301

Re: Zazimování hvězdníků

Natali super šikovná děvucha.Gratulujem.   an     ad

302

Re: Zazimování hvězdníků

gratuluji Natali, je nadherna a tech kvetu!

303

Re: Zazimování hvězdníků

Natali blahopřeji je pěkná  an

304

Re: Zazimování hvězdníků

Natali, je opravdu krásný

305

Re: Zazimování hvězdníků

Tak jsem pomalu začal se zazimováním,některé cibule začaly samovolně žloutnout,některé shodily listy po přepravě ke mě(Misty od Janky a Amorice od Karen) a myslím,že bude rozumější je teď nenutit do vegetace s blížící se zimou ale nechat je do předjaří odpočinout. Jeden truhlík(Baby Star) byl napadený třášněnkami.Tak jsem namísto zbytečné chemie volil raději vybrání cibulí ze substrátu.Doufám,že po zaschnutí listů a namoření ty potvory zmizí.I když jsem si všiml,že se třásněnky začaly pomalu objevovat i jinde,ale asi to teď už chemicky řešit nebudu.Nebo myslíte,že dělám chybu a mám postříkat?

306

Re: Zazimování hvězdníků

A taky se mi některé cibule zbláznily,Jewel,Madonna,Red Lion,Green Goddes a některé jiné odrůdy pozhazovali během posledního měsíce také listy ale cca před týdnem začali znovu olisťovat 3 mi až 5 ti novými listy.Jsou to ty,co měli letos nejdelší vegetaci.Letních kvetení bylo po skrovnu,celkem 4 - Tres Chic(až do června nevyrašil jediný list,kořen či stvol,a pak najednou během července vykvetl a olistil),dál mi kvetla Lady Jane,Purple Breeze a letos asi poslední bude Rapido.

307

Re: Zazimování hvězdníků

Psala mi Beata ze Slovenska,že jí začaly taky některé cibule nasazovat nové listy.

308

Re: Zazimování hvězdníků

Ja jsem všechny s novými listy dal začátkem září do tepla za okno a pokračuji se zaléváním, ať si ještě chvíli rostou. Je jich asi 25 %. Ostatním jsem vodu přiškrtil na jednou týdně. Jewel mě vykvetly právě nyní dvě ze čtyř. Takže je to u nich běžné. I jiné roky kvetly na podzim.
Třasněnky přezimují v hlíně. Doporučují se provést postřiky i u jiných pokojových květin před přenesením do bytu, aby se škudci zlikvidovali ještě venku. Zatím jsem to ale nikdy takto nedělal, proto možná mám na hvězdníkách někdy kolem května třásněnky.  15 června je zlikviduji prvním postřikem Calypso, tak nestačí listy nějak zvlášť poškodit.

eda

309

Re: Zazimování hvězdníků

No já zimuju bez zeminy,tak snad na jaře nebudou.Jinak vše co půjde do bytu vegetovat samosebou ošetřím.

310

Re: Zazimování hvězdníků

Tak nevím,zda už am.ze záhonu uklidit.Jsou sice přikryté, ale jiřiny už zmrzly, takže zima se blíží. Ale zas bych je ráda nechala růst co nejdéle.Snad jim noční slabý mrazík neublíží a přes den to ujde.

311

Re: Zazimování hvězdníků

jak jiriny uz zmrzly, u tebe snad mrzlo?!!  :rolleyes:

312

Re: Zazimování hvězdníků

To my máme krásné bybí léto. Je docela slunečno,jen dneska slušně napršelo,aspoň nemusím zalejcvat saláty. Zatím jen přesazuji letošní semenáče  do truhlíků abych toměla nachystaný.

313

Re: Zazimování hvězdníků

Míro tady už byly mrazíky -2 st. a škrabali jsme auto. an  an

314

Re: Zazimování hvězdníků

Jani tak to tě teda lituji  i ty tvoje kytičky.  an  Brrr  chudinky!!!

315

Re: Zazimování hvězdníků

to snad neni mozny! pokud si pamatuju tak nejmin bylo zatim asi 8st a to jeste nevim, zda na konci srpna...

316

Re: Zazimování hvězdníků

Karen cibulky jsou od konce srpna doma.Šly brzo kvuli potvoře mouše a vyplatilo se.Po květnových mrazech už tomu tady moc nevěřím.Ze semenáčků stejně skoro nic není tak se nic neděje.Velké byly venku 4 měsíce tak snad to bylo dost. an  an 
Na božím daru už dokonce sněžilo.Je to vejš ale stejně takhle brzo to tu nepamatuju. Tento spůsob léta je poněkud  studený. ab  ab

317

Re: Zazimování hvězdníků

U nás na Vysočině je ten zahrádkářský rok tak o 2-3 měsíce kratší.Když na jaře dáváte ven papriky, já rozhrabuji poslední zbytky sněhu, aby už odtál. A jiřiny mě zmrznou takřka pravidelně +- 2. týden v září (to je tady totiž pouť, takže si to pamatuji). A většinou začínáme topit- to letos naštěstí ještě ne.
Mečíky jsem sázela letos ve stejném termínu jako vy (přikryla jsem je) a teprve začínají vystrkovat květní klasy.Jiřiny taky teprve začínaly kvést prvními květy, a jsou fuč. Když přidám relativně neúrodnou půdu, tak to tady není pro pěstitele žádný ráj.  Amarylkám jsem přidala ještě 1 netkanou textilii a počkám, až začnou odcházet lupeny.Cibulky by občasný mrazík měly vydržet.

