31

Re: Vittatum

Komule,já taky 0 bodov.

32

Re: Vittatum

no vidíš, zrovna jsem se tě chtěla, Jirko, zeptat a znovu jsem pročítala vlákno Exotic Star, protože mám pocit, že jsi po mně chtěl pyl. ale už si nepamatuju, jestli to byl z E.S. nebo Giraffe nebo Papilio... to víš, sklerotik. ale mně se z těchto nepodařilo nic, semeníky odcházely jeden za druhým. teď mám celkem čerstvě na E.S. opylený čtvrtý stvol, ale naději tomu téměř nedávám...

33

Re: Vittatum

no ja jsem na tom stejne..

34 Naposledy upravil: karelex (13-02-2011 21:47:03)

Re: Vittatum

tak u mne to taky není nic moc, ale přece jen  ten jeden po Papiliu a Clovnovi  to jsem už rozdala   a mohu říct   že mi i všechna vzešla. Zatím je mám pořád ve vodě ale mají kořínek .
Další po Papiliu trochu větší je na Sumatře, teď je ve fázi kdy z čistě kulatého tvaru se mu začínají dělat ty rýhy. Vyhráno ještě není.,ale naděje tu je. Ostatní semeníky jsou kuličky ,ale  to je ještě nejistý hodně ,zatím se drží Girafe, možná i Rose.Poroučí se Night Star -ale to byl pyl už až z listopadu  a uplně poslední.Myslela jsem že se udrží  dneska začal odcházet.  Na Rose mám nadějné Girafe. - taky už rýhuje. Ostatní padlo.  Pak další už jsóu uplně na začátku, nemá smysl je vypisovat.

35

Re: Vittatum

Komulko ty nabízíš pyl z něčeho?

36

Re: Vittatum

Komule,já byl převelice ůspěšný u Giraffe,sice dnes odešel jeden semeník a to po E.Star,ale jinak pukají tato křížení:

Mateřská     Giraffe x Neon
                           x Lima
                           x Giraffe(od tebe)
                           x Cybister Rose

a  na dobré cestě je i
                           
                  Giraffe x Vittatum

je na posledním stvolu,ale podle ostatních co již dozrály,se  asi i on uchytil.

Nebudu je nabízet,protože jsou již zadána pro Mě,Pavla,Karen a Tebe.Uvidíme,kolik jich bude,podělím nás a v případě vzejití pak můžeme ostatním nabídnout semenáčky.Ale rozmělňovat je na počet například tří semen mi přijde zbytečné.

Ps : Dozrála i Purrple Breeze X Krakatoa,ale semen je také poskrovnu,takže rozešlu výše jmenovaným,a u nich pak ostatní můžete poptávat případné semenáčky.

37

Re: Vittatum

Karen, mně teď všechno víceméně dokvetlo. mám ještě poslední dva květy na druhém stvolu c. Roze a toť vše.  ostatní hvězdníky spinkají, po dnešní kontrole žádná změna. dokonce ani kolibri Fanfare, který vždy začíná v únoru sezonu, nemá žádné známky květů. asi budu mít pauzičku

38

Re: Vittatum

jj oni si potvůrky nedají poroučet, až se jim to bude hodit  tak teprve pokvetou. c. Roze  mám pyl vlastní uložený, ale chybí mi už Papilio,

39

Re: Vittatum

teda Jirko, s tou Limou to budou ale deticky!:|

40

Re: Vittatum

ja se priznam, ze letosni rok je pro me a slechteni spatny, zatim nic..ale to byly zatim jen dva z kraje-co byly v hlin.kvetinaci, ktery se mi tuze neosvedcil..

41

Re: Vittatum

tak to jsi byl Jirko opravdu úspěšný - závidím! jsi ale moc hodný, že na mě myslíš, už se těším na další plaváčky.
přijde mně, že vše, co jsem podnikla s Exotic Star, šlo do háje. a přitom první semenářský úspěch u hvězdníků mám právě s E.S. asi  letošní rok není této krasavici nakloněn... Míro, v květináčích to asi nebude ab . to spíš globální oteplování či ochlazování (?), sopečný prach atp. :o

42

Re: Vittatum

vloni to slo samo..ale zas to byly jine odrudy..

43

Re: Vittatum

Komulko, opylení s Papiliem, všechno předčasně zaschlo, takže výsledek také 0.

eda

44

Re: Vittatum

Edo, tak to je mi líto, že ani tobě se nedaří
hmmm, asi je letos opravdu špatný rok... dneska jsem to znovu kontrolovala a mooožná na c. roze se chytlo Papilium i E.Star, ale semeníky jsou tak mrňavé, že si vůbec nedovedu představit velikost semínek ab no, ještě je předčasné radovat se.
také na čtvrtém(!) stvolu E.Star se možná ujal pyl z Rilony, ale veškeré opylování na předchozích třech stvolech bylo k ničemu

45

Re: Vittatum

U mne na c. roze  zůstává poslední semeník  a to po  girafe.Také je menší nežli jsem zvyklá.

46

Re: Vittatum

mne se komulko zdaly semeniky zprvu ok..ale postupne se v rustu zasekly a nakonec zezloutly

47

Re: Vittatum

To mě dělají taky ab

48

Re: Vittatum

hold kdyz se nechce tak se nechce, treba diky tomu ozareni se zmeni pocet chromozomu a pak mi tento cybister bude delat snadno semena-to s tim poctem chromozomu po ozareni se jiz casto stalo i jinych rostlin

49

Re: Vittatum

a co vůbec dělá ta ozářená?  Bude  ti letos kvést nebo jde zatím jen na listy?

50

Re: Vittatum

no ten jeden listek mi uzrala mamcina kocka :lol: tak doufam, ze se vzpamatuje, urcite nepokvete, nebot neni dostatecne velka, pokud by rostla podle planu tak dalsi zimu by mohla..

51

Re: Vittatum

jj kočiny je milujou, ale nežerou, jen si s nimi hrají a pěkně je posekají. ac
Míro, takhle mi dopadlo 90% semeníků... co naděláme, jen zkoušet dál.
je zajímavé, že ten obyč bezejmenný oranžový, který jsem koupila v květinářství s tím obřím poupětem a očekávala od něj bůhvíco exotického, tak zklamal na celé čáře. nejen tím, jak vykvetl, ale i tím, že nepřijal pyl vůbec z ničeho. ani svůj. to mě tedy opravdu dostal!

52

Re: Vittatum

zivot je boj

53

Re: Vittatum

Letos opet nezklamalo:-)

http://img.janforman.com/th/IMGP59773y3f.jpghttp://img.janforman.com/th/IMGP59486kgy.jpg http://img.janforman.com/th/IMGP5950tz19.jpg

54

Re: Vittatum

Je krásná, taky se na ni pokaždé těším až mi vykvete.

55

Re: Vittatum

jeee, Karen, ty si ale rychla...:-)). Jojo, patri mezi moje nejoblibenejsi....Je nenarocna, vdecna....

56 Naposledy upravil: karelex (18-06-2012 18:49:46)

Re: Vittatum

Davide,měla by bejt mezi těmi cibulkami co jsem ti posílala.jen nevím která,vím jistě že ji stará pani měla

57

Re: Vittatum

http://img.janforman.com/th/Hippeastrumvittatumfj8d.jpg

58

Re: Vittatum

je krásná, obdivovala jsem ji od prvního momentu co jsem ji zahlédla.

59

Re: Vittatum

http://hippeastrum.wz.cz/foto/2013/OW1(1)-f.jpg

eda

60

Re: Vittatum

Je krásná, ale to říkám pořád dokola.  Moje teprve začíná rašit.