241

Re: H.reticulatum

Myslím že se ptáš na rostlinky křížené ze spojení matka - Papilio + otec Reticulatum  ,Vím že jsem ti tenkrát posílala dvě rostlinky  s jednobarevným listem a sama jsem si nechala taky dvě ale s proužkem jako má Retuculatum. No právě ten rok co jsem ti je poslala přišla ta otrava. Moje dvě cibule to chytly  ale myslím že až jako druhotnou otravu  z použité zeminy.  Já  nevěděla že ten postřik zůstává v půdě několik roků a tak jsem použitou zeminu  používala opakovaně. ,
Přežila mi jedna  a i když se zmenšila  a to hodně  žije. Zimuje v pokoji sice neroste ale má dva listy.  a loni měla nějaké mladé cibulky kolem sebe a nevím jestli to náhodou nejsou od druhé  - té odumřelé cibule.  V době kdy se to onemocnění u nich projevilo  jsem již doufala že pokvetou  tak už to byly velké cibule.
Taky mám a stále žije od tebe křížence kterého jsi mi kdysi poslal  a to je  Aulicum + Papilio.  Taky bylo postižené ale přežívá  a doufám že už to zvládne.  Jinak stále ještě mi hynou cibulky po otravě. Ona když to chytla hohně velká cibule  tak déle odolává  a jen se zmenšuje. Tak mám nyní cibulky velikosti ročního semenáčku  které před otravou již kvetly. 
Ale nedám se a letos poprve po otravě mám vlastní semínka  z kvetení doma.

No a pokut jde o členy tady toho fora  no snad později  se někdo ozve  ale docela to tu spí.

242

Re: H.reticulatum

Karen, ja mám od teba tieto cibuľky - sú s prúžkom. Sú to dcérske od tých dvoch tvojich.
  To je mi ľúto že ti jedna zašla. Ale u mňa stále je! Takže v prípade namnoženia (dcérska cibuľka) ju budeš mať znova.  ad
Toto je výhoda toho, že keď amka rastie a má dcérske cibuľky ktoré niekomu pošleš, je vždy veľká šanca že ju znova získaš spať.

Jedna má listy, ale nerastie, druhá listy nemá ale práve začína rásť. Keď bude čas pridám foto.  bs

243

Re: H.reticulatum

TAk jsem tu svoji hledala, skutečně jedna mi žije  ale zatím taky nijak moc neroste, ale je tam, Tak snad se probere  a začne zase růst. Uvidíme v budoucnu. hLAVNĚ žE U TEBE JE TO V POŘÁDKU.