1 Naposledy upravil: dj.joop (10-10-2010 23:44:24)

Téma: Amarylis od Krtka

Další odkaz na obchod s amarylkami: http://cibulkyodkrtka.cz/Amarylis/

2

Re: Amarylis od Krtka

slusny ceny maji to tedy jo:-)

3

Re: Amarylis od Krtka

Jirko svělé, přibude další odkáz na hlavní stránku.

eda

4

Re: Amarylis od Krtka

Já už jsem objednávala od "cibulky od krtka" a můžu všem doporučit . Objednávka byla dodána do dvou dnů !!!! Překvapila mě ta rychlost a cibulky jsou velké a zdravé.

5

Re: Amarylis od Krtka

Koukala jsem u Krtka mají 15procent slevu ab

6

Re: Amarylis od Krtka

Krtek šel s cenama ještě dolů.Nemůžu jen jedna se mi prodraží   ac    ac

7

Re: Amarylis od Krtka

Já si u nich taky objednal a musím říct, že jsem byl mile překvapen rychlostí jakou mi zásilku poslali-za 2 dny jsem to měl doma. Cibule jsou krásné, zdravé a všechny už měli lístky, jedna dokonce na květ.;) Teď jsou trochu vyprodaný, ale pán mi psal že v lednu by měli dostat nové zboží, tak uvidíme s čím přijdou.
Zdeněk

8

Re: Amarylis od Krtka

Vitam te tu Zdendo, pochlub se, co sis koupil za odrudy?

9

Re: Amarylis od Krtka

Díky. :-) Zatím jen Red Lion a Double Record, která za chvíli pokvete. Jsem začátečník, takže teprve zkouším jak se u mě amarylům povede, jsem spíš na venkovní kytky, ale amaryly mě uchvátili, tak to zkusím.

10

Re: Amarylis od Krtka

Ahoj Zdenku, taky tě vítám mezi námi co nedáme na tyhle překrásné květy dopustit, a co se týká toho že dáváš přednost venkovním kytkám? No celé léto jsem je měla venků a že se jim tam teda líbilo!!! ab ab ab Koukni se semka!!  http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31k_Ama … a_zahrade/

11

Re: Amarylis od Krtka

Tak přes léto je taky plánuju dát ven, ovšem na tvoje zahradnictví (zatím) nemám. ag

12

Re: Amarylis od Krtka

To se musíš víc snažit,já je mám teprve dva roky takto víc .Věř tomu nebo né, jde to nějak samo ab ab ab

13

Re: Amarylis od Krtka

a co pestujes za venkovni květenu?-klidne odpovez v tematu pokec o vsem, at tu nedelame neporadek v tematech

14

Re: Amarylis od Krtka

Nikliku vítej.Jestli tě amky chytnou tak máš zahradnictvví do jara.   ab   ab   ab
Já měla v unoru 3 a k dnešku jich je skoro 80 ks.A to nepočítám semenáčky a mladé cibulky.   ab     ab    ab

15

Re: Amarylis od Krtka

Jani, fakt?! tos mi teda vypalila rybnik ab  no nedej boze az vykvetou nadejny semenace, to bude jeste horsi an

16

Re: Amarylis od Krtka

To vypálíme holanďanům rybník a budeme tu mít květinový ráj ab ab  ab

17

Re: Amarylis od Krtka

To mi ani neříkej už začínám tahat cibule z pod postele.Potřebovala bych nějakej regál aspoň s 4 policema.  ab   ab
Začíná bejt těsno .  ab    ab

18

Re: Amarylis od Krtka

si myslim, ze pokud byste nejakou žádanou barvu namnozili a nabidli Holandanum, ze nejakej ten peniz vam urcite daji! navic ted obecne je krize a vsechny kvetiny co lze prodat v kvetinaci maji velky plus..jak se tak dozvidam

19

Re: Amarylis od Krtka

Ani za nic.  Ať si vypěstují sami.    ab   ab

20

Re: Amarylis od Krtka

Mi jim nic prodávat nebudem,uděláme si svůj prodejní řetězec  ab  ab  ab

21

Re: Amarylis od Krtka

ten retezec by byl dobry..ale odruda neni odrudou pokud se svetove nerozsiri an

22

Re: Amarylis od Krtka

Jak se to vůbec dělá aby byla nová odrůda uznaná a pojmenovaná?

23

Re: Amarylis od Krtka

no Karen, to by bylo nadlouho... zalezi na druhu rostliny-ne vzdy je postup stejny, ale taky zalezi na tom, zda odruda bude mit patent-v tom pripade jde do uznavaciho rizeni, kde se bude srovnavat s nejbliz podobnou odrudou a pokud vykaze jiste rozdily a plusy-tedy prekona svymi parametry soucasny sortiment, tak bude uznana-toto se vztahuje ale jen na patentove odrudy. Jinak klasicke odrudy vetsinou nechas registrovat v organizaci - u nas v ČZS pro daný druh, bohuzel jak vime, hvezdniky u nas nemají základnu, v tom pripade by se musel dohledat registr...

24

Re: Amarylis od Krtka

Takže kdyby se někomu z nás podařilo vypěstovat něco extra nového co by stálo zato, musela by se nejdřív při ČSZ vytvořit nějaký svaz pěstitelů amarylisů nebo tak nějak?

25

Re: Amarylis od Krtka

to si zas nemyslím, asi by stacilo udelat prave obchod s Holandany, kteri zrovna hvezdnik registruji, ale to by mozna chtelo si to overit treba od pána z USA, ktery nabizi mnoho odrud, nekde tu byl odkaz-ma jich tolik tak jiste vi více...ale ta anglictina :mad:

26

Re: Amarylis od Krtka

No právě to chce někoho mladšího, kdo by se do tý angliny pustil. Teda dcera myslím dost umí ale s psaním by asi byla na štíru. Dva roky bydlela v Anglii.Teď už je ale asi z cviku venku.

27

Re: Amarylis od Krtka

Pošlete mi odkaz,a já to zjistím.

28

Re: Amarylis od Krtka

http://www.maguireshippeastrumfarm.com/index.html  ten jich ma dost a jiste to ví an

29

Re: Amarylis od Krtka

To není američan,ale australan,a s ním jsem si loni psal.

30

Re: Amarylis od Krtka

no kdyz jsem videl anglictinu tak sem ho soup hned do americkyho pytle ab jiste bude vedet, de je centralni registr an