391

Re: Zazimování hvězdníků

Na dnešní noc už hlásí zimu tak jsem před chvilkou přišla ze dvora a sklidila jsem všechny amarylky do teploučka  an  Horší to bude až nasadí cibule na květ protože už teď nemám na žádném okně místo, všude jsou semenáčci  ab

http://img.janforman.com/th/100l6m8.JPG http://img.janforman.com/th/101ude1.JPG

392

Re: Zazimování hvězdníků

Evi pod postelí je mista dost tam se taky něco vejde(vlastní skušenost.) ab  ab  ab

393

Re: Zazimování hvězdníků

Evi, pěkná zbírka  ab    ab    ab

394

Re: Zazimování hvězdníků

Já je ještě nechám chvíli venku.Uvidím jak bude vypadat počasí. U nás pořád mrazíky nejsou,tak snad to ještě chvíli vydrží.

395

Re: Zazimování hvězdníků

Heli , já už mám strach . Včera jak celej den lilo, a k ránu bylo dost chladno .Dneska se zase do toho dám a udělám co dokážu. Nechávám je na noc na sítě ale zakryté. Právě o ty jsem měla největší strach, ale vypadaly moc fajn. Listí vadne .Tak v nejhorším listy odtrhnu. Nyní si myslím,že by už nekrvácely. Vzít je dom i s natí je prostě nemožné . Na to mám v koupelně málo místa.
zatím se ještě ani papriky neúpoložily  tak to je fajn  padly jen cukety.Ty se už složily v minulých dnech.

396

Re: Zazimování hvězdníků

Já mám ještě na polu papriky a rajčata,tak pořád váhám.
Včera jsem byla na paprikách a vypadají skvěle.

397

Re: Zazimování hvězdníků

Mám cibulky přikryté ,tak jsem trochu v klidu  ab

398

Re: Zazimování hvězdníků

No právě, taky je mám zakryté  a rajčata  i  papriky  jsou dobré  a přitom jsem měla zamrzlou vodu.To je divný,že?! ab  ab  ab

399

Re: Zazimování hvězdníků

Tak jsem asi 15 cibulí vyndala z květináče a poprvé zabalila do novin, zimovala jsem ve sklepě v květináčích, ale už se nevejdou jenom
asi 20 cibulí budu nechávat v květináčích ty se na police vejdou,zatím jsem ještě ty hodně zelené nechala na balkoně dneska svítí sluníčko a je krásný podzimní den, ale noc bude asi už studená. U některých je hodně vysoké podpučí a zdá se mi i cibule se nějak zmenšila, tak na jaře ho budu muset seříznout.

400

Re: Zazimování hvězdníků

tak už jsem je odnesla z balkona, sice jim tam mráz ještě nehrozí, ale jistota je jistota

401

Re: Zazimování hvězdníků

Ilonko,ale víš že je můsíš nejdřív nechat oschnout a to dobře. Loni mně několik maličkých cibulek zabalených v novinách chytilo plíseň.

402

Re: Zazimování hvězdníků

Karen děkuji zatím je mám v bytě a čekám až pořádně uschnou, pak je odnesu do sklepa  an

403

Re: Zazimování hvězdníků

Ahoj, tak mám úspěšně zazimováno, teda až na pár mláďat, vypadá to i na nějaké přírůstky, uvidím na jaře, pak to dám do nabídky.
M.

404

Re: Zazimování hvězdníků

Tak jsem také vše už odnosila do sklepa a uložila k zimnímu spánku  ab  doufám, že budou spinkat aspoň do února  ab

405

Re: Zazimování hvězdníků

TAk já už mám hvězdníky zazimované cca 3 týdny. Teplota u nás klesala k nule tak jsem je raději vyndala ze skleníčku dříve. Když jsem je minulý týden ukládala oschlé do bedny tak jsem našla poupátko - tak mám radost. Včera vykvetl Bloosom Peacock ten měl nasazeno už venku a ten druhý co se chystá ke kvetení bude nejspíše Splash - ale jistotu nemám - nemám je popsané.  ab
Ale mám radost, že i v těchto sychravých dnech bude na co koukat ab snad díky Hvězdníčkům přežijeme zimu snáz ab

406

Re: Zazimování hvězdníků

Také už mám všechno doma  a nenašla jsem ani jednu napadenou  .Nyní je co pár dnů procházím a ty co jsou už suché balím.Ovšem na květ nemám nic,alre to neva hlavně že jsou zdravé.  Už mi také lehly rajský  a paprika.Začala jsem rýt záhon po amkách. ab

407

Re: Zazimování hvězdníků

Já také pomalu ukládám , mám listy notně zvadlé ale zaschlé nejsou. Pokusila jsem se je zastřihnout a balím je zbavené hlíny do novin a ukládám do krabic. Ještě ale jich mám docela dost ve skleníku. No, mrznout snad zatím nebude. Nemohu je dát zelené vůbec nikam. Nemám místo. Manžel mi vzal do části dílny mračnáky a oleandry , durmany uklidil do sklepa , ale víc už mě na své teritorium nepustí a do ložnice na skříně také ne.Dovolil mi tam dát jen ibišky a 2 kaly.Nevímjestli dělám dobře tím ustřihováním, ale jinou možnost nemám. Budu je často kontrolovat.Spousta cibulí má vysoké podpučí. Zatím se mi nezdálo , že by tam řádila moucha , ale spálu jsem na některých našla a musila jsem je oloupat. 

