1

Téma: Libenka - Eucharis.

http://img.janforman.com/th/PIC0711voi2.JPG

2

Re: Libenka - Eucharis.

Pěkná, vypadá jak narcis.

eda

3

Re: Libenka - Eucharis.

Ta květinka je od Janičky  -vosička  učila jsem ji jak otevřít nové tema  a jak hlavně vložit obrázek  .Omlouvám se zapomněla jsem to tam připsat.  Já tuhle krasavici nevlastním.

4

Re: Libenka - Eucharis.

Karen je nejen moc šikovná pěstitelka, ale také mi pomáhá s obsluhou těchto stránek. Stránky se mi moc líbí, jsou dobře udělané! Ráda sem chodím.
Takže Eucharis (lidově Libenka) je také cibulovina. (Jemně voní.) Má ráda, když je v květináči cibulek více, to docela ochotně kvete. Mám je ve dvou květináčích. Jeden se ovšem před nějakým časem vlastní vahou (a taky suchem!!!) převážil, spadl s výšky (na poskládané puzle!) a vysypal se. Při té příležitosti jsem pár malých cibulek odebrala. No a nyní nekvete! Tak alespoň tento jediný...
http://img.janforman.com/th/PIC0713rcq2.jpg http://img.janforman.com/th/PIC07129wnh.jpg

5

Re: Libenka - Eucharis.

Jani tak jsi šikulka  povedlo se ti to a tolik chvály si nezasloužím, ještě se na starý kolena budu červenat.
Kytka je to opravdu krásná. Já dneska dostala od dcery - té z Brna  amarylku co brzy pokvete je to taková ta z obchoďáku, ale v mé situaci  díky bohu za ni. Nejspíš to bude jedna z mála co pokvete.  Druhou  si Zuzka koupila pro sebe , ale až odkvete  dostanu ji taky. Tak budu mít dvě nové  nejspíš obyčejné červené,  no ale třeba mě překvapí.

6

Re: Libenka - Eucharis.

Kájo, určitě máš z kytičky radost! Hlavně ať ti pěkně vykvete. Já jsem s červenou začínala. Vlastně SI ji přinesla domů dcerka a MNĚ už zůstala. ag  Zatím je s ostatními ve sklepě, ale už vystrkuje poupata...
S ostatními cibulkami musíme věřit, že to příští rok bude mnohem lepší!

7

Re: Libenka - Eucharis.

https://img.janforman.com/th/1004782lzi9.JPG https://img.janforman.com/th/1004783dl8k.JPG
Po hodně dlouhé době zase vykvetla  bp

8 Naposledy upravil: karelex (05-12-2018 14:06:49)

Re: Libenka - Eucharis.

Krásná !!Jestlipak by se dala skřížit s amkou.Mohlo by to dopadnout zajímavě.  Skus to!!!
Však máš zrovna tu možnost  tak je dej dogromady vzáýjemně.

9

Re: Libenka - Eucharis.

Karen to je dobrý nápad za pokus to stojí, zítra za denního světla to zkusím  ab

10

Re: Libenka - Eucharis.

No Ilonko ta je krásná

11

Re: Libenka - Eucharis.

Loni na podzim jsem si ji koupila, ale nějak ji neumím pěstovat. Zjistila jsem, že se musí v zimě více zalévat než mi prodejce tvrdí.
Jakpak ji pěstuješ?

12

Re: Libenka - Eucharis.

Ilonko, krásně ti kvete! Hned jsi mě donutila vylézt na židli a zjistit, zda ty moje nevystrkují poupě. Vyrazilo jen spoustu mladých listů.
Pokřížení s amkou by bylo zajímavé! Jsem zvědavá, jestli se podaří.
Jork, já je zalévám celoročně, sice tak jednou za tři-čtyři týdny, ale dost důkladně. Zjistila jsem, že moc nemají rády přesazovaní a rády se mačkají po více kusech. Snad se taky dočkáme!
ab

13

Re: Libenka - Eucharis.

Jork, tak já zalévám každý týden trošku přímo do květináče a trochu dám ještě do misky. Jak píše Vosička nemá ráda přesazování to jsem minule udělala, potřebovala už větší květináč a nekvetla mi asi tři roky možná i víc ( přesně nevím ) musí udělat malé cibulky okolo mateřské cibule, jinak s ní žádné ciráty nedělám.
Vosičko, také mě vyráží hodně nových listů a dva už uschly, tak nevím, ale další poupě se neklube. Už jsem je vzájemně opylovala s Barbadosem, ale moc si od toho neslibuji i když by to bylo zajímavé  ab

14

Re: Libenka - Eucharis.

Hezká květinka.

15

Re: Libenka - Eucharis.

Ilonko, tak mě napadá, opylovala jsi? A?

16

Re: Libenka - Eucharis.

Jork opylovala jsem navzájem s amkou a ani z jednoho nic  ak  oboje zaschlo