace tak jiste budeme muset kvuli rychlejsimu namnozeni tento zpusob pouzivat

64

Re: Seříznutí podpučí

Asi jsem to napsala špatně.Cibule jsou v pořádku,zaschly a spinkají.Ale nechtěla jsem to podpučí vyhazovat a dala jsem ho do substrátu no a právě to mi chytá plíseň.
Na druhou stranu co bych chtěla když jsem nato hodila sáček a dala to k topení.

65

Re: Seříznutí podpučí

zkus to polít aspon Merpanem ci Previcurem..

66

Re: Seříznutí podpučí

Už od rána přemýšlím nad žiletkovým experimentem.Nemohu docílit aby Trentino mělo cibulky,nebo semínka.Tak přemýšlím že bych ho řízla.No co když už jsem si letos koupila druhou cibuli,tak bych mohla experimentovat.Stejně se mi ta odrůda jaksi nezdá.Nevydoluji z ní nic a přes léto taky žádné zázraky.Spíš jestli není příbuzná s Beladonou.

67

Re: Seříznutí podpučí

Trentino je diploidní,stejně jako například Papilio a není samosprašné.Na jaře jsem taky měl snahu opylovat a protože jsem taky neuspěl,tak jsem to hledal na netu.Jediné opylení co se mi povedlo bylo Red Lilian x Trentino(T. otec) a to ještě se slabým výsledkem 6 semen,která ovšem všechna vzešla a rostlinky drží.

68

Re: Seříznutí podpučí

Já mám dvě malé cibuličky od mateřské rostliny od Helenky  a to   Charisma a Clowna. Ani jedna se nehejbe.Mám je přibližně měsíc. A tak když jsem dneska ošetřovala nově zakoupené cibule  vyjmula jsem ze zeminy i tyhle dvě. Žádné se nedařilo, u obouch bylo podpučí taky trošku vyšší, a kořínky se kterými přišly byly odumelé a tak jsem obě cibulky seřízla, vykoupala v Merpanu,nechala oschnout a nakonec zase zasypala stimulátorem růstu. Doufám že teď se snad už jim povede a že se pohnou.
Clown seříznutí podpučí a očistění, pak koupel a po oschnutí zasypání  http://sklad.obrazku.cz/t555395_272010...nerostlykontrolaaseznutpodpu.jpg   http://sklad.obrazku.cz/t555394_272010...koupelvMerpanuazasypnstimultorem.jpg 
Charisma po seříznutí, očistění a koupeli,
http://sklad.obrazku.cz/t555397_282010...nerostlykontrolaaseznutpodpu.jpg  http://sklad.obrazku.cz/t555396_282010...koupelvMerpanuazasypnstimultorem.jpg   tohle odkrojené podpučí bylo větší a v celku - tak jsem jej tam přidala http://sklad.obrazku.cz/t555398_282010...vloenoodkrojenpodpu.jpg

69

Re: Seříznutí podpučí

myslim, ze budou obe odrudy v pohode, nevypadaji na to, ze by se jim zas tak nelibilo, chce to cas

70

Re: Seříznutí podpučí

Ona ta Charisma už spinkala s maminkou, a tak proto možná ty kořínky odumřely,ale měla jich spoustu,ten Clown,měl jen jeden a byl čerstvě odlomený měl tam ranku.Taky si myslím že půjdou, ovšem ta od tebe byla stejně velká, přišla poslední a už je předběhla. Proto mě taky zajímalo co se s nimi děje či neděje. ab ab ab

71

Re: Seříznutí podpučí

by me zajimalo, zda by ty koreny rychleji rostly kdyby se pouzil ten tzv.zazrcny Lignohumát,nevim zda se to tu resilo. ale alespon u sazenic rajcat ten pokrok byl velmi poznatelny, tak by me zajimalo jak hvezdniky...

72

Re: Seříznutí podpučí

Dneska jsem taky kontroloval amky těsně před květem u kterých nerostou listy a u Passadeny jsem zjistil, že je úplně bez kořenů. Tak jsem na ni zvědavej, jestli nějaké vyraší. Vím, že jsem někde na DF četl příspěvek od Edy, že měl tuším stejný problém. Tak uvidíme. Podpučí sice velké nemá, ale asi bych ho seříznul, taky vykoupal v Merpanu či Previcuru, zasypal dřevěným uhlím nebo namočil do stimulaxu a čekal bych na zázrak, že se nějaký ten kořínek objeví. U Sweet Pink se mi to takhle podařilo.

