181

Re: Pokec o všem-12

Papriky a rajčata máme vychované, i ve vedru jim stačí voda jednou týdně, i když teď dostaly dvakrát, když mají tak nasazeno, aby žádné papričky nespadly(:
Tady pár opravdu malých mráčků spadlo, ale je to jen tak na udělání dusna ve vzduchu, okamžitě se to vypařuje a zahrada z toho má prd.

182

Re: Pokec o všem-12

Nechceme použít toto slovo, obvykle v ne velmi inteligentní prostředí pomocí eufemizmu německé "Scheiße" ab  ab  ab .

Vzhledem k tomu, že v pohodě, osázené rajčata a papriky ve skleníku. Dnes, rajčata, i když ne prudce, ale růst a vzkvétat a že již existuje malá rajčata. Paprika vyžaduje více tepla, zatímco růst má Hippeastrum mladé listy

183

Re: Pokec o všem-12

Já mám malé plody zase jen u paprik, rajský se ještě vzpamatovávají z přesazení.Vypadá to, že mi je připálilo slunko. V bytě,kde byli dřív byly přece jen víc chráněné i na tom okně.
Hippeastrum mi taky krásně roste,ale jen tam kde je krtek vynechal.  Včera jsem krtkovi do děr lila kapalinu na vypuzrní.Dnešní kontrola vypadala slibně. Žádné další podrytí nepřibylo. Protože jsem to dávala hlavně kolen tunýlku s okurkama  a pak právě kolem chudinek Hippeastrum .Pach který tekutinay uvolnila se pod textilií drží a bylo to pěkně cítit. U okurek ještě víc tyjsou pod igelitem.
A prej má zase přijít mrazík.

184

Re: Pokec o všem-12

ahoj všichni mám po 14 dnech co číst místo 29 jsem dorazila právě před 15 minutama po peripetiich  s lety turci stávkovali a chudáci dovolenkáři to odnesli .3 dni hruzy brrrr

185

Re: Pokec o všem-12

Ahoj Jani, vítám tě zpět mezi námi  ad

186

Re: Pokec o všem-12

Evi děkuji po tom martiriu  jsem ráda že je to za mnou. ab  ab  ab

187

Re: Pokec o všem-12

jjj já tě taky vítám ab  nějak jsem včera zapoměla  ab

188

Re: Pokec o všem-12

to je tady pořád tak mrtvo?  copak amky už nikde nerostou???

189

Re: Pokec o všem-12

ab ale rastú  an , ale pomaly už dokvitajú a nieje sa moc čím chváliť.  ab  A začína leto, takže roboty je viac von.  an

190

Re: Pokec o všem-12

No jo,mně už taky budou kvést jen dvě.

191

Re: Pokec o všem-12

Mě jde na květ akorát Neon - už třetí stvol  an  Jinak nic nového  :cool:

192

Re: Pokec o všem-12

U mne ta nová co přišla jako náhrada - Popov  .Pak ještě jedna neznámá,psala jsem tu o tom ,že mám od sousedky spoustu cibulek nevím jakých.Tak jedna z nich pokvete a mám od ní mimčo.Tak až budu vědět co to je   ozvu se jestli nemáš zájem. Pořád jsem si myslela že by to mělo bejt  Vittatum.Měla jsem po něm už cibulku dřív  a ty taky  ještě dřív, tak už ji asi nemáš. Teď ale začínám pochybovat, zdá si mi moc barevná.No ještě je brzo, sotva poupata vylézají .

193

Re: Pokec o všem-12

Jinak jestli máš zájem o neznámé mohu tě zásobit.  ab  ab  ab Chudinky strádaly  ac  ac a tak se v touze po zachování  množily. ab  ab  ab

194

Re: Pokec o všem-12

Karen díky,jinak taky mi nic nekvete.

195

Re: Pokec o všem-12

Mně letos ještě vůbec nekvetly, teď se rochní na balkoně a snad se potom ukážou v tom lepším světle :o

196

Re: Pokec o všem-12

Všechny zdravím, absolutně nestíhám, aspoň v pokecu všem chválím jejich vykvetlé miláčky. Už se těším, až zmizíme z města na hory, zase někdy ahoj.
M.

197

Re: Pokec o všem-12

Ahoj. Tak se po dlouhé době zase hlásím. Prvně chci poděkovat Pavlovi za semenáčky- ty jsou v pořádku. Děkuji i Jirkovi za semínka kříženců Papilia- nebyla jsem doma,tak je manžel zasadil, a bohužel ani ň. Škoda.
Jinak amky přežily, postupně je obhlížím,až na pár přelitých, u těch se uvidí,snad dobré. Jinak záda nic moc, přijdu z práce a jsem mrtvá. Takže letos zahrada nic, letnění amarylek nic- tak maximálně je postupně vynesu i s květináči. Taky nic neopyluji, nemnožím,...Prostě rok v háji. Tak ať se vám všem daří, postupně se zase zletýrujem, ještě že  amarylky hodně vydrží.

