451

Re: Naše křížení amarylek

Komulko, krásně kvete, gratuluji!

452

Re: Naše křížení amarylek

Marie Sajfrtovna je nádherná - gratulujem.  an

453

Re: Naše křížení amarylek

Krásná  :rolleyes:

454 Naposledy upravil: komule (03-04-2011 19:22:28)

Re: Naše křížení amarylek

moc děkuju všem za pochvaly
Magdi, odkazy jsou velmi inspirativní! díky (jen ten poslední se mi nepodařilo zobrazit )

455

Re: Naše křížení amarylek

Z křížení Exotica x Tir. vzešly ve vodě všechny semínka (7), už mají první malinký lístek a jsou zasazené. Dala jsem do vody všechno, co mi zbylo, včetně "smetí", které jsem nechtěla nikomu posílat. Takže zatím úspěch.
Taky jsem opylila Neon Sumatrou, ale semíka z toho byly jen 3, jedno jsem nechtěně zničila, druhé začalo ve vodě plesnit, poslední se má k světu, už pustilo kořínek, tak jsem zvědavá co z toho nakonec bude.....  :o

456

Re: Naše křížení amarylek

Magdi mne vyklíčilo 5 semienok, takže som maximálne spokojný. Snáď sa budú mať k svetu. Je celkom zaujímavé, že Exotica celkom dobre prijíma peľ z diploidných amiek a dokonca semienka aj klíčia. Aj u Martina to tak bolo. Je to vzácne, pretože som považoval Exoticu za tetraploid, pretože som minulý rok úspešne opeľoval tetraploidnými krížencami. Skrátka má v sebe niečo výnimočné...  ag ... a niečo výnimočné môže vzniknúť aj ďalším krížením s diploidnými druhmi.  an

457

Re: Naše křížení amarylek

Pavle, ona ta vyjímečnost je už v názvu Exotica...., tomu, kdo ji vyšlechtil se moooc povedla!  ab

458

Re: Naše křížení amarylek

To teda ano!   an

459

Re: Naše křížení amarylek

ťuky ťuk, vypadá to u mě nadějně, semeník je čím dál kulatější, jen jsem opět zapomněla, kdy jsem opylovala, tak nevím, kdy mám čekat puknutí(o:

460 Naposledy upravil: karelex (13-04-2011 19:20:41)

Re: Naše křížení amarylek

Tak mám pokračování  k příspěvku  444
.Bohužel moje radost z klíčícího mrňouska byla předčasná - kořínek uhnil.Když jsem před pár dny viděla plavat u hladiny kořínek,myslela jsem si ,že ten uhnilý vyplaval nahoru.Včera  jsem tak ale znovu nakoukla  a čučela jsem jak blázen byl tam lísteček.Teprve po  vylovení jsem pochopila že je to jiná -nová rostlinka. Tentokrát je to ale rostlinka co vyklíčila z toho drobného zbytku. Takové ty nedorostlé šupinky co jsou skoro v každém semeníku  a mají tvar slzičky
a barvu šedivou. Rostlinka je na fotce zvětšená.Ve skutečnosti ta část bez lístečku je velká 2 mm a lísteček  má tak necelé 2 mm taky.
http://img.janforman.com/th/katkac3Exotikak43j.jpg http://img.janforman.com/th/Snimek036qetd.jpg http://img.janforman.com/th/3Exoticaeerr.jpg

461

Re: Naše křížení amarylek

Dnes ráno mě čekalo milé překvapení,marně jsem totiž čekal na lísteček od křížení Giraffe x Neon,ale dnes asi po jednom a pul měsíci se konečně objevil. A to ze semínka,které jsem měl za ztracené.To jediné co vyklíčilo ve vodě má pořád jen kořínek a jinak nic.

462

Re: Naše křížení amarylek

Lenka psala, ze nakonec ji Ismenie pokvete, mne z prirychlene take, ale ma pouze dva kvety, pylu malo, chce nekdo pyl?-zrejme jen 1...takze kdo bude nejrychlejsi tomu poslu-pokud tedy bude zajem  an

463

Re: Naše křížení amarylek

Já bych ráda zkusila, pokvete ještě jeden stvol na tom nepovedeném Presidentu ale to až později.Teď se otevírá Sydney ale pokvete poprve,tak druh není jistý  a Dancing ten se na opylení nehodí. Tak jestli nemáš nikoho vhodnějšího....

