91

Re: Rozřezání cibule na dílky

Tak to je pěkná zlobivka. držím palce, aby se vyléčil.

eda

92

Re: Rozřezání cibule na dílky

V dannej situácii si urobila všetko čo sa dalo. Rozrezanie cibuľky bolo rozumné a nevyhnutné riešenie.
Verím, že sa ti podarí záchrana tejto odrody.  an

93

Re: Rozřezání cibule na dílky

No jo, kdyby se mi neulomila ta maličká mělo to docela dost velkou naději,ale takto? Ta větší část,má skvrnu prorostlou až do podpučí, tak to je dost blbé a ta drhá  - menší část je zdravá,ale má zase minimum podpučí.

94

Re: Rozřezání cibule na dílky

No je to škoda, že sa mimčo ulomilo - aj to sa stáva.
Vidím že ťa treba pozitívne povzbudiť.  an  Pri mojom H.reticulatum (Garfield) zo spoločnej objednávky - to, pri ktorom bola cibuľa zhnitá a po okrájaní zostalo minimálne minimum  ab  podpučia s kúskom cibuľky sa po dosť dlhej dobe začína vytvárať niečo také ako cibuľka.  ad, takže snáď bude rásť.  Navyše keď sa pozerám na tvoje dosť veľké kúsky rozrezanej cibuľky som optimista. Myslím si, že určite po zasadení ti z týchto kúskov vyrastú nové cibuľky. Treba však naozaj dôkladne okrájať všetko zlé. Zasadiť do sterilného substrátu - veď sama vieš, nie si predsa žiadny nováčik.
  Osvedčilo sa mi držanie zasadenej cibuľky vo vyššom teple nad radiatorom. Nezakrýval som ju, dosť sa mi pri zakrytej nádobke tvorila plieseň (ani previkur moc nepomáhal). Je to možno náročnejšie na starostlivosť, pretože treba udržiavať substrát vlhkejší. No na plieseň je to lepšie. Takže držím palce.  an  Určite ti to vyjde a ty budeš mať veľa pekných malých cibuliek.

95

Re: Rozřezání cibule na dílky

To víš budu se snažit, ony ty kousky zas nejsou tak velké - po vyloupnutí postiženého prostředku mi vlastně zůstala jen taková slupečka o síle 1-3 sukniček.Velikost celé slupečky je asi jako vlašský ořech .Já už dřív rozřezávala dvě postižené cibule   a povedlo se mi to. Letos poprve potomci zimují na sucho. Ale to byly velké koupené cibule. Tenkrát jsem s plísní potíž neměla.Zakrýté jsem řízky tenkrát měla jen první týden. Na plísně na zemině se mi nejvíc osvědčil odvar z přesličky jen nevím jestli by byl stejně účiný i na strukturu cibule. Na rostliny působí uplně úžasně.