318

Re: Zazimování hvězdníků

jj.mrazik mi uz mnohdy snesly..
teda kdyz to tak ctu tak si zacinamvazit sve lokality, jednou si pamatuju, ze prisel 1.mrazik 7.10. a pekne me to namichnulo, ale taky si pamatuju, ze nekdy byl mrazik pres az na Martine 11.11. coz bylo super chodit řezat jirinky v listopadu ab

319

Re: Zazimování hvězdníků

Tak jsem se včera dívala,že cibule pěkně rostou,kdyby tam tak mohli být ještě tak aspoň měsíc.

320

Re: Zazimování hvězdníků

Musím se pochlubit s přírůstky za loňský a letošní rok co se týká dceřínných cibulek.
Giraffe 28 potomků,Vitattum 16,Baby Star 20,Purple Breeze 40.Tyto druhy to vzaly hopem,u ostatních je to za sezónu 1 či 2 cibulky.
Jinak se mi moc nedaří semenáče z loňského roku,hodně bojuju se spálou a s místem a tak jsem se rozhodl zazimovat všechny cibulky nad 3 cm v průměru,tudíž 90 procent loňské výsadby.Letošní výsevy a cibule léčené mi zaberou cca 15 truhlíků a tak by na ně nezbylo místo na světlu exponovaných místechNo a tak volím raději tuto variantu,než jejich živoření bez světla.Postupně již začínam zazimovávat,loni jsem začal o cca 14 dnů později a to se mi neosvědčilo,poněvadž se vlivem chladna a vlhka začala šířit spála.

321 Naposledy upravil: Tychi (22-09-2011 21:40:54)

Re: Zazimování hvězdníků

Teda tolik?? To to vzaly opravdu hopem, já mám stále od svých jediných čtyř  velkých, pouze jednu dceřinou u jedné, jinak nikde nic. Asi se jim vlétě nelíbí v květináčích. Ale já je podle květináče poznávám, cedulky nevedu, prostě má každá jiný květináč a tím pádem je v něm furt. V zimě tedy bez zeminy..
A pošli mi prosím SZ s adresou, pošlu ti slíbené semenáčky

322 Naposledy upravil: dj.joop (28-09-2011 18:42:50)

Re: Zazimování hvězdníků

Tohle mi letos na podzim dělaji amky:
http://img.janforman.com/th/P6280006a7fc.JPG

Polovina znovu raší.

323

Re: Zazimování hvězdníků

Moje mám stále na zahradě  a tak nevím jestli rostou, ale jednu mám stále doma.Je to Novella  z Eurobulbu co přišla z polovice zhnilá .Zachránila jsem ji v současné době má 7 dlouhých listů  a právě dneska jsem se koukala že jí raší další listek  ab  Tak jsem se taky divila.Přemejšlela jsem jestli ji nechám v zimě růst nebo uschne  a ona si roste   ab

324

Re: Zazimování hvězdníků

jinak Jirko, jak se jmenuje ta vlevo na obrazku, ktera pousti poupe??

325

Re: Zazimování hvězdníků

Jewel.

326

Re: Zazimování hvězdníků

tak na tu se moc tesim, tu nemam.. je to moc pekna odruda

327

Re: Zazimování hvězdníků

Jirko na tvých amkách je vidět zdravý růst,svěžest.Nemáš chuť nám prozradit jak to děláš?Tedy mě by to zajímalo že sou jak na jaře i když je podzim a jde jak se všimnul Mirek jedna do květu.Moc se těším na Tvý povídání.A myslim si že ani jedna nebyla venku v zemi nebo jóó?Jsou to Tvoji milačkové vymazlení si myslim,někde ze skleníku co :-))

328

Re: Zazimování hvězdníků

Tak už jsem se rozhodla, zítra se do toho pustím  a začnu dospělé vyrývat ze země. Docela se na to těším. Jsem zvědavá jak vypadají.Letošní mimča co jsem v předstihu přesadila do truhlíků mám nechané na zahradě jen jsem je zakryla igelitem .Dneska je stále krásné babí léto ,na slunku docvela horko.Loňské semenáče ještě chvilku nechám.Stejně bych to najednou nezvládla.

329

Re: Zazimování hvězdníků

to jsem mooc zvedav jaky macky zas vykopáš ag

330

Re: Zazimování hvězdníků

Tak to bude zajímavější až začnu vyhrabávat loňské semenáčky.Tady v těchto jsou jen nějaké loni získané cibulky odebrané od dospělých. Mám mezi nimi i ty od tebe včetně Izmenií.Na ty jsem teda zvědavá zvlášť.Ale jen aby nezačalo pršet. Nějak se ukazuje víc mráčků  an 
Už je nějakou dobu nezalévám jen co mají rosu a té se myslím přez textílii na ně moc nedostane.    ab