391

Re: Pokec o všem-12

Včerejší a dnešní úlovek:
http://img.janforman.com/th/P6270002xfve.JPG http://img.janforman.com/th/P6270003gze0.JPG

392 Naposledy upravil: Evča (03-10-2012 20:25:04)

Re: Pokec o všem-12

Jirko, to je parádní úlovek  an

Dominiku, kdyby jsi od začátku mluvil pravdu tak tě mezi sebe vezmeme daleko snadněji  an  Všechno jednou praskne a tady nemáš důvod si hrát na něco co nejsi  :cool:

393

Re: Pokec o všem-12

Dneska jsem dostala cibulku amky která pochází z nějakého pokusního křížení  z VŠ zemědělské .Má bejt červená -  nejspíš žádná zvláštnost. Bylo mně řečeno, že je z trojitého křížení jakých barev nevím.  To je divně řečené,že!  Tak jsem ji nechala  spát, byla už napůl uschlá  bez listů  ale kořeny a cibulka je zdravá.  Dám se překvapit  ab  ab  co z ní  vyleze. ab  ab  ab http://img.janforman.com/th/90201201...neznamysnadcervenysemenac32wt.JPG

394

Re: Pokec o všem-12

Jo a co se týká  Dominika já bych se přimlouvala , aby se mu odpustilo. On už ví ,že udělal blbost. A  víte co se říká,  chybovat je lidské, ale odpouštět božské.   an  Naše děcka se taky nadělala kravin  (teda myslým moje děcka)

395

Re: Pokec o všem-12

Nikdo ti nekřivdí  :cool:  Nebudu to už rozebírat  :cool:

396

Re: Pokec o všem-12

Tak jsem musela květ na balkoně ufiknout a dát do vázy, hrozilo, že ho vítr rozláme nakusy. Doufám, že teď už tam žádný nepokvete, přestanou jim růst listy  a usnou..

397

Re: Pokec o všem-12

Moje teda  už fakt odchází.Po ránu jsem už viděla na zahradě i něco jako jinovatku,  nebo takovou namrzlou rosu. Zatiím lehly jen cukety. Kupodivu rajčata  a i papriky nejsou sežehlý.  Amarylky mám trvale pod igelitem.Listy už hodně žloutnou  a tak zítra se na to chystám. Seberu teda určitě jen semenáče.V sobotu máme slezinu maturantu ze školy v Kroměříži. Těším se  a taky se trochu bojím.  Zrovna se mi zdá že na mě něco leze. Tak doufám, že se to do soboty srovná.Pepča taky není v pořádku,růži kterou chytil do nohy se nechce vzdát. Dneska jel do špitálu ale vrátil se dom. Tak aspoň to dobře dopadlo.

398

Re: Pokec o všem-12

Včera se přehnala u nás krátce vichřice a zporážela mi durmany a dokonce i vrbu , která má velikánský květnik . Nic se nerozlámalo , i když stejně to musím během soboty a neděle uklidit . Příští týden budu po vyšetřeních a to by se mi špatně dělalo.Mračňáky tak nádherně kvetou , je mi líto dát je do šera garáže. Fuchsie jsem už uklidila do sklepa a durmany půjdou za nimi . Hvězdníky mám ve skleníku a na noc je asi ještě začnu přikrývat pytlovinou. Nemám na ně místo , musí zatáhnout a pok do krabic.


Karen , tobě přeji aby ses uzdravila a hezky sis užila sraz z gymplem. Já mám srz s kamarádkami a kamarády z gymplu najraději, Sejdeme se příští rok , bude nám 65 když toho dožijeme.   

