331

Re: Foto amarylis-skupinka

Pokud neni nijak nahnila,tak je to v pohode.

332

Re: Foto amarylis-skupinka

Hlavne ji pred vysazenim poradne ocisti, pro jistotu bych ji dal preventivni koupel proti plisnim a hnilobe v previcuru a nechal oschnout. Pak ji zasad tak at co nejvetsi cast poskozeni je mimo zeminu,at je dobre videt a je k ni lepsi pristup. No a pokud se nerozvine plisen ci hniloba,mas vyhrano.

333

Re: Foto amarylis-skupinka

A kdyby nahodou to poskozeni trochu zlobilo,tak to muzes kdykoli znovu postrikat tim previkurem - roztokem.

334

Re: Foto amarylis-skupinka

Tak to děkuju snad to zvládnu,zřejmě byla v zemi a dostala kopanec kopáčem tak, že jí ukopli tak 1/3 z průměru.Prodavačka byla slušná a dala mi šanci si určit cenu,navrhl sem padesát.Někde v rádách k množení sem četl, že se cibule rozřežou a to je asi můj případ a pak se zasypou asi dřevěným uhlím a počká se až vytvoří suknice a nové cibulky.Ale s tím ještě nemám žádný zkušenosti

335

Re: Foto amarylis-skupinka

Podivej se do tema nemocnice,co vsechno se da zachranit.

336

Re: Foto amarylis-skupinka

Jak píšou kluci pokud není nahnilá jen očisti a vykoupej v previc. oni vydrží hodně an rozřezat až poslední možnost :lol: to si přečti v nemocnici Karen poradí ta s tím má skušenosti an

337

Re: Foto amarylis-skupinka

Pokud ma zdrave jadro,stred cibulky,tak bych tak razantni krok zatim odlozil,na to je vzdy dost casu.

338

Re: Foto amarylis-skupinka

A máte někdo zkušenost s namáčením cibulí do teplé vody?Nyní mám cibule v garáži tedy venku a je tam +6°C,je to škodlivý nebo je to dobře když je budu do vody dávat až zítra?

339

Re: Foto amarylis-skupinka

Urcite ji vezmi uz do tepla,at si zvyka,v chladnu a vlhku je vetsi pravdepodobnost zarodku hnilob. A to namaceni ji muze trochu popohnat k raseni ale nemusi to byt,a pokud je poskozena,tak vody co nejmene.

340

Re: Foto amarylis-skupinka

NEvím to jistě ale bylo tu někde že tim vyháněli parazity an Počkala bych do zítra on se někdo ozve

341

Re: Foto amarylis-skupinka

Jojo,vic hlav vic vi.

342

Re: Foto amarylis-skupinka

ano souhlasim a jdu je přijmout do rodiny, velmi sem toužil po bílé amarylis a tak se mi splnil sen v Třeboni na výstavě bylo krásných odrůd mnoho a tu na stránkách je taky mnoho krásy k vidění.Inu vše má svůj čas.

343

Re: Foto amarylis-skupinka

Zdeňku, přeji ti aby byla bílá, uvidíš až rozkvete,  potom to bude na 100%.

eda

344

Re: Foto amarylis-skupinka

Moje dnešní skupinky  an 
http://sklad.obrazku.cz/t363524_DSC04415.JPG http://sklad.obrazku.cz/t363526_DSC04419.JPG

345

Re: Foto amarylis-skupinka

máš je nádherné ab  ab blahopřeju :rolleyes:  :rolleyes:

346 Naposledy upravil: komule (12-04-2010 10:32:54)

Re: Foto amarylis-skupinka

Evi, koukám, že ty budeš skupinkovat ještě dlouho  ab  - pochlub se, kolik máš celkem cibulí. jestli to ovšem půjde vůbec spočítat...

kopci, krásná skupinka skupinka, pro mě v ní jednoznačně vede Exotica

Zdeňku, pokud ten kopanec je čerstvý (není zaschlý), použila bych na něj před výsadbou zmíněné dřevěné uhlí