464

Re: Naše křížení amarylek

Baby Star (nová)    bílá s pr. (Evča)    13 / 7    moje
Bolero    Cherry Nymph    8 / 3    DJ
cybister rose    Exotic Star    17 / 5    moje
červený    Lady Jane    9 / 8    Helenka
Exotic Star    Evergreen    5 / 1    Martin
Exotica    Exotic Star    9 / 3    Martin
Flamenco Queen    oranž. Neznámý    8 / 7    moje
Flamenco Queen    Rilona    ? / 8    moje
Flamenco Queen    Jewel    7 / 6    moje
Gilmar    Red Pearl    10 / 6    Pavel
Giraffe    Lima    8 / 3 (+2)    DJ
Giraffe    Neon    4 / 1    DJ ?
Giraffe    self    7 / 6    DJ
Green Godess    Cherry Nymph    6 / 3    DJ
Purple Breeze    Krakatoa    8 / 6    DJ
Rilona    Trés Chic    10 / 5    moje
Rilona    Papilio    17 / 3    moje
Temptation    Blossom Peacock    19 / 6    Martin

to je můj přehled letošních semenáčků. sice se trošku rozházel, ale vy se v tom určitě zorientujete
ty dvě chuděrky, co vzešly z křížení GiraffexLima jsem nakonec vyhodila, protožebyly totálně zasažené spálou
http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/4/4655/4655008_926eef78af897929fa603cfffffb9de5/images/DSC08620.jpg

465

Re: Naše křížení amarylek

dneska mně kočky shodily truhlík se 14 cibulkami z 11 křížení z r. 2010. totální chaos, nedalo se identifikovat vůbec nic. to jsem zvědavá, jestli se něco vyjasní po vykvetení   ac   ac   :o   :o  ab   ab   ab

466 Naposledy upravil: Oliq (14-04-2011 22:58:14)

Re: Naše křížení amarylek

Do prispevky 464:
Namorit je ve fundazolu, ev. benlate na 30 min. a sadet do perlitu.

467

Re: Naše křížení amarylek

bude tvuj Karen

468

Re: Naše křížení amarylek

Mirečku moc dík  an

469

Re: Naše křížení amarylek

Já letos trochu změnila nabídku.Všichni říkáte že nemáte místo,tak zatím všechny křížení sázím a až co vyleze, tak všem (podle toho kolik bude) napíšu seznam.Zatím mohu říct, že asi vyjdou křížení z Bogoty .No zatím nebudu předbíhat  ab  ještě toho hodně ani nedozrálo  ab

470

Re: Naše křížení amarylek

Jééé Heli  tak o křížení po Bogotě   to bych teda stála - klidně i semínka.   ab   ab

471

Re: Naše křížení amarylek

Oliq, teď jsem to psala do pokecu, myslím, že semínka deformovaná spálou vůbec nemá cenu zachraňovat - nikdy z nich nic zdravého nemůže dorůst i přes všechnu chemii

472

Re: Naše křížení amarylek

Semeník stále krásně roste, už je to pucek
http://img23.imageshack.us/img23/9109/dsc00221sdn.jpg

Takže asi bud potřebovat své nabízecí téma, edo, založíš mi ho prosím?

473

Re: Naše křížení amarylek

Mirečku, předpokládám že pyl co mi dneska přišel  je od tebe z Ismenie .Došel nepoškozený, ale razitko není čitelný,tak se pro jistotu ještě ptám.Moc se mi líbila ta známka na dopise  je stylová!!!!

A moc dík!!

474

Re: Naše křížení amarylek

Po dalsích 10 dnech od nálezu první rostlinky z křížení Giraffe x Neon jsem objevil daší pidilísteček ze semínka,které také nebylo ve vodě vůbec naklíčené.Tak mám nakonec rostlinky dvě.A to třetí semínko,co bylo naklíčené je pořád naživu,tak snad i to se nakonec osmělí a vykoukne.

http://img.janforman.com/th/P1220025uame.JPG

475

Re: Naše křížení amarylek

jinak Karen, ta znamka-je nova, posta meni styl posilani, takze to je podle pismen, nikoliv podle poctu Kč... ale ted nedavno jsem dostal nadherny znamky (jsou na nich ohrozene druhy rostlin a zivocichu)-krasa

476 Naposledy upravil: janka (24-04-2011 20:04:32)

Re: Naše křížení amarylek

Já skusila jen jedno křížení Sydney x Sprekelie a vypadá to dobře fotka je z 22.4.
http://img.janforman.com/th/DSCF65812ud3.JPG

477

Re: Naše křížení amarylek

Mirečku, to tady dostávám na poště pořád jen takové obyčejné známky.Kdysi jsem je sbírala,ale už ne.I když sbírku máme skovanou pořád.Je už dost stará založená někdy za války máminou sestrou.
Někde  mezi loňskými semenáčky mám  dvě rostlinky křížené matka červený kolibrik x otec Hymenocallis. Jsem zvědavá  jak asi teď vypadají. Zjistím to ,ale až je budu dávat ven.

478

Re: Naše křížení amarylek

Pro Janku- křížení Sprekelie vypadá skvěle.Jestli bude dost semínek,hlásím se jako zájemce.

479 Naposledy upravil: janka (26-04-2011 10:04:22)

Re: Naše křížení amarylek

Leni je jen jeden semeník když dozraje tak ti pošlu já to nemám kde pěstovat.Byl to jen pokus na popud někoho z fora.  ab

480

Re: Naše křížení amarylek

Dík.Ten popud byl taky asi ode mne.