121

Re: Pokec o všem-12

Tak je po stěhování ,uf ale bylo to náročné.Za odměnu jsme si dali dovolenou tak v úterý odlétáme za sluníčkem.Tak se tu opatrujte a budu se těšit až tu zase budu mít co pročítat. ag  ag

122

Re: Pokec o všem-12

A 2 novinky na trhu(L.O.L.) http://img.janforman.com/th/ppfd2.JPG http://img.janforman.com/th/kcmjg.JPG

123

Re: Pokec o všem-12

To bude asi ten slavný modrý amarylis:-)

124

Re: Pokec o všem-12

No, ve me spis evokuje pocit, ze se pred rokem nachazel v blizkosti jaderne elektrarny Fukusima...:-))
Vypada dost...ehm, nezdrave....neprirozene...Odkud to jsou novinky, smim-li se ptat ?

125

Re: Pokec o všem-12

To je jen fake,já jsem si  večer trochu hrál a upravil fotky Giraffe a Estrelly.Omlouvám se všem za mystifikaci,ale bylo to myšleno žertem,proto ten L.O.L.

126

Re: Pokec o všem-12

Jani, hosté dostali zákaz, už by se nám sem motat neměli, uvidíme.

eda

127

Re: Pokec o všem-12

Všechny zdravím , posílám fotečku , tohle mi nyní kvete.
http://img.janforman.com/th/Sisinkaaamka003awsv.JPG
Nevím jaký mají nazev.
                                                   Myška

128

Re: Pokec o všem-12

Koukám tak jsem poznámku vymázla. :mad:

129

Re: Pokec o všem-12

Jirko ten druhej vypadá ale efektně.Místo noční lampičky by byl super. ab  ab tak a mějte se za 14 dní.

130

Re: Pokec o všem-12

Loni mi nekvetl Huricane letos nasadil na květ, měla jsem z něj ohromnou radost a dneska koukám poupě zaschlo nevím proč,ale jsem smutná moc jsem se těšila,takže už druhý rok nepokvete  ac  moc mě to mrzí  ac

131

Re: Pokec o všem-12

Mně tohle udělal Carnival.Na květ jsem čekala od koupení až třetí sezonu.

132

Re: Pokec o všem-12

Karen budu na tom stejně letos už asi nepokvete  ac

133

Re: Pokec o všem-12

Karen já koupil ten Jevel a ulomil se květ a tak cibule stojí, ani nenasazuje do nových listů,těm cibulím se v našem občanském životě hned tak líbit nechce.Nemůžeme jinak asi jen čekat co bude.

134

Re: Pokec o všem-12

Dneska je tu jaksi mrtvo  ac  Kde jste všichni??? ab

135

Re: Pokec o všem-12

třeba byli všichni u Tebe na  chřestové slavnosti  an   ab

136

Re: Pokec o všem-12

Taky sem nakukuji a nikde nikdo  ab

137 Naposledy upravil: karelex (19-05-2012 21:29:53)

Re: Pokec o všem-12

Že se teda nestavili? hned bych je zaměstnala. ab starej odjel na vejlet a poroučelo se mu auto.Teď je někde venku a čeká až si jej syn odveze dom - to se má stát až zítra  a pak bude čekat až mu to synáček uvede do provozního stavu.  Aspoň mám dost času na zahradu  a nemusím vařit.  Evi jak u vás? nic nevymrzlo? Mně nic ,ale za to už zase utekli ovce sousedům  a dočista mi spásly jahody.Tak mi sice nezmrzly ale vyšlo to na stejno.

138

Re: Pokec o všem-12

no to je pech Karen, já mám o zábavu postaráno..zatím se vylíhlo 17krůťat, jsou krásný

139

Re: Pokec o všem-12

Miry tak to ti moc přeju. Taky jsem s nimi byla nadšená když se mi líhla. Jsou tak dočista stejní :cool:  :cool: 
Mně se mají od zítřka zase líhnout další kuřata. A vypadá to ,že nasedá druhá kvočna.Tak jestli se rozsedí tak jí nechám. Přece jen je to bez starostá. Už si někdy viděl aby se ze zdravého kuřete ve 20 dnech stala křivka? Já na to koukala docela vedle.  Že se vylíhne kuře s překříženým zobákem to se někdy stane  ahned se utratí,ale aby se zkřivil skoro ve třech týdnech?? to jsem viděla poprve.Žere, ale musí mít hromádku jinak to nenabere.