                                                  Myška

399

Re: Pokec o všem-12

U nás v noci jen trochu sprchlo, koukala jsem na jahody, byly už docela suché, tak jsem ten deštík uvítala.  Na zahradu teprve půjdu tak nevím, ale snad se nic nedělo, vítr teda docela kolem půlnoci vučel...No nic  stejně už se chystám že amky budu uklízet, kdyby jim to i odneslo igelit  o nic už nejde. Nemrzlo.
Myško, já nemám gympl. Dělala jsem školu která se tenkrát jmenovala SZTŠ -OV. Přeloženo střední veterinární.  Škola pořád funguje, jen má trochu změněné zaměření. Docela mě udilvilo  kolik potomků tehdejších absolventů se na tuto školu vrátilo,nejen děti,ale i vnuci.  Letos měla škola 60té výročí založení. Na tuto oslavu jsem nešla, naše třída se začala scházet loni. Poněkud jsem to vyprovokovala já, Na četu SPOLUŽÁCI  jsem otevřela naši třídu. Hledala jsem totiž  jednu svoji tehdejší kamarádku. Bylo to moc zajímavé, nejdřív se nic nedělo, pak jsem zjistila  co potomků se tam vrací  a tak jsem na POKEC  ŠKOLY napsala dotaz  jestli ji někdo nezná.  Moc  jsem v to nevěřila. Ale  ono to vyšlo, ozval se mi jeden  který znal dalšího ze třídy........ Opět se ukázalo  jak je ten svět  malej  a internet......Maturovali jsme v 1970 .Kulatiny jsme propásli tak snad příště.

400

Re: Pokec o všem-12

Karen,kulatiny nejsou důležité.Vždy se něco najde aby byl důvod slavit.Tak proč se nesejít jen tak.Já byla na srazu minulý týden.Přišlo málo lidí,ale i tak nelituji.Vem si že nikdy nevíš najak dlouho tu jsme.A pak něčeho litovat,to je pozdě.

401

Re: Pokec o všem-12

Uplně s tebou souhlasím.Jasně,  teď se jaksi ty srazy absolventů množí. Sousedka  měla ale před měsícem  ze ZDŠ. A Pepča taky, tam to ale pojali jako sraz šedesátníků.To je tím, že v Ivančicích  to není tak velké a všichni se znají.Já jsem z Brna ze základky jsme se dávno postráceli. V Kroměříži jsme z celé republiky  a jak je vidět  dá se to spíš než v Brně. Máme v plánu to teď už  pořádat každej rok .Ale taky už nejsme všichni .Víme o dvouch co se odebrali na druhou stranu.

402

Re: Pokec o všem-12

Používáte dešťovku na zalévání??

To by se vám mohlo hodit toto zařízení  ab  ab  ab  ab

http://img.janforman.com/th/rYILvBWh8hTcEO2OTyJJ45XHdP4Or2zoz5DiDYJfganh11Sa3RCamBlsIzaleK9CAIQ7To4flsr.jpg

403

Re: Pokec o všem-12

To je dobrý  ab   ab   ab

404

Re: Pokec o všem-12

Karen, řekla bych, že pro účely naší zahrady má malý močový měchýř(o:

405

Re: Pokec o všem-12

Tady je celé znění komunikace mezi mnou a Dominikem,než příspěvky promazal:

Dominiku,to co zde píšeš je holý nesmysl.Narcisovka klade vajíčka na substrát a do suknic a poté odletí,takže báchorku typu našel jsem mouchu pod cibulí Ti tady už nikdo nespolkne a to nemluvím o tom,že v cibuli je z 95% jen jedna larva,pouze ve velkých cibulích se mohou nacházet i dvě.Mě by zajímalo,proč nejsi s to napsat pravdu.

Je dost možné,že jsem se mohl splést,ale nechovám se jako hulvát jako ty.Děláš ze sebe mistra světa?Nebo co?Tak lasklavě važ toho co napíšeš.Děkuji.

Dominiku,mírni se laskavě,husy jsem s Tebou nepásl.A lež je pořád lež.
Po tomhle jsem s Tebou definitvně skončil,teď mě i mrzí,že jsem Ti těch 20 cibulí posílal,mohl je dostat člověk,který si je zaslouží víc než ulhanej spratek.

Ahoj.Já s tebou husy taky nepásl a laskavě se chovej k mému synovi slušně!Děkovat ti nebudu Sprosťáku!Miroslav Miksa

Kdo je u tebe spratek.Ty Kokote!Dávej si bacha abych na tebe nedal trestní oznámení za slovní napadání dětí!M

A ty cibule ti nacpu třeba do prdele šmejde jeden!M

Tak teď ses vycajchnoval jen co je pravda,nejdřív jsem hulvát a pak k....Spratek si,to se musí nechat.A pochybuju dost silně,že něco z toho psal tvůj otec.Laskavě se sbal a odejdi z těchto stránek.

Nepřeji si abysi zde ještě někdy oslovoval mého syna!M

Zavolej mi na 776061922 nebo si takový srab,že nezavoláš!M

Laskavě sem nelez.U administrátora - Edy,zařídím aby si neměl na tyto stránky přístup.Nazdar.