347

Re: Foto amarylis-skupinka

Evi, už moc dlouho skupinkovat nebudu  ab  Tak jsem to schválně spočítala a ráno jsem měla ještě 95 cibulí ale 10 šlo do světa, takže jsem na čísle asi 85 +- a to nepočítám semenáčky, těch je určitě přes 200  ab  ab

348

Re: Foto amarylis-skupinka

To snad ani není možné :o  :o  ale zase je to dobře máme dodavatele se zdravými cibulkami ab  ab už jsme ti to říkali jednou ,natřeš holanďanum zrak an jen se snaž ty na to máš ab  ab budeš mít dost odběratelů ab  ab  ab

349

Re: Foto amarylis-skupinka

Ja si pripadam jako chudy pribuzny,mam jen 22 kvetuschopnych a cca 60 mensich a miniaturnich.

350

Re: Foto amarylis-skupinka

co mám říkat já 10 květuschopnych a 14 malejch a letošní  semenáčky-zatím 8 ab  ab proto beru co kdo z cibulek nabídne :rolleyes:  :rolleyes:

351

Re: Foto amarylis-skupinka

Holky, květuschopných mám asi 40, zbytek jsou mimina  ab  Ráda všechny podaruji jakmile bude něco stejného  an  Mám tu několik cibulí o kterých netuším co jsou vlastně zač... jiné vím že jsou stejné ale moc nerostou.. tak čekám až se probudí a pak budu nabízet.. A snad se časem ukáže mimčo i u těch kupovaných. Tam mám pět mimi jen u Florris Hekker a ty jsou už všechny zadané  an  Mám tu akorát ještě navíc pár cibulek Baby star, nejsou sice kdovíjak velké, ale jsou.. an

352

Re: Foto amarylis-skupinka

Evi když ses zmínila o Hekkeru mrkni do nemocnice co mi provedl ab  ab doufám že se vzpamatuje ac

353

Re: Foto amarylis-skupinka

Evčo, jak stará mimina odebíráš. ?U některých mám i 4 nové rostlinky, ale jsou to všechno kategorie dorost a tak netuším jak pokvete jejich mamina natož ty mimča.Některá by šla odebrat za ten měsíc až je budu dávat ven do zahrady,ale nevím co jsou zač. Dude mít někdo zájem i o takovéto cibulky? Jestli ne tak je nechám u staré na zahradě společně.

354

Re: Foto amarylis-skupinka

Karen beru cokoli :rolleyes:  :rolleyes:  mě je to zatím jedno an  an

355

Re: Foto amarylis-skupinka

Karen, jakmile mají kořínky tak je oddělím  an  A já si určitě nějaké mimčo od tebe ráda adoptuji, ikdyž nebudu vědět jak pokvete... o to víc to bude potom překvápko  ab  Taky tu pro tebe něco mám  an

356

Re: Foto amarylis-skupinka

A ještě pro upřesnění, ta skupinka co teprve pokvete jsou odrůdy (zleva): Promise, tmavě červená neznámá, Striped z Penny, Evergreen, Clown a ten prcek vepředu je Supreme Garden  an

357

Re: Foto amarylis-skupinka

Děvčata když mluvíte o letnění an  an šlo by je přesadit do truhlíku a dát na balkon? je orientovanej na západ ag no balkon spíš dvéře se zábradlím ale 3velké truhliky by se tam vešly an co vy na to???????????

358

Re: Foto amarylis-skupinka

Děvčata když mluvíte o letnění an  an šlo by je přesadit do truhlíku a dát na balkon? je orientovanej na západ ag no balkon spíš dvéře se zábradlím ale 3velké truhliky by se tam vešly an co vy na to???????????

359

Re: Foto amarylis-skupinka

Jani, určitě tím nic nepokazíš  ad  Ale počkej s tím ještě do května  ab

360

Re: Foto amarylis-skupinka

Určitě an tadyje zima ještě koncem května an  an