140

Re: Pokec o všem-12

to jsem teda Karen neviděl, no není asi ani o co stát, že?
No některá se dají lehce rozpoznat, až mě to překvapilo, ale jaké mají velké oči  ab   - teda aspon oproti kuratum  an
já je jist nebudu, mam je spis jen jako mazliky, coz asi nikdo moc nechape, prece jen kdyz si to navykne tak to clovek prece nesní

141

Re: Pokec o všem-12

Teda na mazlíčky jeto trocu veliký. A pak moc dobře lítají.Aspoň ty moje lítali.  Ne rodiče,ale kuřata kolem toho 1/2 roku  koukli na střechu  a už letěli. Jedna tenkrát skončila u sousedů,ale ta druhá...už jsem ji nechytla nikdy.  Ještě jsem ji se sousedem honila po hřbitově, ale pak to vzala do polí.....Že by měli velké oči ..mně to nepřišlo.

142

Re: Pokec o všem-12

Zdravím
Karen, chtěl bych se zeptat, prosím, co je vzdálenost mezi řadami svých sazenic a mezi semenáčků hippeastrum? Samozřejmě to závisí na jejich velikosti. Mám 5 měsíců věku, mají 3-5 listy více než 20 cm na výšku a tři mesicu období 2-3 listů 10-15 cm na výšku. Chtěl bych zkusit zasadit do země folii pareniste. Děkuji za odpověď.
ab

143

Re: Pokec o všem-12

Já teda semenáčky sázím do řádku docela na husto.Nijak to neodměřuji.Používám prkénko, aby byl řádek rovný, To prkénko je široké asi 8-10 cm. Tak, že to je i vzdálenost mezi řádky, ale jak dávám cibulky daleko od sebe? ani nevím  aby se nedotýkaly .
Semenáčkům před zasazením krátím lístečky jednak se to lepší sází  a pak rostlinkám se lepší zakořeňuje, když mají menší listovou plochu na odpařování vody.
http://img.janforman.com/th/02201201...nejmladsisemenace2zpq.JPG

144

Re: Pokec o všem-12

Děkuji za odpověď, ale snažte se zasadit listy jsou řezané. Hippeastrum není rajčata, rajče listy rostou rychle a mají kus hippeastrum velmi nejméně 3 týdny.
Listy také obsahují zásoby, když list vyschne dodávek přecházejí do cibule a potom, v případě potřeby - na růst kořenů. Pokud listy jsou řezané pak zásoby jsou v kompostu.
ab

145

Re: Pokec o všem-12

Tak snad už konečně zkončily mrazíky. Na zahradě a terase jsme balili s manželem/ten vždy mezi hokejem/co se dalo.celkem jsme všechno udrželi , ale na poli nám zmrzly brambory a ořech a to mě moc mrzí . V obchodě sice všechno je ale kvality pochybné a téměř všichni kolem se zbavili pozemků tak není kde co koupit u soukromníka.Sice sem občas někdo zajíždí ale když ho neznám nevím jaký původ to zboží má.
No snad se brambory vzpamatují , ořech už ne.Mám v kelímkách cukety , chci je dnes dát do země.         Myška

146

Re: Pokec o všem-12

Karen,nám zmrzly tři rajčata, jinak dobrý  an  Ale co je horší, tak mi pořád mizne označení na cedulkách u amarylek co mám venku vysázené  :rolleyes: A to používám pernamentní fix, tak už nevím  ab

147 Naposledy upravil: dj.joop (20-05-2012 08:57:19)

Re: Pokec o všem-12

Uni Paint Marker od firmy Mitsubitchi Pencil a máš pokoj.Je to olejovka,kolem 50 Kč.

Já od letoška značím jen kultivary a botaniku,polovina křížení byla díky psům  a lidem nepřejícným stejně bez popisu,tak na co mít půlku tak a druhou jinak.Jen od letoška budu speciálky po Cybisterech a Papiliu nebo botanice značit jinak,aby k tomu už nedocházelo.A tak mě při kvetení budou čekat pokaždé nečekaná překvapení.No a až pokvetou označím pracovnímm číslem a bude.Pak budu nabízet případné přebytky pod číslem s fotem.Stejně si budu nechávat jen ty nejkrásnější kusy a zbytek rozdám či prodám.

148

Re: Pokec o všem-12

Zkoušel jsem kde co, již dříve na kaktusech. V současné době používám co nejměkčí normální tužku, nebo tuhu s označením "B" nebo "2B" a nemám problém. Ty Markery, nebo permanentní fixy i permanentní tuže (inkousty)jsou "vyšisovány" v historicky krátké době sluníčkem a popisy se stávají   nečitelné.
Držím pale, ať se daří.

149

Re: Pokec o všem-12

Jirko, ten Uni Paint Marker od firmy Mitsubitchi Pencil kupuješ někde v obchodě nebo na internetu?

150

Re: Pokec o všem-12

K identifikaci rostlin pomocí prázdné plechovky piva hliníkové. Nakrájejte na proužky a jejich uvádění na notebook,
Kuličkové pero podpis, jak to bylo vyryto. Dal jsem jeden proužek na dně hrnce, druhou tyč na okraj hrnce. Vyzkoušejte: levné a spolehlivé!
ab