31

Re: Supreme Garden

Edo krásně Ti kvetou. Teď v létě je to obzvlášť krásná podívaná, když všechny ostatní  hězdníky jsou jen zelené   ag

32

Re: Supreme Garden

Letos opět nezklamal, vykvetl ve stejnou dobu jako minulý rok.
http://img.janforman.com/th/sg116fegd5.jpg

eda

33

Re: Supreme Garden

Je krásná, mám jednu kterou jsem za tu tvoji taky považovala, na začátku mi ji někdo takto pojmenoval, ale uznávám,že je jiná, víc zářivě oranžová. http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31_cast … 03_....jpg
letos kvetla ještě v zimě, mám ji od sousedky tady místní .Nejspíš je to nějaký tady místní druh, už jsem ji zahlédla i na jiných oknech.

34

Re: Supreme Garden

Opět po roce vykvetl. V jednom květináči 8 stvolů x3 tj. 24 květů.
http://img.janforman.com/th/sg117fqwzt.jpg

eda

35

Re: Supreme Garden

Edo, nádhera  a uplně stejná jako loni i ve stejný čas. Tak bohatě ti kvetou. Dělal jsi s nimi něco? myslím jestli jsi je loni třeba přesadil nebo jen přihnojil, Nám tu teď skoro každý den poprchává, ale jak mám nádoby s amkama naskládané těsně k sobě tak i když stojí na děšti (pod netkanou textilkou ale bez igelitu)nejsou vůbec přemokřené. Docela mě to překvapilo. Včera jsem se na ně schválně dívala .Myslela jsem,že je budu muset zakrývat igelitem  a vůbec to nebylo nutný. Docela mě to udivilo. Zřejmě ta textilka větší část deště odvádí bokem a bohat= olistění taky všechnu vodu k cibuli neodvede.

36

Re: Supreme Garden

To je ale krása.  ad  Toľko kvetov pohromade - úžasné. Je zaujímavé že rok čo rok ti kvitnú skoro v rovnakom čase (iba pár dní rozdiel)

37

Re: Supreme Garden

Ani jsem ji druhý rok nepřesazoval, možná jsem odebral trochu hlíny z povrchu a doplnil novou. Ovykle to tak dělám. Letos jsem hnojil "AB extrakt pokojové" a řekl bych, že mají více zelených listů. Dosud jsem hnojil Kristalonem. Uvidím jaké budou průměry cibulí. Supreme je opravdu vděčný a kvete dlouho. Mám 5 cibulek v jednom květináči, ale to už jsem určitě psal.

eda

38

Re: Supreme Garden

Píšeš, že jsi zvědavej na velikost cibulí. Já je nejdřív pokaždé při ukládání na zimu přeměřila, ale to jsem zimovala cibule jen zabalené do novin. Po pár letech jsem ale došla k závěru,že je lepší zimovat zasazené, mám dojem, že ty zimuješ taky zasazené cibule v květináčích. To přeměřuješ cibulky tu část co je nad zemí?  To se mi zdálo docela složité. Loni jsem je už neměřila, když byly stále zasazené. Nebo to porovnáváš jen odhadem? či podle fotky ??

Myslím,že když je víc cibulí ponechaných v jedné nádobě  a ani ne moc velké lepší kvetou. Myslím,že jestliže nemá rostlina dost volného místa pro růst dalších cibulek snaží se o to víc množit květy.  Co ty na to...nemáš podobnou zkušenost????

39

Re: Supreme Garden

Já je měřím na jaře při přesazování. Používám posuvné měřítko a měřím je vždy kolmo k listům, takže pokaždé ve stejném místě ve středu cibule. Když nepřesazuji, tak alespoň do poloviny cibule odstraním hlínu a nahradím jinou a přitom změřím cibuli.
Odrůdy s drobnějšími květy nechávám po více cibulkách v jednom květináči. docela se mě to osvědčilo a také zabírají méně místa. Jestli lépe kvetou, to nedokáži říci, možná máš pravdu. Např. u Papília mám tři cibulky pohromadě a nyní kvete již druhá rostlina, tak jim to asi prospívá.

eda

40

Re: Supreme Garden

Aha, já ještě od té doby co jsem je přestala na zimu vytahovat z květináčů ještě nepřesazovala. Jinak jsem to měření dělala stejně jako ty. Taky posuvným měřidlem Manžel jej má ještě z práce. Letos v říjnz ještě určitě nic přesazovat nehodlám. O moc cibulí jsem přišla po tom zvoraným zimováním ve sklepě. Tak  jsou vlastně všechny sázené z jara.

41

Re: Supreme Garden

Opět nezklamal, 21 květů
http://hippeastrum.wz.cz/foto/2016/sg1-1(8)-f.jpg

eda

42

Re: Supreme Garden

Teda to nemám slov  !! Prostě nádhera!!

43

Re: Supreme Garden

To je neskutočné! Veľká gratulácia Edo. Nádhera!

44

Re: Supreme Garden

Chela bi som radu ako sa co najlepsie starat o Amarilis kolibri a ako ich treba polivet nedavno som dostala a neviem ako na to
Dakujem