                                                                                                  Myškaq

408

Re: Zazimování hvězdníků

Tak spála  se mi taky trochu ukazuje, ale to asi každému a myslím, že to bylo loni horší. Nikde to není celá  ba ani půlka cibule.Jen takové flíčky. Zatím jsem s tím nic nedělala. V minulých letech jsem listy nestříhala před sušením vůbec.Letos už to tak nešlo. Na zahradě jsem je po vyrytí nechala 2-3 dny rozložené na sítech nad zemí  na slunci a na noc je naskládala do bedýnek a dobře zakryla - kdyby pršelo. Ráno zase rozložila .Pak mně to už nebavilo.Listy zvadly ale jen tak že se klátily a už nedržely nahoru. V této fázi jsem je zkrátila  na takových 10 cm nad krčkem.  To už neronilo šťávu a přenesla jsem je do té koupelny.  Mám je v děrovaných bedničkách a čekám až uschnou. Teprve, když se daly zbytky listů odtrhnout tak je balím.Stejně je ale budu ještě znovu kontrolovat.Loni mi to  ty co jsem balila moc brzo,  chytlali plíseň.

409

Re: Zazimování hvězdníků

Tak já se je pokusím ještě někde rozložit aby osychali . Děkuji Ti Karen za radu.
                                       
                                         Myška

410

Re: Zazimování hvězdníků

JJ Myško  to udělej  myslím, že nyní mrznout nebude.Já dneska přerovnávala dva poslední koše ty byly na zahradě jen ale 2 dny pak začalo pršet .Tak tyhle cibulky neměly dost času na zaschnutí a už to bylo na nich dneska poznat.  Pahýl listů místo aby vysychal tak v mnoha případech se rozbředl a u některých kořenů  u kterých bylo hodně drobných kořínků  jsem už měla i plíseň.  Docela mě to vzalo.  Tak abys nedopadla jako já. Některé  ty kterých bylo ve svazku moc - semenáče jsem dala do sítěných sáčků od cibule  a rozvěsila po topení. Ještě mám venku mečíky . U nás leje jak z konve  začalo to někdy po půlnoci.Pěkný deštík  ale moc vody. Do zahrady se nedostanu  ac

411

Re: Zazimování hvězdníků

Karen děkuji Ti , všechno jsem vybalila a až na jednu cibuli to vypadalo dobře. Vyndala jsem zbytekcibulí ze země a dala je do krabic . Ty největší jsem umístila do ložnice a ostatní jsem nechala ještě ve skleníku.
                                                                Myška

412

Re: Zazimování hvězdníků

Včera jsem odnesla všechny cibule domů. U nás celý den nesvítilo sluníčko a zdálo se mi , že se na některých objevily červené flíčky. Tak jsou v teple a veskleníku už zůstala 1 hlíza jiřiny a několik hlíz nocenek. Já mám nocenky velmi ráda . Několik Let se mi přesévaly samy a nakonec bych o ně úplně přišla.  Myška

413

Re: Zazimování hvězdníků

Ahojte som uplny zaciatocnik v pestovani amaryliek.Dajte mi prosim zopar rad.dakujem

414

Re: Zazimování hvězdníků

mam malu cibulku amarylky tento rok bola zasadena na zahone a tak neviem ci bude na rok kvitnut.je zostrihnuta a v pivnici,ma priemer asi 5 cm ,co myslite?matko :o

415

Re: Zazimování hvězdníků

cibulku této velikosti bych nechala klidně zazimovat. Jde o to jak to děláš. Jestli jsi ji již vyndala  nechej ji někde ležet až oschne, ober zaschlé kořeny, a až docela uschne  zabal do novin  a nech ji v té pivnici,  jen teplota ti tam nesmí klesnout pod 5 C.  Nebo ji zasaď a i s květináčem dej do té pivnice.
Občas kontroluj ,jestli je v pořádku, někdy se mi stává,když je málo uschlá, že se ukáže  plíseň.

Mám vyzkoušené, že cibulky amarylek jsou schopné kvést  nejdřív od průměru 4 cm.Tak že by kvést mohla, jestli jsi dobře měřila.

416

Re: Zazimování hvězdníků

Diki moc.Az na to ze ja  niesom zena. ab

417

Re: Zazimování hvězdníků

aaa tak to promiň  to ta Slovenština   ab  ab   Tak, že po našem  Martin.

418

Re: Zazimování hvězdníků

V pohode nic sa nedeje.
Nema nahodou nekdo amarylky navyse?  ab  Chystam sa urobit si zbierku ale bohuzial ich mam len 3 ac
Ak by niekdo nevedel co s nimi rad sa toho ujmem.Tu je moj :matoskraban@gmail.com

419

Re: Zazimování hvězdníků

Neviem či sa to už riešilo na fóre alebo nie ale dajte si pri zimoaní amiek pozor na to aby neboli skladované spolu s jablkami, poprípade hruškami a iným ovocím v jednej miestnosti. Pri dozrievaní, resp. dozretom ovocí z neho dochádza k uvoľňovaniu plynu ktorý zapríčiňuje to, že v nasledujúcom roku vám amka nevykvitne, prípadne len biednym slabým stvolom s pár kvetmi.

420

Re: Zazimování hvězdníků

Tak to jsem Pavle nevěděla,ale ovoce už pár let stačíme sníst nebo zavařit ještě nežli amarylky zazimuji.Brambory snad nevadí?????
Letos nám nenarostlo ovoce žádné,všechno to omrzlo .Sotva pár jablíček nám zůstalo. ac  ac  ac
Ale pro  další roky je to důležité moc dík.