198

Re: Pokec o všem-12

Tak si to pěkně užij, a kam to vlastně jedeš ? Za mne,jezdili deváťáci většinou do Tater.

199

Re: Pokec o všem-12

Miry kdy jsi loni říkal že mám stříkat mečíky??  Už mi lezou ven  a docela jim to jde rychle.  Dneska  i včera docela dost pršelo  a tak počítám že poskočí.http://img.janforman.com/th/mecikyey1t.JPG

200

Re: Pokec o všem-12

Nevíte někdo co je s Helenkozu?  Oznamovala jsem jí, že pošlu cibulku,ale neodepsala  ani na mailika  nereagovala. Balíček jsem teda neposlala,ale dodnes se mi neozvala. ?????????????

201

Re: Pokec o všem-12

Karen mě nic nedošlo.

202

Re: Pokec o všem-12

tak co Karen, jak jsi přežila tu bouřku co k vám měla přijít? vše OK?

203

Re: Pokec o všem-12

Miry nic velkého to nebylo, ale v úvodu to vyhrožovalo hodně hřmělo pořádně.  Nyní leje docela slušně.  Na zahradě mám semenáče pod igelitem . an

204

Re: Pokec o všem-12

hm..tady byl vlazny destik - i pod osamocenou žahavkou byla sahara, asi mi zacnes posilat balenou vodu na zahradu  ab

205

Re: Pokec o všem-12

Tak to jo!  My už máme zalito konečně. Plevel valí ,dneska jsem čistila záhon sazenic rybízu.Docela jsem si mákla.Od loňska mi pěkně vyrostly  mám z nich fakt radost.
http://img.janforman.com/th/03...rybizdneskastpv.JPG http://img.janforman.com/th/04...angrest3afi.JPG

206

Re: Pokec o všem-12

no mas to vypíděné! super, ta kamenná zed, ta stoji za hrich k vysazeni kiwi nebo revy, no hned to vidim  an

207

Re: Pokec o všem-12

Tomu nerozumím, nevím jak se kiwi pěstuje, . Naše zahrada je do kopce  a tohle místo je až u horní hranice. Dál už mají ohradu koně,ovce nebo kozenky. Normálně je to tam suché.A ta zeď má jakou funkci v pěstování kiwi.Reva tam rostla  .Jak šipka ukazuje na angrešt,na pravo v tom rybízu  tam právě reva byla.Nic jsem z ní nesklidila. Naučili se ji sklízet ptáci. Do posledního zrnka .Rybíz nežerou  proto jsem se do něho pustila.Pořád ještě vyráží ze země.Ona ta reva pořád tam všude roste, nahoře kde je ohrada koní  je několik míst kde roste a plazí se po zemi.Vím že tam byla jak červená, tak bíla(zelená).Kdysi se tu pěstovala na všech svazích -myslím teda dávno už ve středověku. Pak ale onemocněla  a všechna byla zrušená  .Místama se ukazuje stále.Ruzně po loukách planá s drobnýma zrnama.

208

Re: Pokec o všem-12

mrkni se na net, kiwi jsem myslel to sibiřské (Actinidia arguta), možná budeš s ním spokojena!

209

Re: Pokec o všem-12

jo houby u nas nerostou ani nahodou, vcerejsi 1,2mm nebylo ani ne splachnutí prachu  :mad:

210

Re: Pokec o všem-12

...tak u nas byl teda docela slejvak...uz to bylo potreba. Zacalo to kolem 21h a prselo rekla bych s prestavkama az do rana...Jeste vecer jsem litala a vyhazovala ven na balkony zbytek ibisku (a ze jich mam !), taky strelitzie, horcuv stromek, fikus.... Sousedi si asi mysleli, ze jsem se zblaznila, protoze ty posledni uz jsem nosila v desti, ale chtela jsem at poradne oprsi...Na ibichach mam molice, pekne me to stve, strikam to furt dokola uz par mesicu a kdyz uz se zda, ze tam zadna neni, zase nejakou mrchu objevim. Pouzivam mospilan. Nevim, jestli uz si na nej zvykly...Donesla jsem si je domu s nove zakoupenymi ibisky ...z Buchlovic. To me ten nakup vazne "stal za to"...!!! ac