406

Re: Pokec o všem-12

Nemám opravdu slov, člověk si sem příjde odpočinout a nestačí se divit. Dominiku, vyvoláváš tady pořád nepříjemnou atmosféru, a není to poprvé co se tady kolem tebe něco řeší. Fakt se nad sebou zamysli  :cool: Zrovna Jirkovi by jsi měl být vděčný a takhle se mu odplatíš? Jdu raději spát, je mi z toho zle  :rolleyes:

407

Re: Pokec o všem-12

Musím s Evčou souhlasit. Tohle co se tady událo je neslýchané. Moc mě to mrzí, pořád jsem Dominika omlouvala.

408

Re: Pokec o všem-12

No  nemám slov. Celou dobu jsem mlčela ale tohle je vrchol.Nezdál se mi od samého začátku.

409 Naposledy upravil: helena (08-10-2012 10:01:52)

Re: Pokec o všem-12

Tak kdo vlastně Dominik byl kluk nebo vykutálený tatíček????
Mě se to nezdálo hned,kdyby napsal pravdu, nikdo by mu nic neřek.Ale dětat z nás blbce......to taky nemusí.

410

Re: Pokec o všem-12

A to chování,myslím si že tohle si zrovna Jirka nezasloužil.A i ostatní.

411

Re: Pokec o všem-12

Taky znám jednoho pána který si jménem svého synka dopisuje po internetu.Tak nevím co si chtějí tihle lidé dokázat.
Jak jsem to četla hned jsem si na něj vzpoměla.

412

Re: Pokec o všem-12

A to mu ještě Jirka poslal tolik cibulek. Já to prostě nechápu  proč to vůbec udělal??  Už se nebudeme tím rozčilovat. 
Já mám ale nyní problém, on mi poslal cibuli  dospělou  kupovanou...co teď  dlužím mu za ní  chtěl moc Elvase. Ještě nevím jestli tam nějaká už je  ,teda na jaře tam maličká byla, ale nevím jestli už dorostla ....Nelíbí se mi  zůstat zrovna jemu dlužná, ale......

413

Re: Pokec o všem-12

pro Miroslav1 - mě si prosím milý pane vůbec neberte do pusy. Sama mám dvě děti a kdyby se někde chovali takto tak místo zastání by dostali pár výchovných. To se na mě nezlobte ale každý má své metody výchovy a tady nejsme proto abychom se o tom bavili. Dominik mě velmi sklamal a tečka. Tímto končím celou debatu o něm.

414

Re: Pokec o všem-12

:rolleyes: Nebol som tu pár dní a tak len pozerám  :rolleyes:

415 Naposledy upravil: Evča (08-10-2012 17:13:23)

Re: Pokec o všem-12

Miroslav1 - to je už k smíchu, na to nemá cenu reagovat  :o A nevím o tom že by jsme si tykali  :cool:  A jen tak mezi námi.... já moje děti fyzicky trestat nepotřebuji protože narozdíl od někoho jsou vychovaní   ad