73

Re: Seříznutí podpučí

Já měla letos taky s Passadenou ty stejné těžkosti. Postupně vyrostly dva stvoly - ne najednou a žádný lísteček. Teprve po odkvětu začaly růst.Když jsem ji zasadila ven všechny listy šly pryč a teprve tam narostly pořádný. při zimování měla cibuli pěknou silnou. Jsem zvědavá jestli se tyhle potíže budou další sezonu opakovat. Tady to mám nafoceny   http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31_cast … sadena.jpg

74

Re: Seříznutí podpučí

Karelex, Martine podívejte se asi za 10 dní jestli kořínky začaly růst. To by mě hrozně zajímalo. Kdyby to fungovalo byla by to senzace.
Mirku, na Lignohumát tu máme téma, ale nic určitého, jestli tento přípravek pomáhá, tam asi nenajdeš.

eda

75

Re: Seříznutí podpučí

sem si myslel ze tu je .-)
Karen, ty fotky jsou skvely - jak sel cas s Passadenou-moc se mi to libi an

76

Re: Seříznutí podpučí

Jirko,taky jsem opýlila trentinem červeného kolibříka a zatím to drží-tak snad by něco mohlo být.Výhoda je v tom,že ty červený kolibříky mám dva .Jeden má pět květů a ten druhý bude mít dva stvoly,takže toho udělám asi víc a uvidíme co z toho vyleze.

77

Re: Seříznutí podpučí

Edo, já už to dělala víckrát a pokaždý to fungovalo. Je ale velký rozdíl jde li o omlazení přestárlé cibule  jako v tomto případě.  http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31_cast … untal_.jpg
Nebo o vyhnívající podpučí.Tam ten postup není tak patrnej.

78

Re: Seříznutí podpučí

Edo, jakmile odkvete květní stvol a neubude náznaku kořínku, tak se pustím do operace. Výsledek potom zveřejním.

79

Re: Seříznutí podpučí

Nemocnou cibulku jsem nemyslel, seříznuté podpučí by mělo být čistě bílé. Mě jen šlo o to ,jestli se cibule probudí, když dlouhou dobu, několik měsíců neroste a nemá přitom již téměř žádné kořeny. Takto zabržděných  cibulí jsem měl již více. Nedávno se mě tento experiment povedl se Susan, cibule po seříznutí podpůčí začala také velice brzo růst.

eda

80

Re: Seříznutí podpučí

jj rozumím, ta moje sice rosty listy ale kořeny nešly a ty co tam na začátku byly spíš odumíraly.Po seříznutí podpučí bílé bylo tenkrát i dneska a tenkrát se to pohlo do týdne.

81

Re: Seříznutí podpučí

Dnes, jsem šmiknul další podpůčí kolibříkovi. Nová cibulka, která kvetla jen chabě, stvol předčasě uschnul a květy brzo zvadly. Nové kořeny cibule neměla žádné, jen staré a ty ještě zasychaly.
Listy také žádné. Přibližně za 14 dní se podívám na výsledek a podám hlášení. Tak uvidíme jestli bude nějaká změna a nějaký ten kořínek vyroste.  :o Minulý měsíc jem uříznul podpůčí Mambu, psal jsem jak mu začaly okamžitě růst kořeny, dnes již rostou i listy. Nastartoval, jako když ho nakopne.  ab

eda

82

Re: Seříznutí podpučí

nefotils to nahodou Edo?

83

Re: Seříznutí podpučí

Fotku mám, ale dám jí až za 14 dní, současně, pokud budou nějaké kořeny. Uvidíme.

eda

84

Re: Seříznutí podpučí

asi o vikendu, to bude vic casu, tak seriznu White Nymph...spodek je skoro stejne velkej jak cela cibule...takze asi nemam na vyber a ona taky ne :-(

85

Re: Seříznutí podpučí

Ty dvě malé cibulky jsem po zhruba 14 dnech kontrolovala  a zatím teda vůbec nic.Neraší  a ani kořínky se neukázaly. Ale ani nehnijí.Tak budu čekat dál, jsou v kuchyni na okně.

86

Re: Seříznutí podpučí

to bude prekvapko an an

87

Re: Seříznutí podpučí

Kromě papilia získala jsem letos i Minervu , ale u té mi úplně uschly kořínky a odpadly. Pokusím se jí namočit do stimulátoru a uvidím. Nebo by mi někdo ze zkušenějších poradil jiný postup? 
                                     Děkuji předem  Myška

88

Re: Seříznutí podpučí

24.11. jsem seřízla podpučí u malé cibulky od Charismy od HELENKY.Nahoře jsem dávala fotky. Dneska se ukázal lísteček.Tak mám dáreček k Vánocům.
Helenko konečně aspoň jeden,ale Clown nic a vypadá že to spíš vzdal. Ještě že to nebylo obráceně,protože Clown mi rozkvetl teďka z neznáme amky  co jsem dostala z Polska. Tak se moc raduju. Trvalo to od seříznutí měsíc ale povedlo se.!!!  Heli dík!!

89

Re: Seříznutí podpučí

Karen, mě se zatím od Clownu chytlo jen polovina cibulek.Zatím to nevzdávám,určitě se na jaře vzbudí a porostou.Pokud by Autrey zlobila,tak bych ti na jaře poslala novou.Určitě se tam nějaká najde  ab

90

Re: Seříznutí podpučí

Amíci právě na fóru také řeší jestli mají seřézávat podpůčí takže nejsme jediný komu to vrtá v hlavě.
http://forums.gardenweb.com/forums/load … 14.html?21

eda