416

Re: Pokec o všem-12

Vážení pěstitelé Hvězdníků. Zdravím Vás. Jsem maminka Dominika, který sem k Vám na stránky rád chodil. Dominik je nadšený pěstitel, velmi ho pěstování rostlin baví. Bohužel nemá stejně starého kamaráda, který by měl také takový zájem o rostliny, zvláště o Hvězdníky. Tak si našel tyto stránky, na které jsme mu dovolili chodit. Často mi o Vás vyprávěl, kolik máte cibulí, jaké druhy, měl z toho radost a rád si s Vámi pár řádek napsal, vkládal fotografie. Dozvěděla jsem se, že Vám nejprve lhal o svém věku, co mu samozřejmě neschvaluji. Měla jsem ho více kontrolovat. Ale chtěl mezi Vás zapadnout. Myslím, že Vám nepsal nic špatného, byli jste mu příkladem v pěstování rostlin, za co Vám děkuji. Včera se mi Dominik zmínil, že jeho nejoblíbenější druh cibulky byl napaden nějakým hmyzem, nerozumím tomu, jen co si společně přečteme v knize. Tak se Vám včera zde o tom zmínil, reakce pana Jirky byla neúměrná. Je to dítě, tak se samozřejmě může zmýlit, co se cibuli stalo. Mýlí se každý z nás, to je lidské. Domča se to zatím učí, tak spíš potřebuje poradit a ne mu říci, že lže, že si to vymýšlí. Pan Jirka nazval Dominika ulhaným spratkem a to se nám samozřejmě nelíbí. Bylo vidět, že ho nebere jako sobě rovného pěstitele. Protože se nám to jednání nelíbilo, manžel se do diskuse vložil, ve vzteku mu napsal, co si to dovoluje. Pan Jirka nevěřil, že mu již nepíše Dominik, ale jeho táta. Manžel napsal tel.kontakt na sebe, že si to můžou v klidu vysvětlit. Nezavolal a nechal Dominikovi přístup na stránky zablokovat, smazat příspěvky + upravil dle svého příspěvky, které psal manžel. Což je smutné + Vaše reakce. Dominika najednou automaticky odsoudíte, že se Vám zdál divný od začátku (to mě dost zarazilo), aniž by jste si uvědomili, že je to jedenáctiletý kluk, který se s Vámi chtěl podělit o své pěstitelské úspěchy i neúspěchy a dozvědět se hodně nového od starších a zkušenějších. Je mi to líto hlavně kvůli Domčovi a od Vás žádám jen trochu pochopení. Dominik je hodný kluk, nikomu nic špatného neudělal. S pozdravem Miksová J.

417

Re: Pokec o všem-12

Ničí příspěvky jsem neupravoval,jen zkopíroval přesné znění komunikace,než jste stačil inkriminující slova vymazat.

A myslím si že o Vás si zde už svůj obrázek každý udělal.Vaším vystoupením zde jste synovi jen hodil další klacek pod nohy,ale to si řešte už sám.

Dominika jsem několikrát během jeho prvních komentářů zde upozorňoval,že jeho chování se ne zcela slučuje s dobrými mravy,ale byl jsem schopen mu to odpustit.Pokud bych proti němu cítil zášť nebo odpor,rozhodně bych mu asi vůbec nic neposílal.Ale všechny byť sebeslušnější domluvy se absolutně  minuly účinkem,potvrdila mi to jeho soukromá zpráva,ve které se opět něčeho dožadoval způsobem mě nepříjemným.(Otázky typu:kdy to bude a proč si to ještě neposlal a reakce typu:nejvyšší čas a já už čekám balik,se tady nelibě snášeli docela dlouho) Ale tyto informace se k Vám nedostaly,tak nesuďte..A to že nás tady nějakou dobu tahal za nos se mi také nelíbilo.Jeho komentář ohledně ztráty Papilia mě prostě díky další fabulaci vytočil. Pokud někdo nechce jednat na rovinu a radši si vymýšlí,tak ho jako sobě rovného potom opravdu neberu.Neříkám,že jsem nějaký zářný příklad slušnáka,ale jednám zde vždy se všemi narovinu.

Tím je pro mě tato záležitost ukončená.

418

Re: Pokec o všem-12

Všechno co píše Jirka je pravda a všichni co tu chodíme dlouho to víme z vlastní zkušenosti. A jestli sem bude psát Dominikův tatínek či maminka, nebo klidně i širší rodina na tom co si myslíme nikdo nic nezmění. Každý si svůj úsudek udělá sám a je na každém aby se podle toho zachoval. Nejsme povinni se s někým bavit na povel. Vraťme se prosím k tématu, tahle debata stejně nikam nevede a nikoho to už ani nebaví.

419

Re: Pokec o všem-12

Dneska jsem se zapomněla kouknout na kytky..jestli náhodou některá zase nepokvete. Ráda bych, aby pořádně usnuly i ty, co loni spaly blbě a letos ještě nevykvetly)o: Už začínají vadnout, i když ten vítr s deštěm nějakou vodu k nim do truhlíků na balkoně nahnal.
Už se těším, až je dám zimovat, protože konečně zjistím, kterým semenáčům patří všechny ty dceřinné cibulky, množí se to jak plevel, proč je to vlastně běžně tak drahé?(o:

420

Re: Pokec o všem-12

Se zájmem sleduji příspěvky nového uživatele. Nedávno jsem se bavil s vnukem na téma: "Medvědí služba". Škoda, že jsem jeho, zde uvedené příspěvky, neměl k dispozici. Jedná se o ukázkový příklad poskytnutí této služby mladému chlapci, který si to bude jistě dlouho pamatovat.